چهارشنبه, ۷ آبان , ۱۳۹۹ 12 ربيع أول 1442 تعداد کل نوشته ها : 163 تعداد نوشته های امروز : 7 تعداد اعضا : 4×
 • آمار سایت

 • (بخش دوم) فواید اعجاب انگیز عسل به تحقیق استاد دکتر حسین خیراندیش
  ۰۹ مهر ۱۳۹۹ - ۵:۲۸
  بازدید 12
  0
  فواید درمانی عسل فواید دارویی عسل از نظر دکتر خیراندیش
  ارسال توسط : نویسنده : عباس کنار نوازی منبع : کتاب داروهای اساسی در طب اسلامی تالیف دکتر حسین خیر اندیش(صفحه 9 تا 11)

  (بخش دوم)

  فواید اعجاب انگیز عسل به تحقیق استاد دکتر حسین خیراندیش

  توضیح آیه (ثم لی من کل الثمرات) در مورد تولید عسل

  طبق آیه قرآن (ثم لی من کل الثمرات)  اولا، می توان ادعا کرد کل ثمرات، شفای کل امراض بوده و درمان اکثر بیماری های دنیا را می توان در تمام گیاهان عالم یافت.
  ثانیه، جایی از قرآن ذکر نشده است که عسل بر همه ی دردها شفاست ولی حقیقت این است که عسل فراهم شده از کل ثمرات، یک شراب مختلف الوانه (رنگارنگ) ایست که سرآمد تمام نوشیدنی های شفا دهنده محسوب می شود و این قدرت آنقدر در نهاد عسل به ودیعت وجود دارد که نبی اکرم (صلی الله علیه و آله وسلم) فرمودند: هر کس با توجه به آنچه قرآن دربارهی قدرت شفا دهندگی تذکر داده است عسل تناول کند، از هفتاد و هفت بیماری در امان است.

  عجیب این که سوره ی نحل از سوره های مکی است و میدانیم در منطقه ی مکه نه گل و گیاهی وجود دارد و نه زنبوران عسل، ولی قرآن با این دقت و ظرافت از آن سخن می گوید و با تعبیر جالبی مانند (یخرج من بطونها شراب مختلف ألوانه) (از درون زنبورها مایعی خارج میشود به رنگهای مختلف)، و به ریزه کاری های ساختن عسل نیز اشاره کرده است.

  چگونگی تولید عسل

  گل، قسمتی از گیاه است که به خورشید بیش از سایر قسمت های گیاه بستگی و علاقه دارد و به سوی او می رود و به عشق او می شکفد و باز می شود و اشعه ی او را در خود منعکس می سازد و از همین جهت است که ملون به رنگ های مختلف می شود و ذخایری از نیروی کهربایی آفتاب را در خود دارد.

  رنگ عسل بر حسب این که زنبور بر چه گل و ثمره ای نشسته و از آن بهره گیری کرده تفاوت می کند؛ به همین جهت در بعضی مواقع قهوه ای تیره و گاهی نقره ای سفید و گاهی بی رنگ یا زردرنگ و گاهی شفاف، زمانی تیره و یا زرد طلایی، زمانی خرمایی و حتی گاهی مایل به سیاهی است.

  این تنوع رنگ ها علاوه بر این که گویای تنوع سرچشمه های به دست آوردن عسل است، تنوعی برای ذوق ها و عسل ها نیز محسوب می شود زیرا امروز ثابت شده است که رنگ غذا در تحریک اشتهای انسان بسیار مؤثر است؛ قدیمی ها گویا این مسئله ی روانی را شناخته بودند و غذاهای خود را با زعفران و زردچوبه و رنگ های دیگر رنگین می ساختند تا از این طریق میهمانانشان را به خوردن غذا ترغیب نمایند.

  در دنیا هیچ غذایی به اندازه ی عسل سرشار از عوامل غذایی نیست و به اندازه ی عسل نیروهای مغناطیسی و تشعشعات رادیواکتیو ندارد.

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.