سه شنبه, ۱۱ آذر , ۱۳۹۹ 16 ربيع ثاني 1442 تعداد کل نوشته ها : 277 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 9×
 • آمار سایت

 • برتری ید طبیعی بر ید شیمیایی
  ۰۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۳
  بازدید 35
  0
  نمک طبیعی و سالم اگر ما نمکی را ارائه کنیم که ید طبیعی داشته باشد، بر نمکی که ید شیمیایی دارد ارجح است. واضح است که ویتامین ث موجود در پرتقال ارجحیت دارد به ویتامین ث موجود در قرص جوشان.
  ارسال توسط : نویسنده : عباس نوازی منبع : کتاب نسخه های شفابخش (روازاده) (صفحه 37 تا صفحه 40)

  نمک سالم کدام نمک است؟

  حال پرسش این است که این نمکی که طبق توصیه رسول خدا (ص) باید میل شود، چه نوع نمکی است و آیا همین نمکی که در بازار موجود است مورد تأیید است یا نه؟ روشن است که اگر ما نمکی را ارائه کنیم که ید طبیعی داشته باشد، بر نمکی که ید شیمیایی دارد ارجح است. واضح است که ویتامین ث موجود در پرتقال ارجحیت دارد به ویتامین ث موجود در قرص جوشان. این کار کسانی است که اطلاعات کافی دارند تا بگویند نمک طبیعی می تواند کار نمک یددار را انجام دهد.

  اما سبب برتری ید طبیعی برید شیمیایی چیست؟

  برتری اش این است که اگر بدن انسان نیاز به ید نداشته باشد، ید طبیعی را به راحتی از بدن دفع می کند.

  این نوع ید، به محض رسیدن به بدن انسان، به راحتی فوران نمی کند. ولی ید شیمیایی اینگونه نیست و اگر بدن انسان نیاز به ید نداشته باشد این ید از بدن دفع نشده و به بدن ضرر می رساند.

  نمک سالم

  نمک مناسب کامل

  از نظر علمی گفته می شود که نمک مناسب و کامل از نظر ارزش غذایی می تواند دو نوع ید داشته باشد؛ ید به صورت «یدات» یا به صورت «یدور»، که آن را یدیت هم می گویند. بهترین مقدار یدات را در داخل نمک در برخی از کشورهای اروپایی ۲ واحد پی پی ام (واحد اندازه گیری ید) می دانند. که برخی هم قائلند که می تواند تا ۵ پی پی ام هم باشد. اما متأسفانه این مقدار – براساس آزمایشات – در مورد نمک هایی که در بازار موجود است، مقدار بسیار بسیار نامناسب – برخی در حدود ۳۷.۶ و برخی حدود ۴۳.۶ واحد یدات – و غیر یکنواخت است. کسانی که تخصص علمی دارند، می دانند وقتی یدات یکنواخت نباشد بسیار برای بدن ضرر دارد.

  علاوه بر این نمک ها به سختی در آب حل می شوند که همین امر نشان دهنده ناخالصی شدید آن است. طبق آزمایشاتی که محققین در رابطه با آب دریاچه ارومیه انجام داده اند دیده شده است که دارای یون های منفی (آنیون) و دارای یون های مثبت (کاتیون) می باشد؛ که از مهمترین یون های منفی می شود از کلرید، سولفات، بی کربنات، برم نام برد و از مهمترین یون های مثبت می توان به سدیم، کلر، منیزیم، پتاسیم و کلسیم اشاره کرد. این یون ها با توجه به فعل و انفعالاتی که در دریاچه ارومیه رخ می دهد در مجموع، نمک دریاچه ارومیه را درست می کنند.

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.