پنج شنبه, ۸ آبان , ۱۳۹۹ 13 ربيع أول 1442 تعداد کل نوشته ها : 163 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 4×
 • آمار سایت

 • روش درمان برونشیت به نظر استاد دکتر حسین خیراندیش
  ۱۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۵
  بازدید 3
  0
  روش درمان برونشیت روش درمان برونشیت به نظر استاد دکتر حسین خیراندیش با تغذیه سالم
  ارسال توسط : نویسنده : عباس کنار نوازی منبع : کتاب داروهای اساسی در طب اسلامی تالیف دکتر حسین خیر اندیش(صفحه 21تا 24)

  روش درمان برونشیت به نظر استاد دکتر حسین خیراندیش

  به تحقیق گروه علمی سایت رسمی طب الابدان روش درمان برونشیت به نظر استاد دکتر حسین خیراندیش به شرح زیر است

  . شصت گرم برگ های تازه یا خشک راج را در یک لیتر آب سرد بریزید و یک شب بگذارید تا خوب بخیسد. سپس، ظرف محتوی آن را روی آتش بگذارید بجوشد و سپس سرد شود و بعد آن را صاف کنید و با عسل شیرین سازید و در طول شبانه روز سه تا پنج فنجان از آن را بنوشید تا اگر مبتلا به برونشیت بودید شفا یابید.

  . پانزده تا شصت گرم خشک شاخه زبان گنجشک را در یک لیتر آب سرد بخیسانید و بعد ظرف آن را روی آتش بگذارید تا به جوش آید و پنج دقیقه بجوشد. بعد آن را از وی آتش بردارید و صاف کنید و با عسل شیرین سازید و هر روز سه فنجان از آن را قبل از غذا بنوشید. این جوشانده برونش های شما را پاک کرده و اگر در اثر برونشیت تب کرده اید تب شما را قطع خواهد کرد.

  . دم کرده ریشه زنبق را بخورید تا شفا یابید. برای تهیه ی جوشانده و دم کرده ریشه زنبق باید پانزده تا شصت گرم ریشه های تازه یا خشک زنبق را در یک لیتر آب جوش بریزید و ظرف محتوی آن را روی آتش بگذارید تا دو دقیقه بجوشد، بعد از روی آتش بردارید و بیست دقیقه آن را دم کنید، بعد صاف کنید و با عسل شیرین سازید و هر یک ساعت دو قاشق سوپ خوری از آن را بنوشید.

  . پنجاه و پنج گرم برگ و گل سیزاب را که خشک کرده اید در نیم لیتر آب سرد در ظرفی بریزید و آن ظرف را روی آتش بگذارید تا به جوش آید و چند دقیقه بجوشد. بعد، آتش زیر ظرف را خاموش کنید و بگذارید دو تا پانزده دقیقه دم بکشد. سپس، آن را صاف کنید و با عسل شیرین سازید و نیم ساعت قبل از صرف غذا یک فنجان از آن را بنوشید. جوشانده ی سیزاب به ترتیبی که طرز تهیه و مصرف آن را در بالا دادیم درمان مؤثری برای برونشیت می باشد.

  . پنجاه تا شصت گرم ریشه ی علف نقره ای را که خشک شده است با یک لیتر آب سرد در ظرفی بریزید و یک ساعت بحال خودش بگذارید تا خوب خیس بخورد بعد ظرف محتوی آن را روی آتش بگذارید تا با آتش ملایمی به جوش آید و پنج تا ده دقیقه بجوشد بعد آتش را خاموش کنید و بگذارید ده دقیقه دم بکشد، صاف کنید و با عسل شیرین سازید و هر روز چهار تا شش دفعه و هر دفعه نیم فنجان از این جوشانده را بنوشید. مصرف این جوشانده درمان برونشیت حتی برونشیت مزمن و آسم و تمام اختلالات مربوط به دستگاه تنفسی مؤثر است.

  . بیست گرم گل و برگ گل ختمی را در یک لیتر آب جوش بریزید و دوازده دقیقه آن را دم کنید. بعد آن را صاف کرده و با عسل شیرین سازید و هر روزی سه فنجان از آن را بنوشید. این دم کرده برونش ها را پاک کرده و سرفه را آرام خواهد کرد. جوشانده ریشه گل ختمی را مانند (سی تا چهل گرم ریشه گل ختمی در یک لیتر آب خیسانده بعد از دو ساعت دوازده دقیقه جوشانده) آنژین، پس از اینکه تهیه نمودید، با عسل شیرین کنید و هر روز سه فنجان از آن بنوشید و توجه داشته باشید که از سه فنجان تجاوز نکنید. همچنین می توانید شربت گل ختمی را مصرف کنید. طرز تهیه ی آن به شرح زیر است: و پانزده تا بیست گرم ریشه خشک و قطعه قطعه شده گل ختمی را در نیم لیتر آب سرد بخیسانید و یک کیلو شکر به آن اضافه کنید و بگذارید بیست و چهار ساعت به همان حال باقی بماند. هر روز سه قاشق سوپ خوری از این شربت را بنوشید.

   

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.