جمعه, ۱۴ آذر , ۱۳۹۹ 19 ربيع ثاني 1442 تعداد کل نوشته ها : 277 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 9×
 • آمار سایت

 • چگونگی تولید و بهره برداری زنبورهای عسل
  ۱۳ آبان ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۱
  بازدید 13
  0
  فعالیت زنبور زنبوران، بعضی شهددان ها را برشهددان های دیگر ترجیح می دهند. سهولت بهره برداری، مطبوع بودن، تازه بودن گل آن چنان مورد علاقه شان است که بدین وسیله می توان گیاهان را مورد تحقیق قرار داده و رده بندی کرد.
  ارسال توسط : نویسنده : عباس نوازی منبع : معجزات درمانی عسل و انگبین (55 تا 57)

  چگونگی بهره برداری زنبوران

  زنبوران، بعضی شهددان ها را برشهددان های دیگر ترجیح می دهند. سهولت بهره برداری، مطبوع بودن، تازه بودن گل آن چنان مورد علاقه شان است که بدین وسیله می توان گیاهان را مورد تحقیق قرار داده و رده بندی کرد.

  اگر ترشح شیره شدت داشته باشد تقریبا همه نوع از آن را مورد بهره برداری قرار می دهند اما زنبوران در زمان کاهش شیره، بسیاری از آن ها را ترک می کنند به طوری که زنبوران همیشه در پی آنند که کار خود را نسبت به اهمیت گل و شیره ی آن تقسیم نمایند.

  فعالیت زنبور

  زنبور به کمک زیان اما بر حسب قرار گرفتن شهددان در گل و بر حسب این که ترشح شیره ی گیاه زیاد باشد یا کم نسبت به گیاه سه وضع دارد:

  ا. مکیدن به کمک دهان که در این حال زبان زنبور عمل یک پیستون را انجام می دهد.

  ٢- وقتی که شیره فراوان است اما اگر گیاه متحرک باشد زنبور به وسیله ی اسپراسیون و استنشاق سفت به آن می چسبد و زبانش را به کار می برد.

  ٣- زمانی که شیره ی گل تابع قانون تقل است که در این حال زنبور به آسانی دهانش را هم طراز شهددان قرار داده و به حلقوم و چینه دانش به سهولت پایین می رود.

  زنبور عسل به طور متوسط ۲۰ میلی گرم شیرهی عسلی برداشت می کند. به طور کلی در مکان پرگیاه که شیره ای فراوان دارد یک کندوی خوب و پرجمعیت می تواند روزانه بیشتر از پنج کیلوگرم شیره ی عسلی به کندو ببرد چنان چه برای یک کندوی دویست هزار عددی ۶۷ کیلوگرم شیره ی عسل و ۴۰ کیلوگرم پولن و ۲۰ کیلوگرم آب برای خانه سازی و پرورش نسل جدید و ترشح موم به کار رفته است.

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.