چهارشنبه, ۷ آبان , ۱۳۹۹ 12 ربيع أول 1442 تعداد کل نوشته ها : 156 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 4×
 • آمار سایت

 • مفید ها و مضر هایی که یهود نمی‌خواهد بدانید…!
  ۰۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱:۰۹
  بازدید 14
  0

  مفید ها و مضر هایی که یهود نمی‌خواهد بدانید قاووت (یا سویق) مخلوط گندم، جو، نخود، پسته، بادام، عدس، ذرت، ماش و… را که ترکیب آن قابل افزایش و کاهش اثرات قاووت گویند، مخلوط این مواد را آسیاب می کنند. می توان تخم ها و مغزها را نیز به آن اضافه کرد. آنچه در روایات […]

  ارسال توسط : نویسنده : عباس کنار نوازی منبع : منبع کافی در طب صفحه44

  مفید ها و مضر هایی که یهود نمی‌خواهد بدانید

  قاووت (یا سویق)

  مخلوط گندم، جو، نخود، پسته، بادام، عدس، ذرت، ماش و… را که ترکیب آن قابل افزایش و کاهش اثرات قاووت گویند، مخلوط این مواد را آسیاب می کنند. می توان تخم ها و مغزها را نیز به آن اضافه کرد. آنچه در روایات درباره قاووت آمده: غذای خوب،  رفع گرسنگی، هضم غذا در سیری، رفع زهره، بلغم و ۷۰ نوع بلا، قوی کننده، مفید برای هر دردی، برای رفع پیسی،(اگر از مواد به سردی بخش استفاده شود) پایین آورنده حرارت،آرام بخش( در ناشتا)، مفید برای افراد ضعیف و کودکان،  محکم شدن پاشنه پا، رفع سفیدی، قاووت خشک بهتر از خمیر آن، مخلوطش با روغن چاق کننده است، استحکام بخش استخوان، لطافت پوست، افزاینده توان جنسی و… .

  نکته: متناسب با هدف می توان ترکیبات آن را تنظیم کرد؛ مثلاً برای رفع سردی، خوراکی گرم را مخلوط کرد. مانند: کشمش، نخود، مغزها، ادویه جات و… یا برای رفع گرمی از خوراکی های سرد استفاده کرد. مانند: عدس، جو و… .

  می توان اثر و سایر غذاهای مورد نیاز، مانند: تخم ها و روغن های مفید، کشمش و… را نیز با هم مخلوط کرد.

  مثلاً برای بدن ضعیف از خوراکی‌های نیروزا و برای کسی که خونش داغ و زیاد شده از عدس و سبزیجات و برای تقویت حافظه از کندر، پسته، زعفران و هلیله سیاه و برای رفع بلغم، کندر، عسل، مویز، هلیله سیاه و سیاهدانه و… را مخلوط کرده و بکوبیم و هر روز یکی دو قاشق میل نماییم. با این روش می‌توان برای هر بیماری و نیاز بدن یک داروی کامل و جامع و پرفایده درست کرد.حتما از این روش استفاده کنید.

  این که در طول روز روز در چندین نوبت داروهای گیاهی و غذایی مصرف شود، سختی و بی‌نظمی و ریزه‌خواری ایجاد می‌کند؛ ولی این روش مشکل را حل می‌کند. البته تا می‌توانید باید تعداد ترکیب را کم کنید، اختلاط غلط ایجاد نشود. اضافه کردن داروها و غذاهایی که ضروری نیستند پرهیز نمایید.

  پس اندازه، تعداد، کیفیت مخلوط کردن این مواد باید عالمانه با مشورت و تجویز یک عالم باشد. حسن دیگر این روش اصلاح مزه‌ها است. ممکن است تلخی غذا، مانع مصرف غذا یا دارو شود(مانند سیاه‌دانه، هلیله و…) ولی با اضافه کردن عسل و مویز و… مزه شیرین و خوش می شود.

  نکته دیگر اینکه، خیلی به تدریج مزه های تلخ و نامطلوب را اضافه کنید. زیرا تجربه شده که قلب‌های تلخی مانند کندر و سیاهدانه و هلیله و… باعث شده کل قاووت دور ریخته شود.

  حتماً اگر خواستید آرد حبوبات اضافه کنید، از جوانه ها استفاده نمایید نباید در مصرف قاووت زیاده‌روی کرد؛ چون گرم و نیروزا و شهوت زا است. فقط داخل وعده های غذایی یا هنگام گرسنگی میل شود و لاغیر، خوردن آن در صبح ناشتا، بهترین اثر را دارد.

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.