سه شنبه, ۱۱ آذر , ۱۳۹۹ 16 ربيع ثاني 1442 تعداد کل نوشته ها : 277 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 9×
 • آمار سایت

 • درمان بیماری های آئروفاژی، کم اشتهایی و زکام با عسل
  ۱۳ آبان ۱۳۹۹ - ۰:۲۸
  بازدید 15
  0
  درمان آئروفاژی ۲۰ تا ۵۵ گرم برگ و گل سیزاب را که خشک کرده اید در نیم لیتر آب سرد بریزید و ظرف محتوی آن را روی آتش بگذارید تا به جوش آید و چند دقیقه بجوشد. بعد آتش را خاموش کنید و بگذارید ۱۰ تا ۱۵ دقیقه دم بکشد. سپس
  ارسال توسط : نویسنده : عباس نوازی منبع : عسل تالیف دکتر حسین خیراندیش (ص 78 تا 80)

  درمان آئروفاژی (بلعیدن هوا در معده)

  ۲۰ تا ۵۵ گرم برگ و گل سیزاب را که خشک کرده اید در نیم لیتر آب سرد بریزید و ظرف محتوی آن را روی آتش بگذارید تا به جوش آید و چند دقیقه بجوشد. بعد آتش را خاموش کنید و بگذارید ۱۰ تا ۱۵ دقیقه دم بکشد. سپس آن را صاف کنید و با عسل شیرین سازید و ۲۰ تا ۳۰ دقیقه قبل از غذا یک فنجان از آن را بنوشید. این جوشانده را اگر چند روز مصرف کنید به کلی ناراحتی آئووفاژی را در شما برطرف خواهد کرد.

  درمان آئروفاژی

  معالجه کم اشتهایی

  اگر احساس می کنید کم اشتها شده اید، ۱۰ تا ۱۵ گرم از میوه های رازک را که خشک کرده اید در یک لیتر آب جوش ۱۲ دقیقه دم کنید. بعد آن را صاف کنید و با عسل شیرین سازید و هر روز ۲ یا ۳ فنجان از آن را بنوشید. رازک تقویت کننده ی تلخی است که شما را زود به اشتها در می آورد. یک قاشق سوپ خوری بزرگ، برگ تازهی ترشک را که ریزریز کرده اید با دو فنجان آب جوش، به مدت ۱۵ دقیقه روی آتش ملایمی بگذارید تا بجوشد. بعد، آن را صاف کنید و با عسل شیرین سازید و در طول شبانه روز معادل یک فنجان از آن را چندین بار بنوشید تا عارضه ی کمبود اشتهای شما برطرف شود.

   

  معالجه ی زکام

  اگر دچار زکام شده اید، بر حسب سن و سال خود، از ۲۵ تا ۲گرم گرده ریشه زنبق را با کمی عسل مخلوط کنید و بنوشید.

   

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.