جمعه, ۱۴ آذر , ۱۳۹۹ 19 ربيع ثاني 1442 تعداد کل نوشته ها : 277 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 9×
 • آمار سایت

 • نمک، نگه دارنده طبیعی
  ۰۲ آبان ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۴
  بازدید 28
  0
  نگه دارنده طبیعی در حال حاضر متأسفانه برای نگهداری رب و خیلی چیزهای دیگر از مواد نگهدارنده استفاده می شود که همه آنها سرطان زا هستند حال بعضی از آنها زودتر ایجاد سرطان می کند و برخی دیگر به تدریج ایجاد سرطان می نماید.
  ارسال توسط : نویسنده : عباس نوازی منبع : کتاب نسخه های شفابخش (روازاده) (صفحه 42 تا صفحه 45)

  نمک، نگه دارنده طبیعی

  ١. اگر کسی بخواهد تخم مرغ را به همان شکلی که بوجود آمده است حتی تا یک ماه هم نگه دارد. که در یخچال هم نمی شود مثل روز اول از تخم مرغ نگه داری کرد زیرا تغییرات عمده ای در آن ایجاد می شود. در قدیم یک لایه نمک می ریختند و بعد یک ردیف تخم مرغ می گذاشتند و بعد یک لایه نمک روی آن تخم مرغ می ریختند و همین طور یک ظرف را پر از تخم مرغ می کردند و در صورت نیاز از آن استفاده می کردند.

  ٢. با اضافه کردن نمک به برنج هم می شود از فاسد شدن آن جلوگیری کرد زیرا این اصطلاح است که هر چه بگندد نمکش می زنند لذا نمک به هر خوراکی اضافه شود می تواند آن غذا را از میکروب ها، باکتری ها، قارچ ها و از هر آنچه سبب فاسد شدن آن غذا می شود، محافظت کند.

  نگه دارنده طبیعی

  ٣. همچنین در قدیم برای نگهداری رب از نمک استفاده می کردند که در حال حاضر متأسفانه برای نگهداری رب و خیلی چیزهای دیگر از مواد نگهدارنده استفاده می شود که همه آنها سرطان زا هستند حال بعضی از آنها زودتر ایجاد سرطان می کند و برخی دیگر به تدریج ایجاد سرطان می نماید. البته از مواد دیگری هم می شود استفاده کرد اما چون بحث ما در رابطه با نمک می باشد از ذکر آن موارد صرف نظر می شود.

  ۴. همین طور ماهی را نمک سود می کنند مثل: ماهی شور و ماهی دودی، تا بتوانند آن را به صورت یک غذای سالم برای ما نگه دارند.

  ۵. حتی شما می توانید در نمکزارها اجساد موجودات و حیواناتی را پیدا کنید که قرن ها از مردن آنها می گذرد ولی تغییری در آنها صورت نگرفته است.

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.