سه شنبه, ۱۱ آذر , ۱۳۹۹ 16 ربيع ثاني 1442 تعداد کل نوشته ها : 277 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 9×
 • آمار سایت

 • اندیشه و رفتار سالم، مکمل سلامتی
  ۲۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۵
  بازدید 13
  0
  مثبت اندیشی یکی از مهمترین چیزهایی که روی جسم ما تأثیر می گذارد و أخلاط ما را پاکسازی می کند و خون لطیف، پاک و روشن برای ما تولید می کند و در نتیجه طبع متعادل برای ما می سازد، فضایل اخلاقی می باشد.
  ارسال توسط : نویسنده : عباس نوازی منبع : نسخه های شفابخش (دکتر محمد عزیز خوانی) (صفحه 127 تا 131)

  اندیشه و رفتار سالم، مکمل سلامتی

  أعراض نفسانی

  در پژوهش های انجام شده گروه علمی سایت طب الابدان؛ أعراض نفسانی عبارت است از خلق و خوی، روحیات و شرایط فکری أفراد. همان چیزی که الآن به آن رسیده اند که فکر شما روی جسم شما تأثیر می گذارد. این را که حدود ۱۰۰۰ سال قبل بوعلی سینا و زکریای رازی مطرح کرده اند.

  مثبت اندیشی و فکر کردن به چیزهای خوب، باعث می شود که اتفاقات خوب یکی پس از دیگری برایت بیفتد. و همچنین فکر کردن به چیزهای بد و منفی و منفی بافی و منفی بینی اثر بدی در جریانات زندگی انسان دارد.

  وقتی شخص به سلامتی بدنش فکر میکند و دغدغه ای برای مبتلا شدن به بیماری ها ندارد از بیماری ها نجات پیدا کرده و درمان می شود. البته اگر اینطور هم نباشد مثبت اندیشی از منفی بافی بهتر و کارسازتر است.

  مثبت اندیشی

  فضائل و رذائل اخلاقی

  یکی از مهمترین چیزهایی که روی جسم ما تأثیر می گذارد و أخلاط ما را پاکسازی می کند و خون لطیف، پاک و روشن برای ما تولید می کند و در نتیجه طبع متعادل برای ما می سازد، فضایل اخلاقی می باشد.

  مثل: خیرخواهی برای دیگران و دغدغه خدمت به مردم بسیار در سلامتی انسان مؤثر است.

  و از طرفی دیگر رذایل اخلاقی روی جسم انسان تأثیر منفی می گذارد، أخلاط نان را کثیف و آلوده می کند، خون را تیره و کثیف و غلیظ می کند و در نتیجه طبع آدمی را نامتعادل می سازد. مثل: نفرت و کینه داشتن نسبت به دیگران و از این قبیل.

   

  صله ی رحم

  روزی یک پیرزن بالای ۹۰ سال نزد من آمد که بسیار سلامت و سرحال بود و هیچ مشکل و مریضی ای نداشت گویا انسان با یک زن حدود ۴۰ الی ۵۰ سال روبرو شده است. جالب این بود که چای پررنگ می خورد، سیگار می کشید، نیمی بیش از نصفی از دندان هایش سالم بود، حافظه اش هم خوب کار می کرد، عینک هم نمی زد و در روستا زندگی می کرد.

  از او پرسیدم راز این سلامتی و سرحالی تو در چه چیزی نهفته است؟ گفت از بچه هایم بپرسید: بچه هایش گفتند که از حدود ۳۰ الی ۴۰ سالگی شوهرش فوت کند و بچه هایش را با سختی بزرگ می کند و بعد از ۵۰ سالگی که بچه هایش می روند و وقتش کمی آزاد می شود بسیار اهل صله رحم است و هر روز به کسی سر می زند.

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.