حدیث روز
امام صادق (ع) : بر تو باد دعا کردن زیرا درمان همه بیماری ها دعاء است.

سه شنبه, ۲۹ مهر , ۱۳۹۹ 4 ربيع أول 1442 تعداد کل نوشته ها : 127 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 4×
 • آمار سایت

 • با چه غذاهایی شروع به خوردن کنیم؟
  ۰۲ شهریور ۱۳۹۹ - ۱:۳۵
  بازدید 1
  1

  بهتر است از غذاهایی شروع کنید که زودتر هضم می‌شوند, تا زودتر از معده خارج شود و معده خالی شود، و هضم و جذب غذا را راحت تر و بهتر انجام شود. ۱۴ از دیگر غذاهایی که نباید باهم خورده شوند از خوردن غذاهای ترکیبی ذیل باید اجتناب شود: تخم مرغ با قارچ، تخم مرغ […]

  ارسال توسط :

  بهتر است از غذاهایی شروع کنید که زودتر هضم می‌شوند, تا زودتر از معده خارج شود و معده خالی شود، و هضم و جذب غذا را راحت تر و بهترتغذیه ی سالم و چگونگی شروع به غذا خوردن انجام شود.
  ۱۴ از دیگر غذاهایی که نباید باهم خورده شوند
  از خوردن غذاهای ترکیبی ذیل باید اجتناب شود:
  تخم مرغ با قارچ، تخم مرغ با مرغ، تخم مرغ با ماهی، تخم مرغ با پنیر، تخم مرغ با ماست، تخم مرغ با ترشیجات، خربزه با عسل، انواع گوشت و انواع میوه با لبنیات،  چند غذای سرد با هم، چند غذای گرم با هم، چند غذای خشک با هم بدون آب، ترشیجات همراه سردیجات، سرکه با ماست، میوه با گوشت، چندغذای نفخ آور باهم،  چند غذای چرب با هم، چند غذای شیرین با هم، چند غذای ترش با هم، چند غذای تلخ با هم، چند غذای سنگین( برای معده) با هم.
  ممنوعیت همه موارد فوق برای افراد عادی و برنامه روزانه است ولی گاهی برای مداوا یا اصلاح مزاج یا رفع یبوست یا… ممکن است به صورت کوتاه مدت لازم باشد، برخی موارد فوق با هم مصرف شود. مثلاً اگر بدن فرد خیلی سرد شود و احتمال خطر بالا باشد لازم می شود مدتی غذای گرم مصرف شود یا برعکس. البته در صورت غلبه اندک مزاج یا پایین بودن خطر بیماری، تا جایی که امکان دارد باید هیچ غذایی به کلی از برنامه حذف نشود. بلکه باید درصد مصرف آن پایین بیاید.
  ۱۵ چله های درمانی غذایی
  می توانید یک غذای کاملا طبیعی که مصرف مستمر آن عوارض نداشته باشد، انتخاب کنید و ۴۰ روز مصرف کنید.  مثلاً چهل روز، هر روز حدود ۱۰ عدد بادام میل کنید؛ یا چهل روز، هر روز دو عدد سیب بخورید؛ یا چهل روز، هر روز چند عدد عناب بخورید و… .
  ۱۶ البته چله دارویی ممنوع است
  مگر آنکه از روی علم و نیاز باشد. چون داروها عوارض دارند. ولی چله غذایی که به عارضه نداشتن آن یقین دارید،  مفید است.
  می توانید یک چله برای مغز، یک چله برای چشم، یک چله برای قلب و… بگیرید. البته باید به همه ابعاد و عوارض غذا توجه کنید. مثلاً اگر چهل روز می خواهید غذای گرم، زیاد تر بخورید باید به جنبه یبوست زا، شهوت زا، غضب زا و… عوارض غذای گرم را هم در نظر بگیرید و با غذاهای مناسب، آن عوارض را رفع نمایید.
  یا مثلاً ۴۰ روز می خواهید( کاسنی+ شاه تره+ کمی عسل) برای کبد یا طحال را مصرف کنید، باید با تدابیر لازم، عوارض احتمالی را رفع کنید.
  ابوعلی سینا و بسیاری از اطبا، دوره های چهل روزه را برای مداوا انتخاب می‌کردند. عدد ۴۰ رموز و آثار فراوانی دارد.

  منبع کافی در طب صفحه ۳۸

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.