حدیث روز
امام صادق (ع) : بر تو باد دعا کردن زیرا درمان همه بیماری ها دعاء است.

سه شنبه, ۲۹ مهر , ۱۳۹۹ 4 ربيع أول 1442 تعداد کل نوشته ها : 127 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 4×
 • آمار سایت

 • استفاده زنبور عسل از بهترین شرایط محیط
  ۲۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۳
  بازدید 3
  0
  استفاده زنبور عسل از بهترین شرایط محیط محصول زندگی زنبور عسل از این جهت شفابخش است که از بهترین مواهب طبیعت استفاده می برد از جمله نظافت، نور، زیبایی، تازگی و طراوت و غذای سازگار
  ارسال توسط : نویسنده : عباس کنار نوازی منبع : مجله پاسدار اسلام، شماره ۱۴۵، ص 30 با اندکی تغییر

  استفاده زنبور عسل از بهترین شرایط محیط 

  در تحقیقات گروه علمی سایت طب الابدان؛قبلا اشاره شد که زنبور عسل از بهترین شرایط محیط استفاده می کند … خوب و زیبا، رطوبت متعادل، آب گوارا و… از جمله ضرایب انتخابش است و اینک ملاحظه می نمایید حسن انتخابش در برگزیدن غذای خوب چنان است که گامی فراموش کرده انگور تاکستان را که در قرآن رزق حسن نامیده شده ترجیح می دهد باز در جهت دیگر همان گونه که اسلام مایل است از هر میوه در فصل خودش بهره می برد حتی ملاحظه گردیده، این حشره هوشمند گلهای چند ساعت تازه تر باز شده را به سویش می شتابد و قدیمی تر را رها می کند.

  مقصود این است که محصول زندگی زنبور عسل از این جهت شفابخش است که از بهترین مواهب طبیعت استفاده می برد از جمله نظافت، نور، زیبایی، تازگی و طراوت و غذای سازگار از آموخته های آمیخته به زندگانی سراسر شگفت او به شمار می رود.

  شگفتی های قرآن کریم

  قرآن کریم از درخت بی ثمر، کار بی ثمر، انسان بی ثمر، و بسیاری از موارد دیگر که در آن کلمه ثمر بکار رفته سخن به میان آورده است. گویی به به می فهماند که ثمر، نتیجه و بهره از هر چیزی است.

  برای حفظ بقای نسل، فرزند آدم، ثمره او است و برای صیانت و پایدار ماندن نوع گیاه، میوه و دانه ثمرش محسوب می گردد ولی نسل، به وجود آمده در صورتی که اگر صالح و برای اجتماع مفید باشد می گویند آدم باثمری است، گیاه نیز اگر دارای شیره عسلی بود و اجتماع زنبور عسل توانست از آن شیره عسلی یا پولن بردارد میگویند برای زنبور ثمری داشت و حاصلی داد.

   مورد استفاده زنبور از گیاه

  ملاحظه می فرمایید که آنچه از گیاه مورد استفاده زنبور است گاه از برگ است زمانی از میوه و بیشتر از گل (دمبرگ گوجه و آلو – برگهای مخروطیها – برگچه های ماش…)

  با آنکه زنبور شناسان اصطلاح عوام را به کار برده و می گویند زنبور از این گل چنین بهره برداری نموده و از آن گل چنان پولن را جدا کرد و شاعران و عاشقان نیز گل و بلبل را در کنار یکدیگر قرار میدهند بلکه حتی حاضر نمیشوند زنبور و گل نیز جای خود را به زنبور و ثمر گیاه بدهند در صورتی که قرآن ۱۵ قرن قبل با آنکه اعراب عصر جاهلیت زنبور و عسل را تازه اگر می شناختند بهره و ارتباطش را با گل نمیدانستند، می فرماید: به زنبور عسل وحی شد از کل الثمرات و از تمام گیاهانی که بهره بخش و شیره عسل ده و گرده دارند محصول خود را بردارند.

  ۱۵ قرن قبل چه کسی میدانست بعضی گل ها شیره عسلی نمی دهند یا همه گیاهان، مورد استفاده و بهره زنبور قرار نمی گیرند و زنبور، گاهی از گل و زمانی از برگ و وقتی از میوه گیاه بهره می برد. قرآن به عنوان اعجاز، همه را در یک کلمه کوچک پرمعنای ثمره مستتر و گرد آورده است.

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.