جمعه, ۷ آذر , ۱۳۹۹ 12 ربيع ثاني 1442 تعداد کل نوشته ها : 277 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 9×
 • آمار سایت

 • (بخش دوم) توصیه ها و الگوهای غذایی از کتاب شریف کافی
  ۰۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۱
  بازدید 41
  1
  آداب غذا خوردن پیامبر خدا (صلی الله علیه و آله و سلم ):نزد من برای زن تازه زا، درمانی همانند خرما و برای بیمار، درمانی همانند عسل وجود ندارد.
  ارسال توسط : نویسنده : عباس نوازی منبع : کافی در طب اسلامی (122 تا 123)

  (بخش دوم) توصیه ها و الگوهای غذایی از کتاب شریف کافی

  عسل

  امام صادق (ع) فرموده اند: مردم با چیزی بهتر از عسل خود را درمان نکرده اند.

  امیر المؤمنین (ع) فرموده اند: خوردن عسل، شفای همه ی درد هاست.

  امام صادق (ع) فرموده اند: عسل همواره پیامبر اکرم (ص) را به شگفت آورده و می فرمودند: هرگز این دو شفا را رها نکنید: عسل و قرآن.

  پیامبر خدا (صلی الله علیه و آله و سلم ): اگر در چیزی از این داروهایتان خیری باشد، در نوشیدنی ای از عسل ، یا نیشتر حجامتگر و یا گزشی از آتش است و البته من ، داغ کردن را دوست ندارم.

  عسل با کندر

  امام الرضا (علیه السلام ): امام کاظم (علیه السلام) فرمود: در عسل ، درمان هر دردی است. هر کس ناشتا یک قاشق عسل بخورد، این عسل ، بلغم را پایان می دهد، صفرا را فرو می نشاند، مانع از تلخه سیاه (سودا) می شود و ذهن را صفا می بخشد، و اگر که همراه با کندر خورده شود، حافظه را نکو می سازد.

  رطب

  درمانی آسان برای همه شیعیان

  زنی به من مقداری پشم رشته شده داد که آن را به مکه ببرم تا در پرده ی کعبه استفاده شود. من که پرده داران کعبه را می شناختم خوش نداشتم آن را به ایشان بدهم. وقتی به مدینه رسیدم خدمت امام باقر(ع) رسیدم و عرض کردم: فدایتان شوم! زنی مقداری پشم رشته شده به من داده و برای آن حضرت سخن زن را و ناخوشی خود را از دادن پشمها به پرده داران کعبه به اطلاع ایشان رساندم. حضرت فرمودند: با آن، عسل و زعفران خریداری کن و قدری را برگیر و با باران در هم آمیز وپس از آن عسل و زعفران به آن بیفزا و بین شیعیان تقسیم کن تا بیماران خود را با آن مداوا کنند.
  (حاشیه ص ۱۴۲ کافی: ج ۶، ص ۳۳۲ ۱۴۳ همان ۱۴۴ مکارم الاخلاق ج ۱ ص ۳۵۷ ۱۴۵ صحیح البخاری ج ۵ ص ۲۱۵۷ ح ۵۳۷۵ ۱۴۶ الفقه المنسوب للامام رضا(ع) ص ۳۴۶)

  خرما برای زن زایمان کرده

  پیامبر خدا (صلی الله علیه و آله و سلم ):نزد من برای زن تازه زا، درمانی همانند خرما و برای بیمار، درمانی همانند عسل وجود ندارد.

  نکته: زنی بلافاصله بعد از زایمان ساندیس و کیک می خورد. و پزشکان نهی نمی کردند. این از کوتاهی وغفلت مسولین بهداشت و سلامت ماست. روز قیامت چه جوابی خواهید داد. چرا نسل شیعه را قتل عام می کنید.

  پرهیز از دایه بیمار و ناشایست

  امام علی (علیه السلام ): بنگرید که چه کسی فرزندانتان را شیر می دهد؛ چرا که کودک ، به همین شیر، رشد می کند. به امام صادق (ع) عرض کردم: زنی از زنا ، فرزند دار شده است. آیا او را دایه بگیرم؟ فرمود:نه او را دایه بگیر نه دختر او را.

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.