سه شنبه, ۱۱ آذر , ۱۳۹۹ 16 ربيع ثاني 1442 تعداد کل نوشته ها : 277 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 9×
 • آمار سایت

 • رفع یبوست با ترکیبی از عسل
  ۱۳ آبان ۱۳۹۹ - ۸:۰۲
  بازدید 22
  0
  رفع یبوست . ۲ یا ۳ گرم تخم گل گندم خشک را در یک قاشق سوپ خوری عسل یا دم کرده ی زبان گنجشک و با برگ درخت زبان گنجشک مخلوط کنید و هر روز یک بار آن را بخورید. اگر یبوست داشته باشید، آن را درمان می کند.
  ارسال توسط : نویسنده : عباس نوازی منبع : عسل تالیف خیراندیش (ص 80 تا 83)

  رفع یبوست

  . ۱ تا ۳ قاشق شاخه ی جوان تاک سلیمانی را که تازه چیده اید در ۱۵۰ تا ۲۰۰ گرم آب جوش بریزید و کمی هم تخم انیسون، به اندازه محتوی دو انگشت، به آن اضافه کنید و ده دقیقه بگذارید دم بکشد. بعد، این دم کرده را در پارچه بریزید و صاف کرده با عسل شیرین سازید و هر سه ساعت یک فنجان از آن بنوشید تا یبوست شما برطرف گردد.

  . ۱۵۰ گرم تا ۲۰۰ گرم سر شاخه های جوان در خت تامول را در یک لیتر آب سرد بریزید و ظرف محتوی آن را روی آتش بگذارید تا جوش آید (به مدت ۲۰ دقیقه بجوشد.) سپس، آن را صاف کنید و با عسل شیرین سازید و بعد از هر وعده غذا یک فنجان از آن را بنوشید.

  رفع یبوست

  . ۳۰ تا ۶۰ گرم برگ های راج که تازه یا خشک باشد در یک لیتر آب سرد بریزید و ۱۲ ساعت بگذارید بماند تا بخیسد. بعد ظرف محتوی آن را روی آتش بگذارید. وقتی به جوش آمد، نیم دقیقه باید بجوشد. بعد آن را صاف کنید و با عسل شیرین سازید و هر روز ۳ تا ۵ فنجان از آن را بنوشید. جوشانده ی برگ های راج مسهلی است که یبوست را برطرف می کند.

  . ۳۰ تا ۶۰ گرم از برگ درخت زبان گنجشک را که خشک کرده اید در یک لیتر آب جوش بریزید و ۱۲ دقیقه آن را دم کنید. بعد، آن را صاف کنید و با عسل شیرین سازید و در طول روز هر قدر خواستید بنوشد. نوشیدن این مایع، یبوست و خشکی مزاج شما را برطرف خواهد کرد.

  . ربع گرم تا دو گرم ریشه زنبق را که خشک و کوبیده شده و به صورت گرد در آمده است، در یک قاشق سوپ خوری عسل مخلوط کرده و صبح ناشتا آن را بخورید. گرد زنبق با عسل مسهل خوبی است و خیلی زود یبوست را رفع می کند.

  . ۲ یا ۳ گرم تخم گل گندم خشک را در یک قاشق سوپ خوری عسل یا دم کرده ی زبان گنجشک و با برگ درخت زبان گنجشک مخلوط کنید و هر روز یک بار آن را بخورید. اگر یبوست داشته باشید، آن را درمان می کند.

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.