حدیث روز
امام صادق (ع) : بر تو باد دعا کردن زیرا درمان همه بیماری ها دعاء است.

چهارشنبه, ۳۰ مهر , ۱۳۹۹ 5 ربيع أول 1442 تعداد کل نوشته ها : 128 تعداد نوشته های امروز : 1 تعداد اعضا : 4×
 • آمار سایت

 • غذای تو باید دوای تو باشد
  ۳۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۰
  بازدید 0
  1

  امام رضا علیه السلام در  این باره فرمودند: همانا اصلاح و قوام بدن به طعام و شراب است، چنانکه فسادش نیز به همین دوتا است، اگر خوردنی و نوشیدنی را اصلاح کنید بدن سالم است و اگر آشفته و بی‌نظم باشد و در نیز فاسد و پریشان خواهد بود. تا غذای روزمره عادت های مربوط […]

  ارسال توسط :

  غذا باید دارو باشدامام رضا علیه السلام در  این باره فرمودند: همانا اصلاح و قوام بدن به طعام و شراب است، چنانکه فسادش نیز به همین دوتا است، اگر خوردنی و نوشیدنی را اصلاح کنید بدن سالم است و اگر آشفته و بی‌نظم باشد و در نیز فاسد و پریشان خواهد بود.

  تا غذای روزمره عادت های مربوط به تغذیه اصلاح نشود درمان ثمر چندانی ندارد و گاهی خطر نیز دارد. امام کاظم علیه السلام در این رابطه فرمودند: لیس من دوا الا و هو یهیج داء،  هیچ دارویی نیست مگر اینکه بیماری را تحریک میکند.

  اگر بعد از اصلاح غذا، موارد ممنوعه را مصرف کنید، بدن شما سریعتر از افراد غیر پرهیزکار واکنش نشان می دهد و فرد بیمار می شود، اگر عادت به سالم خواری باشد، در صورت فاسد بودن غذا،  خود به خود دفع می شود. اما در مواقع ضروری سخت نگیرید.

  کسی که مزاج و یبوستش یا ظروف غذا یا نحوه پختن غذا، زمان،  اندازه و ترکیب غذایش و… اصلاح نشود هیچ دارویی سلامتی کامل او را تامین  نخواهد کرد. پزشکی جدید نمی تواند بیماری ها را ریشه کن کند، یقینا دانش پزشکی و غذایی جدید یکی از اصلی ترین عوامل بیماری ها است. چون اصلاً کاری با ریشه بیماری ندارد و از طرف دیگر انواع سموم و مواد نگهدارنده و شیمیایی و داروهای شیمیایی و چرک خشک کن ها و… را به خورد بشر می دهد. یهود بشر را با سموم و عادات غلط غذایی بیمار می کند و فقط به درمان محصول این غلط ها، یعنی بیماریها؛ آن  هم  به طور ناقص و با عوارض می پردازد. دقیقا مثل اینکه کسی را بیهوش یا معتاد کنی و بعد به طور موقت درمان کنی. متاسفانه مردم و مسئولین در خواب غفلت هستند و نمی دانند درچه دام افتاده قبل از آنکه بیماری های لاعلاج به سراغتان بیاید، باید غذا و عادات غذایی خود را اصلاح کنید. غیر ممکن است که طب جدید بتواند حتی یک بیماری را به طور ریشه ای و بدون عوارض جدی درمان کند. ولی طب اسلامی ایرانی میتواند.

  برای این کار باید قوانین ضروری و ریشه‌ای اصلاح غذا و عادات غذایی را بدانیم و به تدریج شروع به عمل کردن کنید.

  حکما  میگویند: اگر طبیب درمان را با اصلاح غذا شروع نکند، ممکن است حتی بیمار طی درمان هلاک شود. قرآن می فرماید:  انظر الی طعامک. امام صادق علیه السلام فرمودند: غذای تو باید داروی تو باشد. اینکه از قدیم گفتند: بگو چه می خوری؟ و چگونه میخوری؟ تا بگویم: چه هستی و که هستی! کاملاً درست است.

  قرآن مجید می فرماید: کلوا من الطیبات و عملوا الصالحات. پس اگر طیب نخوریم،  عمل نیز صالح نمی‌شود. امکان ندارد کسی مانند ائمه علیهم السلام غذا نخورد ولی شبیه آنها عمل کند. این مسئله خیلی خیلی مهم تر از آن است که ما و حتی اطبا فهمیده‌اند، چون روح سالم در بدن سالم است. است کسی که اعصابش  سالم نباشد، روحش سالم و کامل نخواهد بود.  یکی از اصلی ترین عوامل رشد گناه در جامعه ما همین غذاهای صنعتی و روش غذایی مخالف با ائمه (ع) است.

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.