حدیث روز
امام صادق (ع) : بر تو باد دعا کردن زیرا درمان همه بیماری ها دعاء است.

دوشنبه, ۵ آبان , ۱۳۹۹ 10 ربيع أول 1442 تعداد کل نوشته ها : 142 تعداد نوشته های امروز : 2 تعداد اعضا : 4×
 • آمار سایت

 • روغن زیتون
  ۱۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۰:۳۳
  بازدید 3
  0

  روغن زیتون روغن زیتون دارای امگا ۳، امگا ۶، امگا ۹ می باشد که خیلی با ارزش و مفید است. اسید لینولئیک روغن زیتون از رسوب آهن در جدار داخلی روده جلوگیری می کند. روغن کنجد نیز برای باز کردن عروق و رگهای قلب نیز مفید است. ن حیوانی به سرعت زخم‌ها و شکستگی ها […]

  ارسال توسط : منبع : احادیث پزشکی قسمت روغن زیتون.
  روغن زیتون

  روغن زیتون بهترین جایگزین روغن خوراکی

  روغن زیتون

  روغن زیتون دارای امگا ۳، امگا ۶، امگا ۹ می باشد که خیلی با ارزش و مفید است. اسید لینولئیک روغن زیتون از رسوب آهن در جدار داخلی روده جلوگیری می کند. روغن کنجد نیز برای باز کردن عروق و رگهای قلب نیز مفید است. ن حیوانی به سرعت زخم‌ها و شکستگی ها را رفع می‌کند.

   روغن زیتون در روایات:

  بخورید و به بدنتان بمالید، مایه برکت است، اگر کسی روغن زیتون بیاشامد تا چهل روز شیطان به او نزدیک نشود .(البته نفس اماره در وجود ما است)، بادزدا است، آب کمر را زیاد میکند، دوبار با قدس مسح شده است. خداوند در قرآن به زیتون قسم یاد می‌کند.
  پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم به علی علیه السلام سفارش کردند: که ای علی! روغن زیتون را هم بنوش و هم به خودت بمال که هرکس روغن زیتون بیاشامد، تا چهل روز شیطان به او نزدیک نشود.

  امام صادق علیه السلام فرمودند: غذای پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم، جو و حلوای ایشان، خرما و نان خورش ایشان،روغن زیتون بوده است.

  البته روغن زیتون بهتر است بودار و تصفیه نشده باشد، برای شروع از بی بو استفاده کنید، ولی بعداً به تدریج بر حجم روغن زیتون بودار اضافه کنید تا عادت نمایید. ولی اگر به هیچ وجه نتوانستید از بودار استفاده کنید، از روغن‌های طبیعی دیگر زیاد تر استفاده کنید و روغن زیتون بودار را به بدن بمالید و از روغن بی بو هم در غذا استفاده کنید.

   

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.