چهارشنبه, ۵ آذر , ۱۳۹۹ 10 ربيع ثاني 1442 تعداد کل نوشته ها : 270 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 9×
 • آمار سایت

 • ضررهای چای سیاه
  ۰۵ آبان ۱۳۹۹ - ۰:۲۳
  بازدید 16
  0
  چای سیاه از ضررهای چای سیاه، باعث از بین رفتن آهن و برخی ویتامین های غذا، یبوست، اختلال در دستگاه گوارش، بی خوابی، عصبانیت، ضعف حافظه، تخریب معده و... می شود. اگر طوری عادت کنیم که نتوانیم ترک کنیم، ضررهای بیشتری متوجه ما خواهد شد. پس چای پررنگ برای همه ممنوع است و چای کم رنگ هم باید با فاصله از غذا، مصرف شود.
  ارسال توسط : نویسنده : عباس نوازی منبع : کافی در طب اسلامی ایرانی(81 تا 83)

  از ضررهای چای سیاه

  باعث از بین رفتن آهن و برخی ویتامین های غذا، یبوست، اختلال در دستگاه گوارش، بی خوابی، عصبانیت، ضعف حافظه، تخریب معده و… می شود. اگر طوری عادت کنیم که نتوانیم ترک کنیم، ضررهای بیشتری متوجه ما خواهد شد. پس چای پررنگ برای همه ممنوع است و چای کم رنگ هم باید با فاصله از غذا، مصرف شود.

  از دیگر نوشیدنی های ایرانی به صورت رقیق ، پراکنده و متناسب با مزاج هم استفاده شود. باید آب هم مصرف شود. زیرا در روایات آمده که آب بهترین نوشیدنی دنیا و آخرت است. البته علل دیگری هم دارد.

  خلاصه: هر دارویی موجب مرضی می شود و تا امکان دارد نباید دارو مصرف کرد (گیاهی یا شیمیایی) و این مسأله (یعنی مصرف دم کرده غلیظ ، مستمر و گیاهان دارویی به جای چای کمرنگ) به ظاهر کم اهمیت است ولی مهم است. چرا که آثار منفی زیادی دارد. حتی احتمال سکته، فشار خون، تخریب سیستم ها و اعضای رییسه بدن و… وجود دارد. مضرات داروهای گیاهی را مطالعه بفرمایید تا یقین حاصل شود.

  البته اگر برای اصلاح مزاج یا تقویت اعصاب و سایر بیماری ها با یک دلیل طبی یا به دستور طبیب، مصرف دم کردنی ها لازم باشد، باید مصرف شود. حتی اگر لازم باشد پررنگ و پرتکرار باشد. البته می توان با افزودن سردیجات مانند: ترشیجات یا عسل و گرمیجات، مزاج داروی گیاهی را متعادل کرد. ولی اگر بدون تجویز طبیب خواستیم داروی گیاهی مصرف کنیم، حتما باید خیلی کم رنگ متناسب با مزاج و بیماری های فرد، پراکنده و بدون تکرار باشد. برای بچه ها که هنوز به جای خوردن عادت نکرده اند، بهتر است چای را شروع نکنند در روایات داریم که بعد از تغییر کلیات که چند مورد است، بدن را به آنچه خو گرفته وا می گذاریم. پس اگر بدن به چای عادت کرده که ترک آن سردرد می آورد، احتیاط شود و در کنار سایر دم کردنی های کم رنگ، چای هم به صورت کمرنگ مصرف شود.

   

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.