حدیث روز
امام صادق (ع) : بر تو باد دعا کردن زیرا درمان همه بیماری ها دعاء است.

چهارشنبه, ۳۰ مهر , ۱۳۹۹ 5 ربيع أول 1442 تعداد کل نوشته ها : 127 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 4×
 • آمار سایت

 • نسخه دکتر حسین خیراندیش برای درمان تصلب شرائین و اختلالات کلیه
  ۱۲ مهر ۱۳۹۹ - ۶:۱۵
  بازدید 0
  0
  درمان تصلب شرائین و اختلالات کلیه نسخه دکتر حسین خیراندیش برای درمان تصلب شرائین و اختلالات کلیه ها به روش طب سنتی
  ارسال توسط : نویسنده : عباس کنار نوازی منبع : کتاب داروهای اساسی در طب اسلامی تالیف دکتر حسین خیر اندیش(صفحه 18تا 21)

  نسخه دکتر حسین خیراندیش برای درمان تصلب شرائین و اختلالات کلیه ها

  درمان تصلب شرائین

  سی تا شصت گرم ریشه ی شب بوی خشک را در یک لیتر آب سرد بریزید و ظرف محتوی آن را یک ساعت بگذارید بماند خیس بخورد. بعد آن را روی آتش بگذارید تا یک یا دو دقیقه بجوشد. سپس آن را از روی آتش بردارید و بگذارید خنک شود. صاف کنید، با عسل شیرین سازید و بعد از هر غذا یک فنجان از آن را بنوشید تا تصلب شرائین شما برطرف گردد.

  بیماری های کلیوی

  عسل ضد عفونی کننده ی خوبی برای مجاری ادرار است و در صورت مصرف پیوسته ی آن به صورت محلول در آب، باعث افزایش ادرار و خرد شدن سنگ های مجاری ادرار و کلیه می شود. مصرف عسل به صورت محلول (در جوشانده ی میوه نسترن ۳۰ گرم میوه در یک لیتر آب) وآب ترب سیاه (۳ استکان در روز) و نیز با آب لیمو و روغن زیتون به میزان ۳ قاشق سوپ خوری در روز توصیه شده است. (برای مزاج گرم و سرد)

  معالجه اختلالات کلیه ها

  پنجاه گرم گل و ساقه گل طاووسی را که تازه یا خشک باشد در یک لیتر آب بخیسانید و ظرف محتوی آن را روی آتش بگذارید تا دوازده دقیقه بجوشد، بعد آن را صاف کنید و با عسل شیرین نمایید و هر روز دو یا سه فنجان از آن را بنوشید. این دوا، سنگ های کلیه را حل می کند و صافی های کلیه را تمیز کرده، آن ها را از سموم پاک می کند. هم چنین، شما می توانید دو گرم تخم گل طاووسی را که خشک کرده اید بکوبید و در یک لیوان آب بریزید و هفت یا هشت ساعت بگذارید بماند بعد آن را بنوشید.

  بیست گرم برگ و ساقه گلدار فراسیون خشک را در ظرفی که نیم لیتر آبدارد بریزید و ظرف محتوی آن را روی آتش بگذارید تا به جوش آید. بعد، آن را از روی آتش بردارید و ده دقیقه دم کنید. بعد، صاف کنید و با عسل شیرین سازید و هر روز چهار تا پنج نصف فنجان از آن را بنوشید. این جوشانده برای درمان نارسایی کبد و کیسه صفرا بسیار مفید و مؤثر است.

  ده گرم ریشه خشک ماردارو که در آب سرد دو ساعت بخیسد و بعد از جوشاندن ده تا پانزده دقیقه دم بکشد برای یرقان و احتقان کبد و اختلات کیسه صفرا و یبوست درمان خوبی است همین دارو با عسل در نقرس و روماتیسم مؤثر است.

  ده تا سی گرم ریشه جنتیانا را بکوبید تا گرد شود، بعد آن را در یک لیتر آب جوش دم کنید و چهار ساعت بگذارید بماند تا دم بکشد، بعد آن را صاف کنید و با عسل شیرین سازید و بعد از هر غذا یک فنجان از آن را بنوشید. این دم کرده تقویت کننده کبد است.

  بیست تا پنجاه گرم گل تازه ی مینای چمنی را که تازه چیده اید، در یک لیتر آب سرد بریزید و ظرف محتوی آن را روی آتش بگذارید یک تا دو دقیقه بجوشد. بعد، آن را از روی آتش بردارید و پانزده دقیقه دم کنید. بعد، آن را صاف کنید و با عسل شیرین سازید و در طول روز چهار تا پنج بار هر بار نیم فنجان از آن را بنوشید. وقتی شما ورم روده دارید، نوشیدن این دم کرده اعمال روده ها را منظم خواهد کرد.

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.