سه شنبه, ۱۱ آذر , ۱۳۹۹ 16 ربيع ثاني 1442 تعداد کل نوشته ها : 277 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 9×
 • آمار سایت

 • فواید شگفت انگیز عسل و زنبور عسل
  ۰۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۰
  بازدید 18
  0
  عسل و زنبور عسل وقتی هر یک از انبارها که پر می شود تعدادی از مأمورین تهویه بر بالای آن به پرواز در می آیند و با حرکت دادن سریع بال های خود آن را به عسل غلیظ تبدیل میکنند و سپس عده ای کارگر، با موم در انبار را می بندند.
  ارسال توسط : نویسنده : عباس نوازی منبع : عسل تالیف خیراندیش 38-39

  فواید عسل و زنبور عسل

  غلیظ کردن عسل

  آنگاه زنبور عسل ساز به انبارهای عسل می رود و آنچه را که در اندرون ساخته شده و به صورت عسل در آورده در انبارها جای می دهد.

  هر یک از انبارها که پر می شود تعدادی از مأمورین تهویه بر بالای آن به پرواز در می آیند و با حرکت دادن سریع بال های خود آن را به عسل غلیظ تبدیل میکنند و سپس عده ای کارگر، با موم در انبار را می بندند.

  عسل دارای فواید و خواص درمانی بسیار است از جمله:

  ١- هیچگاه فاسد نمی شود بلکه عسل از بین برنده میکربها است.

  ۲- در هضم غذا بسیار مؤثر است.

  ٣- به قلب نشاط می بخشد.

  ۴- به حافظه انسان کمک میکند.

  ۵- انسان را جوان نگه می دارد.

  ۶- بیماریهای قلب، ریه، تنگی نفس، کبد، معده، اعصاب، کمبود خون، و همچنین امراض چشم، سرطان، مثانه، کلیه و نیز بیماریهای زنان را درمان می کند.

  فواید عسل و زنبور عسل

  نقش زنبورها در باروری گیاهان

  گیاهان و درختان میوه به گرده ای که زنبور با خود می آورد نیازمندند و لقاح نیم بیشتر آنها به دست زنبور عسل صورت میگیرد.

  دانشمندان دریافته اند که زنبورها در برابر پنج هزار تومان عسل و مومی که به ما اهدا میکنند دست کم به اندازه یکصدهزار تومان ما را در کار زراعت یاری می دهند.

  سیر تحولات زندگی زنبور عسل

  پس از چندین روز که بار دیگر از شهر قدیم دیدن می کنیم می بینیم که زنبورهای بسیاری تولد یافته و شهر پرجمعیت شده و ملکه آینده به رشد رسیده و یک عده پرستار اطرافش را احاطه کرده از وی مواظبت می کنند و برایش غذای مخصوص می آورند.
  حاشیه۱- جهان حشرات، تألیف فردیناند لین

  همین که ملکه به رشد کامل خود رسید در روز معین از کندو خارج می شود و به سوی آسمان پرواز میکند و زنبوران به دنبالش می شتابند هرچه ملکه بالاتر می رود گروه عشاق کمتر می شود.

  سرانجام ملکه آنقدر بالا می رود تا از آن همه شاهزاده یک نفر که قوی تر و با علاقه تر از همه است باقی می ماند و با وی ازدواج می کند و می میرد. و ملکه پس از عروسی با نشاط فراوان به سوی کندو باز می گردد و بعد از دو روز شروع به تخمگذاری می کند. تخمها پس از چهار روز به صورت لارو در می آیند، این نوزادهای سفیدرنگ که قادر نیستند غذای خود را فراهم کنند، از عسل درون حجره که زنبوران کارگر به فرمان پروردگار برایشان ذخیره کرده اند، می خورند، و در طی ۱۷ روز حجمشان به اندازه فضای حجره می شود. و سرانجام پس از ۲۱ روز به زنبور کاملی تبدیل می شوند و آنگاه سرپوش مومی حجره را سوراخ می کنند و بیرون می آیند.

  طبق مطالعه و مشاهده زنبورشناسان، ملکه پیش از عروسی می تواند تخم بگذارد منتها تخمهایی که قبل از عروسی میگذارد همگی زنبور نر می شود.

  از طرفی اگر ملکه مرتبا زنبور نر تولید کند زنبورهای کارگر که همه ماده و باکرهاند متوحش میشوند و برخلاف قانون مستم کندو بی آنکه ازدواج کنند دستگاه تناسلی آنها نیرومند می شود و مانند ملکه تخم می گذارند ولی آنها نیز جز تخم نر هیچ تخمی نمی توانند بگذارند. و این چنین حضرت مریم بی آنکه ازدواج کند حضرت عیسی (ع) را به دنیا آورد.

  زبان ویژه زنبور عسل ترجمان حرکات شگرف

  زنبوران عسل دارای زبان خاصی هستند که به وسیله آن مقاصد خود را به یکدیگر می فهمانند. مثلا هر گاه یکی از آنها به منبع غذای مناسبی دست یافت به کندو باز میگردد و با حرکات و مانور مخصوص نه تنها فاصله و جهت آن نقطه را بیان می کند بلکه چگونگی موادی را که پیدا کرده اشاره مینماید.

  حاشیه

  – زنبور عسل، تألیف موریس مترلینگ، .

  Honey – beeby W . Sinclair , PBD

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.