چهارشنبه, ۷ آبان , ۱۳۹۹ 12 ربيع أول 1442 تعداد کل نوشته ها : 156 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 4×
 • آمار سایت

 • علت ایجاد بیماری یبوست و راه های درمان آن
  ۱۱ مهر ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۵
  بازدید 10
  0
  یبوست و درمان آن علت ایجاد بیماری یبوست و درمان آن با شاخه جوان تاک سلیمانی و داروی مادارو و عسل
  ارسال توسط : نویسنده : عباس کنار نوازی منبع : کتاب داروهای اساسی در طب اسلامی تالیف دکتر حسین خیر اندیش(صفحه 32تا 33)

  علت ایجاد بیماری یبوست و راه های درمان آن

  یبوست

  عامل یبوست کندی حرکات دودی روده هاست. وقتی غذاهای جذب نشده در روده باریک، برای دفع وارد روده بزرگ شود، چنانچه حرکات دودی روده بزرگ ضعیف باشد، مدفوع مدت بیشتری در آن باقی می ماند و در مدت توقف، مقدار زیادی از آب آن از دیواره ی روده جذب می شود و مرتب بر تراکم و سخت شدن آن اضافه می شود و سرانجام با سختی و ناراحتی بسیار بیشتر دفع می شود.

  مصرف غذاهای پر الیاف، مثل انواع میوه ها و سبزیجات، شیر، و غذاهای آبکی، مثل سوپ و آش توأم با یک قاشق مرباخوری عسل با هر نوبت غذا، بهترین روش درمان یبوست است. شیر و عسل یک مسهل ملایم و خوب است.

  رفع یبوست

  روش اول: با استفاده از شاخه جوان تاک سلیمانی

  یک تا سه شاخه ی جوان تاک سلیمانی را که تازه چیده اید در صد و پنجاه تا دویست گرم آب جوش بریزید و کمی هم تخم انیسون، به اندازه محتوی دو انگشت، به آن اضافه کنید و ده دقیقه بگذارید دم بکشد. بعد، این دم کرده را در پارچه بریزید و صاف کرده با عسل شیرین سازید و هر سه ساعت یک فنجان از آن بنوشید تا یبوست مزمن شما بر طرف گردد.

  روش دوم: با ریشه خشک ماردارو

  ده گرم ریشه ی خشک ماردارو را با یک لیتر آب سرد در ظرفی بریزید و یک یا دو ساعت بگذارید بخیسد بعد ظرف محتوی آن را روی آتش بگذارید تا به جوش آید همین که جوش آمد آن را از روی آتش بردارید و ده تا پانزده دقیقه بگذارید دم بکشد بعد آن را صاف کنید و ۴ فنجان قهوه خوری از آن را صبح ناشتا میل چند روز که این کار را کردید یبوست به هر درجه ای باشد برطرف خواهد شد.

  نسخه دیگر: برای رفع یبوست با مار دارو این است که ۴۵ گرم ریشه مارداروی خشک را با پانصد گرم عسل و یک لیتر آب و نیم لیتر سرکه ی انگور در ظرفی بریزید و آن ظرف را روی آتش بگذارید تا به جوش آید و نیم ساعت بجوشد بین آن را سرد کنید و هر روز شش قاشق سوپ خوری از آن را بخورید به ترتیبی که بین هر قاشق دو ساعت فاصله داشته باشد.

  نسخه ی دیگر: این است که ریشه ی بزرگ مار دارو را که تازه از خاک در آوردهای گود کنید و در گودی آن شکر بریزید و دوازده ساعت آن را در زیر زمین یا جای خنک و مرطوب بگذارید فرداری آن روز در گودی مار دارو شربت روشن با طعم مطبوع بدست خواهید آورد که اگر هر شب دو قاشق سوپ خوری از این شربت را بخورید در دراز مدت، آثار یبوست از بین خواهد رفت بدون اینکه روده های شما دچار تحریکی شده باشد.

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.