حدیث روز
امام صادق (ع) : بر تو باد دعا کردن زیرا درمان همه بیماری ها دعاء است.

سه شنبه, ۳۱ فروردین , ۱۴۰۰ 9 رمضان 1442 تعداد کل نوشته ها : 339 تعداد نوشته های امروز : 0×
 • آمار سایت

 • حجامت

  حجامت درمان تمام بیماریها تعریف حجامت به صورت کلی و در زبان پارسی مناسبترین وقت حجامت در ایام هفته ؛ بررسی روایی (بخش ۲ ) تغذیه مناسب یکی از اعمال حجامت (بخش دوم) حد ضرورت حجامت در حج حدود الهی در انجام حجامت پسماند خون حجامت و لوازم مصرف شده در حجامت ۱ نکته: حجامت ، وضو را باطل نمی کند اعتماد به تطهیر حجامت کننده حجامت در شبهای ماه مبارک رمضان حجامت کننده و حجامت شونده افطار نمایند! حجامت روزه دار در ایام ماه رمضان حکم فدیه حجامت موضع حلق در روایات! (بخش اول) حد ضرورت حجامت در حج کراهت تعیین حق الزحمه و اجرت حجامت آیا درآمد حجامت کننده درست است؟ مقدمه بحث جایگاه حجامت در فقه اسلام کار حجام چه بوده است؟ حکم فقهی اسلام خصوص حجامت بانوان حجامت زنان در ایام حمل و قاعدگی دعای حجامت نگاه کردن به خون حجامت موجب جلای دیده می شود ضعف و بیحالی حجامت ، بررسی علت و رفع آن منع حجامت در موقع پر یا خالی بودن معده و یا در حالت گرسنگی بهترین زمان حجامت در طول سال چه موقع است روش حجامت در طب اسلامی بررسی انواع روش حجامت (بخش اول) خوراک قبل و بعد ، تغذیه حجامت تشخیص نیاز به حجامت و بهترین زمان حجامت حجامت ، هدیه شب معراج برای امت اسلام تأکید احادیث در اهمیت حجامت جایگاه حجامت در طب اعراب از روایات عید حجامت یکی از بهترین اعیاد در اسلام عید حجامت حجامت نجات بخش و رها کننده از امراض جسمی و روحی تاریخ حجامت و موقعیت حجامت در تاریخ جهان و اسلام

  چغندر | چقندر | Amaranthaceae
  ۱۲ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۲
  بازدید 125
  1
  دایرة المعارف طب سنتی | مفردات گیاهی چغندر غده زیرزمینی گیاهی دوساله است که گونه های بسیار زیادی دارد، ولی دو گونه اش معروف تر است: چغندر قرمز و چغندر قند.
  نویسنده : عباس نوازی منبع : مفردات دایره المعارف طب سنتی سید محمد علی سید نظری (ص 340 تا ص 344)

  چغندر | چقندر | Amaranthaceae

  چغندر

  نام فارسی: چغندر

  نام اردو: چقندر

  نام علمی: از خانواده Amaranthaceae از جنس Beta

  نام های دیگر

  سلق، چگندر، چندر، شوندر و صوطر.

   

  چغندر

  ماهیت

  چغندر غده زیرزمینی گیاهی دوساله است که گونه های بسیار زیادی دارد، ولی دو گونه اش معروف تر است: چغندر قرمز و چغندر قند.

  برگ

  برگ های گیاه چغندر، بزرگ ، پهن و چروکیده هستند و به وسیله دمبرگ هایی نسبتا بلند، مستقیم از غده زیرزمینی گیاه می رویند.

  پس از رشد کامل گیاه چغندر، از میان آن چند ساقه ضخیم با شیارهای طولی مشخص رشد می کند که معمولا سطح مقطع شان چند ضلعی است. بالای این ساقه ها، گل هایی کوچک، فراوان و زرد مایل به سبز می روید.

   

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.