جمعه, ۱۴ آذر , ۱۳۹۹ 19 ربيع ثاني 1442 تعداد کل نوشته ها : 277 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 9×
 • آمار سایت

 • عسل، داروی طبیعی ضد عفونت
  ۱۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۶
  بازدید 18
  0
  خواص عسل یکی دیگر از مزایای عسل در تحقیقی که بر روی افراد سزاریانی (شکافت جراحی پهلو و بیرون آوردن جنین) و هستورکتومی (بیرون اوردن رحم) انجام شد کاملا مشهود است. بدن این افراد خیلی زودتر از سایرین، از کلیه عفونت ها پاک شد و خیلی زودتر از بیمارستان مرخص شدند.
  ارسال توسط : نویسنده : عباس نوازی منبع : معجزات درمانی عسل و انگبین (66 تا 68)

  عسل، ضد عفونت

  یکی دیگر از مزایای عسل در تحقیقی که بر روی افراد سزاریانی (شکافت جراحی پهلو و بیرون آوردن جنین) و هستورکتومی (بیرون اوردن رحم) انجام شد کاملا مشهود است. بدن این افراد خیلی زودتر از سایرین، از کلیه عفونت ها پاک شد و خیلی زودتر از بیمارستان مرخص شدند.

  واکنش شفابخش عسل آن هم زمانی که به صورت موضعی استعمال می گردد، از روند خاصی پیروی می کند. از آنجایی که عسل به طور اخص از گلوکز و فروکتوز (دو نوع قندی که آب زیادی به خود جذب می کنند) تشکیل شده، به همین دلیل آبی را که در روی زخم جمع می شود را به خود جذب می کنند، از اینرو رشد باکتری ها و قارچ ها در آن محل متوقف می شود. این میکروارگانیسم ها (همان موجودات ذره بینی «قارچ و باکتری») در محیط های مرطوب و نمدار رشد می کنند.

  ویژگی دیگر عسل خام

  همچنین عسل خام دارای آنزیمی به نام گلوکز اکسیداز می باشد که وقتی با آب مخلوط می شود، پراکسید هیدروژن تولید می کند که این ماده، خود به عنوان نوعی ضدعفونی کننده خفیف شناخته می شود. علاوه بر آنزیم های خاصی که در عسل یافت می شوند و نقش مرهم را ایفا می کنند، عسل شامل آنتی اکسیدان فلاوونوئید نیز می باشد که نقش آنتی باکتریال را ایفا می کند. یکی از ضد اکسیدان ها، چینوسمرین نام دارد که تنها مختص به عسل می باشد، پژوهشگران هم اکنون در حال مطالعه این عنصر هستند تا با خواص ضد اکسیدکنندگی آن بیشتر آشنا شوند.

  یکی دیگر از مطالعات آزمایشگاهی بر روی عسل استریلیزه نشده، نشان داده است که این ماده، واکنش بجایی در مقابل استافیلوکک ها (باکتری که در همه جا وجود دارد و باعث ایجاد عفونت در زخم های باز می شود) از خود نشان می دهد عسلی که رنگ آن کمی تیره تر است، به ویژه عسلی که از گل گندم سیاه (نوعی گندم) درست شده باشد حاوی مقادیر بیشتری آنتی اکسیدان نسبت به سایر انواع عسله می باشد. همچنین عسل خام و عسلی که تحت فرایندهای شیمیایی قرار نگرفته باشد، دارای مزایای بیشتری نسبت به انواع مشابه خود می باشد.

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.