جمعه, ۷ آذر , ۱۳۹۹ 12 ربيع ثاني 1442 تعداد کل نوشته ها : 277 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 9×
 • آمار سایت

 • (بخش اول) نکات جالب توحیدی در زنبورعسل
  ۱۳ آبان ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۷
  بازدید 11
  0
  قرآن و عسل نکته ی مهم عملیات بیولوژیکی و بیوشیمیایی زنبور عسل بر اساس «وحی ربانی» است که این حشره ی مفید و کوچک را در طول میلیون ها سال مامور تهیه و تولید این ماده ی غذایی و دارویی ساخته است.
  ارسال توسط : نویسنده : عباس نوازی منبع : معجزات درمانی عسل و انگبین (53 تا 55)

  (بخش اول) نکات جالب توحیدی در زنبورعسل

  فرآیند تولید شگفت عسل از شهد گیاهان و تلاش بی وقفه ی زنبور عسل را ملاحظه فرمودید. نکته ی مهم عملیات بیولوژیکی و بیوشیمیایی زنبور عسل بر اساس «وحی ربانی» است که این حشره ی مفید و کوچک را در طول میلیون ها سال مامور تهیه و تولید این ماده ی غذایی و دارویی ساخته است.

  به نظر می رسد واژه ی وحی در قرآن که در مورد انبیاء و اولیای الهی به کار رفته گاه نیز برخی موجودات هوشمند را نیز مورد عنایت قرار داده است زیرا وحی ممکن است مستقیما در ارتباط با سیستم عقلانی بالا و عالی باشد و «الهام» مرتبط با سیستم اندیشمندانه و تفکرات مغزی و احتمالأ نفسانیات و غرایز باشد به طور خلاصه وقتی می گوییم خداوند به زنبور عسل وحی فرمود… یعنی سیستم مهندسی عقلانی و خرد او را مورد القای موج فیوضات ربانی قرار داده تا بر اساس سیستم عقلانی و بدون دخالت سیستم هوشمند مغزی، تابع مقررات نظام مند آفرینش، عملیات بیولوژیکی و مهندسی را در اوج استحکام و بهره دهی به انجام رساند و از دخالت تفکرات مغزی و احساسات غریزی، پرهیز نماید. این نوع القای وحی به هدایت تکوینی می انجامد و آن گونه از وحی که به پیامبران و اولیا افاضه و القاء می شود به هدایت تشریعی و تعیین هندسه ی عقلانی و تأسیس مناسبات و احکام و مقررات انسانی منتهی می گردد.

  وحی به زنبور

  به هر تقدیر وحی الهی زنبور عسل را مأمور و مسخر تهیه و تولید عالی ترین نوع غذا و دارو و اکسیرحیات برای بشر می سازد و گونه ای از وحی، مجموعه ی قوانین تشریعی را در قالب «قرآن» نهادینه می کند. چه زیباست که این دو عصاره ی ممتاز آفرینش (قرآن و عسل) «شفابخش» تمام آلام و رنجها و کاستی ها و دردهای روحی و جسمی و درمانگر و جبران ساز همه ی کمبودها و نواقص و امراض و محرومیت های بشری می گردد و این دو اعجوبه ی هستی ما را از منجلاب ها و گرداب ها و گردبادها و فاضلابها وسیاهچالها می رهاند و روح عطشناک ما را سیراب می سازد.

  این موجود کوچک و حشره ی شگفت آور، این چنین شگفتی و اندیشه می سازد و با ظریف ترین حرکات زیبا و پروازهای رقص آمیز و تلاش پیگیر، محصولی پربرکت را به انسان تقدیم می دارد.

  بی انصافی نیست که با تقلبات و سودجویی های زیاده طلبانه محصول این موجود پربرکت را به موادغذایی مضر و ناسودمند تبدیل کنیم و خلق خدا را از نعمت بزرگ سلامتی و تغذیه ی سالم محروم سازیم و به اندازه ی یک میلیگرم هم برای خود و دیگران سودمند نباشیم.

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.