جمعه, ۱۴ آذر , ۱۳۹۹ 19 ربيع ثاني 1442 تعداد کل نوشته ها : 277 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 9×
 • آمار سایت

 • درمان با هوای پاک
  ۲۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۷
  بازدید 10
  0
  هوای پاک هوای تازه و پاک بسیار حائز اهمیت است و إصلاح سیستم تنفسی، راندمان جسمی را بسیار بالا می برد.
  ارسال توسط : نویسنده : عباس نوازی منبع : نسخه های شفابخش (دکتر محمد عزیز خوانی) (صفحه 127 تا 131)

  درمان با هوای پاک

  اهمیت دم و بازدم صحیح، گردش لنفاوی و پاکسازی بدن

  طبق تحقیقات گروه علمی سایت طب الابدان؛ هوای تازه و پاک بسیار حائز اهمیت است و إصلاح سیستم تنفسی، راندمان جسمی را بسیار بالا می برد. یکی از شکایات رایج و زیاد افراد، خستگی زودرس می باشد؛ که علل گوناگونی می تواند داشته باشد ولی یکی از علل آن پایین آمدن و کمبود میزان اکسیژن در خون و بدن می باشد که علتش عدم تنفس صحیح است زیرا کسی که نفس می کشد باید دم و بازدم صحیحی داشته باشد و باید بازدم از دم عمیق تر باشد تا اکسیژن بیشتری به خون و مغز برسد که هرچه أکسیژن بیشتری به مغز برسد، مغز پویاتر و فعال تر است و احساس خستگی نمی کند.

  طبق تحقیقاتی که صورت گرفته است تنفس ما فقط حدود ۵ الی ۲۰ درصد اکسیژن کافی را به بدن و خون می رساند و در نتیجه بدن، خون و مغز ماحدود ۸۰ تا ۹۵ درصد محتاج به اکسیژن می باشد.

  سعی شود حدود ۱۰ الی ۱۵ دقیقه در روز در نظر گرفته شود و ترجیحا در ورزش صبحگاهی شخص از این تنفس صحیح و دم و بازدم کامل بهره مند شود که إن شاء الله جبران ۲۴ ساعت را خواهد کرد.

  هوای پاک

  کسی که نفس عمیق می کشد گردش خون در بدنش ۱۵ برابر می شود و تمام بدن با خون آغشته می شود در نتیجه انسان سرحال می شود. اولین جایی که با تنفس عمیق بهره می برد مغز است.

  بچه ها تا سن بلوغ با شکمشان نفس می کشند و بعد از بلوغ دیگر با قفس سینه اشان نفس می کشند که آفتی برای همه ما می باشد.

  امروزه یکی از مشکلات افراد این است که لنف در بدنشان جریان ندارد؛ لنف مانند خون در بدن حرکت می کند و در جریان است و عملکرد سیستم ایمنی بدن ما وابسته به میزان عملکرد جریان لنف در بدن است.

  لنف به مثابه یک فاضلابی است که هر چه سموم در بدن است به خود جذب می کند و به مجاری دفعی کبد و کلیه می فرستد تا بهتر دفع شود.

   

  علل راکد بودن جریان لنف در بدن:

  ١. به علت تنفس های ناقص

  ۲. عدم تحرک و کم تحرکی (نرمش و ورزش نکردن).

  طبق تحقیقاتی که در ۲۰ سال پیش صورت گرفته است به این نتیجه رسیده اند که بطور میانگین در سال حدود ۶ کیلوگرم مواد سمی، شیمیایی، نگهدارنده و سرطان زا از طریق غذاها وارد بدن انسان می شود که طبیعتا این آمار در حال حاضر خیلی بیشتر است.

  زیرا این عمل به تدریج صورت می گیرد و برای کسی محسوس نمی باشد. این مواد نگهدارنده ی که به نوشابه و نوشیدنی ها، کنسروها، تن ها، کمپوت ها و میوه ها می زنند یا سموم نباتی که در میوه ها است یا آفت کش ها

  و کود شیمیایی که به سبزی ها و میوه ها می زنند، از طریق سبزی ها و میوه ها وارد بدن ما می شود.

  در نتیجه سلول های بدن انسان مسموم می شوند و احساس خستگی می کنند.

   

  راه حل مقابله با این سموم و مواد شیمیایی

  ۱. نخوردن این سموم و مواد شیمیایی

  ۲. قوی کردن سیستم ایمنی و دفاعی بدن

  ٣. تقویت سیستم پاکسازی بدن تا در نتیجه کبد و کلیه ها قوی تر عمل بکنند که این سمومی که خواه نا خواه وارد بدن انسان می شود از طرق دیگر از بدن دفع شوند.

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.