جمعه, ۱۴ آذر , ۱۳۹۹ 19 ربيع ثاني 1442 تعداد کل نوشته ها : 277 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 9×
 • آمار سایت

 • درمان اسهال با عسل
  ۱۳ آبان ۱۳۹۹ - ۷:۴۷
  بازدید 15
  0
  درمان اسهال . ۱۰ تا ۱۲ گرم میوه های راج را که تازه یا خشک باشد در صد گرم آب بریزید. ظرف محتوی آن را ۱۲ ساعت بگذارید بماند. بعد آن را در صافی بریزید و فشار دهید تا آب آن گرفته شود، با عسل شیرین سازید. هنگامی که بحران اسهال داشتید، یک بار آن را بخورید از اسهال شفا می یابید.
  ارسال توسط : نویسنده : عباس نوازی منبع : عسل تالیف دکتر حسین خیراندیش (ص 80 تا 83)

  درمان اسهال

  . ۱۰ تا ۱۲ گرم میوه های راج را که تازه یا خشک باشد در صد گرم آب بریزید. ظرف محتوی آن را ۱۲ ساعت بگذارید بماند. بعد آن را در صافی بریزید و فشار دهید تا آب آن گرفته شود، با عسل شیرین سازید. هنگامی که بحران اسهال داشتید، یک بار آن را بخورید از اسهال شفا می یابید.

  . ۳۰ تا ۵۰ گرم پوست درخت شاه بلوط هندی را که خشک کرده اید در ظرفی که در یک لیتر آب سرد دارد بریزید. ظرف را روی آتش بگذارید تا جوش آید و ۱۲ دقیقه بجوشد. بعد آن را از روی آتش بردارید و ۵ دقیقه بگذارید دم بکشد. سپس، صاف کنید و با عسل شیرین سازید و هر روز دو یا سه فنجان از آن را قبل از صرف غذا بنوشید. (جوشانده پوست شاه بلوط هندی انواع قولنج را آرام کرده و قوت و نیروی روده ها را باز می گرداند.)

  درمان اسهال

  . ۲۵ تا ۵۰ گرم گل مینای چمنی را که تازه چیده اید، در یک لیتر آب سرد بریزید و ظرف محتوی آن را روی آتش بگذارید تا یک تا دو دقیقه بجوشد. بعد، آن را از روی آتش بردارید و پانزده دقیقه دم کنید. بعد، آن را صاف کنید و با عسل شیرین سازید و در طول روز ۴ تا ۵ بار هر بار نیم فنجان از آن را بنوشید. (نوشیدن این دم کرده اعمال روده ها را منظم خواهد کرد در صورتی که ورم داشته باشید.)

  . بیست گرم ریشه ترشک تازه را که تکه تکه بریده اید در یک لیتر آب سرد بریزید و ظرف محتوی آن را روی آتش بگذارید تا به جوش آید و یک ربع بجوشد بعد آن را از روی آتش بردارید و زمین بگذارید تا دوازده دقیقه به حال خودش بماند و دم بکشد. سپس آنرا صاف کنید و با عسل شیرین سازید و کم کم آن قدر آن را در طول روز بخورید که هر دوازده ساعت یک فنجان از آن نوشیده باشید.

  . سی گرم پوست درخت تامول را در یک لیتر آب سرد بریزید و ظرف محتوی آن را روی آتش بگذارید تا دوازده دقیقه بجوشد بعد آن را صاف کنید و با عسل شیرین سازید و یک فنجان صبح ناشتا و یک فنجان بعد از ظهر بنوشید، اگر مبتلا به اسهال عادی و یا اسهال خونی بودید درمان می شوید.

  . کسانی که دچار ورم روده هستند و یا گاه به گاه قولنج می کنند و یا دچار اسهال می شوند برای معالجه آن باید پانزده تا سی گرم گل خشک هزار چشم را در یک لیتر آب جوش به مدت دوازده دقیقه دم کنند و بعد آن را صاف کرده و با عسل شیرین سازند و هر روز سه فنجان از آن را بنوشند.

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.