پنج شنبه, ۱۳ آذر , ۱۳۹۹ 18 ربيع ثاني 1442 تعداد کل نوشته ها : 277 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 9×
 • آمار سایت

 • چند خاصیت درمانی عسل
  ۱۱ آبان ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۴
  بازدید 13
  0
  عسل درمانی ۱- عسل خاصیت خورندگی زبری پوست بدن را دارد. چنانچه عسل را در چندین نوبت به نقاط زبر یا ترک خورده ی پوست بدن، دست ها، پاها و به خصوص پاشنه های ترک خورده بمالید، بهبود حاصل می شود.
  ارسال توسط : نویسنده : عباس نوازی منبع : عسل تالیف دکتر حسین خیراندیش خیراندیش (ص 66 تا 68)

  چند خاصیت درمانی عسل

  درمان فلج، رعشه و نفخ روده و معده

  ۱- صبح ناشتا عسل را با آب باران (مخصوصا آب نیسان) مخلوط نموده و بیاشامید برای فلج و لقوه و سستی و تقویت معده و اشتها و رفع گاز و نفخ روده و معده مفید می باشد.

  ۲- روغن زیتون عتیق ۱۶۰ گرم و عسل ۱۶۰ گرم، کندر ۶۰ گرم، روغن سیاهدانه ۱۶۰ گرم با هم مخلوط نموده و در حمام سه روز بنوشند و آب سرد در آن روزها نخورند از جمیع دردهای بارد و فلج نجات یابند و پیران ۱۰۰ ساله را هیجان شهوت شود.

  عسل درمانی

  عسل ضد مستی

  عسل آثار الکل را از بین می برد؛ خاصیتی است که یک پزشک آلمانی که متخصص مسمومیت های ناشی از الکل است به آن پی برده است. وی حتی می گوید اگر همراه مشروب دو قاشق عسل خورده شود هر چقدر الکل قوی باشد الکل خیلی کمتر در بدن جذب می شود و مستی به وجود نخواهد آورد.

   

  درمان کابوس

  فردی که در خواب خیال می کند چیز سنگینی بر سینه اش افتاده اول او را می فشارد و سپس نفس تنگی می کند. نوعی از کابوس با شبت و تخم ترب که بجوشانند و با عسل مخلوط کرده و بیاشامند اثر نیکوی درمانی دارد.

   

  تشخیص حاملگی

  زراوند را می گیرند و با عسل مخلوط می کنند و با پشم کبود می خورند و از صبح تا هنگام ظهر هیچ چیز نخورند. پس اگر در دهان خود هیچ مزهای حس نشد حاملگی رد می باشد و اگر طعم بیابد حامله است.

  بقراط حکیم گوید اگر شک افتد در حمل، عسل را با آب سرد مخلوط کنند ۵ مثقال وقت خواب به زن دهند اگر درد شکم و پیچش در ناف افتد حامله باشد والا حامله نیست.

   

  نرم کردن پوست

  ۱- عسل خاصیت خورندگی زبری پوست بدن را دارد. چنانچه عسل را در چندین نوبت به نقاط زبر یا ترک خورده ی پوست بدن، دست ها، پاها و به خصوص پاشنه های ترک خورده بمالید، بهبود حاصل می شود.

  ۲- مخلوط عسل و گلیسرین در مقادیر مساوی بهترین درمان خشکی و ترک خوردگی پوست دست و صورت می باشد.

  ۳- برای لطافت پوست در یک شیشه یک قاشق سوپ خوری عسل، ۳ اونس (۲۸٫۳ گرم) گلیسرین، ۵ / ۱ اونس آب لیمو، نیم اونس لوسیون قرمز، یک اونس الکل و دو اونس گلاب ریخته در شیشه را بسته خوب تکان دهید تا لوسیون عالی برای پوست بدست آید.

   

  سوختگی و کورک

  عسل و آرد به مقادیر مساوی بهترین داروی معالج سوختگی و کورک می باشد مخلوط را روی محل قرار داده و بوسیله پنبه بپوشانید.

   

  نیش های دردناک

  مخلوط عسل و جوش شیرین در مقادیر مساوی در رفع درد نیش های حشرات و سوختگی ها اعجاز می کند.

  از امام رضا علیه السلام نقل شده است: برای عقرب گزیدگی این معجون سودمند است.

  ١- زعفران، ۲- سنبل، ۳- قاقله، ۴- عاقرقرحا، ۵- خریق سفید، ۶- بذر البح، ۷-فلفل سفید؛ همه را به نسبت مساوی با دو برابرش «فرفیون» بیامیزند و این مواد را با هم به خوبی بکوبند تا نرم شود و بعد این کوبیده را با عسل خمیر کنند و از این خمیر به عقرب گزیده می خورانند درمان خواهد یافت و باید دانست که همین معجون را اگر با آب ریشه ی کرفس بخورند جهت درد پهلوی چپ مفید است.

   

  کرم ضد سرمازدگی

  یک قاشق غذاخوری عسل طبیعی، سفیدهی یک تخم مرغ، یک قاشق غذاخوری گلیسرین، مقدار کافی آرد سفید، یک قاشق چای خوری گلاب همه را مخلوط نموده به صورت خمیر در آورید؛ قسمت سرما زده بدن را با آب گرم بشویید، خشک نمایید و روی آن از خمیر فوق قرار دهید و سپس روی آن را با تنزیب یا پارچه پنبه ای بپوشانید.

   

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.