سه شنبه, ۱۱ آذر , ۱۳۹۹ 16 ربيع ثاني 1442 تعداد کل نوشته ها : 277 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 9×
 • آمار سایت

 • (بخش دوم) نکات جالب توحیدی در زنبورعسل
  ۱۳ آبان ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۰
  بازدید 16
  0
  قرآن و عسل و حی در قرآن که در مورد انبیاء و اولیای الهی به کار رفته گاه نیز برخی موجودات هوشمند را نیز مورد عنایت قرار داده است زیرا وحی ممکن است مستقیما در ارتباط با سیستم عقلانی بالا و عالی باشد و «الهام» مرتبط با سیستم اندیشمندانه و تفکرات مغزی و احتمالأ نفسانیات و غرایز باشد
  ارسال توسط : نویسنده : عباس نوازی منبع : معجزات درمانی عسل و انگبین (53 تا 55)

  (بخش دوم) نکات جالب توحیدی در زنبورعسل

  و حی در قرآن که در مورد انبیاء و اولیای الهی به کار رفته گاه نیز برخی موجودات هوشمند را نیز مورد عنایت قرار داده است زیرا وحی ممکن است مستقیما در ارتباط با سیستم عقلانی بالا و عالی باشد و «الهام» مرتبط با سیستم اندیشمندانه و تفکرات مغزی و احتمالأ نفسانیات و غرایز باشد به طور خلاصه وقتی می گوییم خداوند به زنبور عسل وحی فرمود… یعنی سیستم مهندسی عقلانی و خرد او را مورد القای موج فیوضات ربانی قرار داده تا بر اساس سیستم عقلانی و بدون دخالت سیستم هوشمند مغزی، تابع مقررات نظام مند آفرینش، عملیات بیولوژیکی و مهندسی را در اوج استحکام و بهره دهی به انجام رساند و از دخالت تفکرات مغزی و احساسات غریزی، پرهیز نماید. این نوع القای وحی به هدایت تکوینی می انجامد و آن گونه از وحی که به پیامبران و اولیا افاضه و القاء می شود به هدایت تشریعی و تعیین هندسه ی عقلانی و تأسیس مناسبات و احکام و مقررات انسانی منتهی می گردد.

  به هر تقدیر وحی الهی زنبور عسل را مأمور و مسخر تهیه و تولید عالی ترین نوع غذا و دارو و اکسیرحیات برای بشر می سازد و گونه ای از وحی، مجموعه ی قوانین تشریعی را در قالب «قرآن» نهادینه می کند. چه زیباست که این دو عصارهی ممتاز آفرینش (قرآن و عسل) شفابخش» تمام آلام و رنجها و کاستی ها و دردهای روحی و جسمی و درمانگر و جبران ساز همه ی کمبودها و نواقص و امراض و محرومیت های بشری می گردد و این دو اعجوبهی هستی ما را از منجلاب ها و گرداب ها و گردبادها و فاضلابها وسیاهچالها می رهاند و روح عطشناک ما را سیراب می سازد.

  این موجود کوچک و حشرهی شگفت آور، این چنین شگفتی و اندیشه می سازد و با ظریف ترین حرکات زیبا و پروازهای رقص آمیز و تلاش پیگیر، محصولی پربرکت را به انسان تقدیم میدارد.

  بی انصافی نیست که با تقلبات و سودجویی های زیاده طلبانه محصول این موجود پربرکت را به موادغذایی مضر و ناسودمند تبدیل کنیم و خلق خدا را از نعمت بزرگ سلامتی و تغذیه ی سالم محروم سازیم و به اندازه ی یک میلیگرم هم برای خود و دیگران سودمند نباشیم.

  هر زنبور عسل »» در یک پرواز »» ۴۰ میلی گرم
  یک کیلو عسل »» ۱۰۰۰ گرم »» هر ۱۰۰۰ گرم »» ۱.۰۰۰.۰۰۰ میلی گرم
  تعداد پرواز زنبور برای تولید یک کیلو عسل = ۲۵۰۰۰۰=۴۰÷۱.۰۰۰.۰۰۰

  ابر و باد و مه و خورشید و فلک درکارند   تا تو نانی به کف آری و به غفلت نخوری

  همه از بهر تو سرگشته و فرمانبردار    شرط انصاف نباشد که تو فرمان نبری

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.