حدیث روز
امام صادق (ع) : بر تو باد دعا کردن زیرا درمان همه بیماری ها دعاء است.

دوشنبه, ۱۱ اسفند , ۱۳۹۹ 18 رجب 1442 تعداد کل نوشته ها : 339 تعداد نوشته های امروز : 0×
 • آمار سایت

 • حجامت

  حجامت درمان تمام بیماریها تعریف حجامت به صورت کلی و در زبان پارسی مناسبترین وقت حجامت در ایام هفته ؛ بررسی روایی (بخش ۲ ) تغذیه مناسب یکی از اعمال حجامت (بخش دوم) حد ضرورت حجامت در حج حدود الهی در انجام حجامت پسماند خون حجامت و لوازم مصرف شده در حجامت ۱ نکته: حجامت ، وضو را باطل نمی کند اعتماد به تطهیر حجامت کننده حجامت در شبهای ماه مبارک رمضان حجامت کننده و حجامت شونده افطار نمایند! حجامت روزه دار در ایام ماه رمضان حکم فدیه حجامت موضع حلق در روایات! (بخش اول) حد ضرورت حجامت در حج کراهت تعیین حق الزحمه و اجرت حجامت آیا درآمد حجامت کننده درست است؟ مقدمه بحث جایگاه حجامت در فقه اسلام کار حجام چه بوده است؟ حکم فقهی اسلام خصوص حجامت بانوان حجامت زنان در ایام حمل و قاعدگی دعای حجامت نگاه کردن به خون حجامت موجب جلای دیده می شود ضعف و بیحالی حجامت ، بررسی علت و رفع آن منع حجامت در موقع پر یا خالی بودن معده و یا در حالت گرسنگی بهترین زمان حجامت در طول سال چه موقع است روش حجامت در طب اسلامی بررسی انواع روش حجامت (بخش اول) خوراک قبل و بعد ، تغذیه حجامت تشخیص نیاز به حجامت و بهترین زمان حجامت حجامت ، هدیه شب معراج برای امت اسلام تأکید احادیث در اهمیت حجامت جایگاه حجامت در طب اعراب از روایات عید حجامت یکی از بهترین اعیاد در اسلام عید حجامت حجامت نجات بخش و رها کننده از امراض جسمی و روحی تاریخ حجامت و موقعیت حجامت در تاریخ جهان و اسلام

  پنج نکته دانستنی زنبور عسل
  ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۷:۳۰
  بازدید 63
  0
  پنج نکته دانستنی زنبور عسل هر زنبور نر دویست سلول نر برای بارور کردن ملکه آماده می سازد.
  نویسنده : عباس کنار نوازی منبع : به نقل از مجله پاسدار اسلام، شماره ۱۴۵، ص 32 با اندکی تغییر

  پنج نکته دانستنی زنبور عسل

  رنگ های مختلف زنبور عسل

  به تحقیق گروه علمی سایت طب البدان، زنبور عسل ممکن است به رنگ های سیاه، قهوه ای، زرد، طلائی و دو رنگ (ترکیبی از رنگهای زرد و طلائی) باشد که رنگ های خاکستری و زرد آن، نژادهای بسیار مهم را تشکیل میدهند که به زنبور کارنیولا و قفقازی موسومند.

  و نژاد زردرنگ آنها به ایتالیایی نام برده شده اند. ملکه نیش دارد ولی نمی زند. تخم های ملکه که نطفه ندارد زنبور نر می شود و آنها که نطفه دارند کارگر یا ملکه می شود، از این رو اگر ملکه در مدت ۴الی ۶ هفته ای که فحل است جفتگیری نکرد تمام فرزندانش زنبور نر می شود و این کندو بی ارزش است.

   

  سن بلوغ انواع زنبور

  ملکه در سن ۱۵-۱۷ روزگی زنبورهای کارگر در سن ۲۱ روزگی – زنبورهای نر در سن ۲۴ تا ۲۶روزگی بالغ و کامل می شوند.

  کسی که مجبور است دست به کندو بزند باید قبل از رسیدن به کندو دست خود را با صابون بشوید تا زنبوران را آلوده و مبتلا نسازد. همین طور ابزاری که به کندو می خورد باید همیشه ضدعفونی باشد.

   

  زنبوران کی نیش زن می شوند

  کسی که با زنبور به خشونت رفتار کند او را نیش می زند. زنبور بدون جهت نیش نمی زند باید با او خوش رفتاری کرد و اگر زنبوران عادت به نیش زدن پیدا کردند نیش زن خواهند شد. به عنوان مثال چون زنبوران بوی زنبور کندوی بیگانه را می شناسند او را به کندوی خود راه نمی دهند. کسی که دست به زنبور کندویی زده باید دست خود را بشوید و به کندوی دومی دست بزند تا زنبوران به او نیش نزنند و اگر این عمل تکرار شود زنبوران نیش زن خواهند شد.

  کسی که عرق کرده و بودار است با چیزهای بودار خورده سعی کند به کندو دست نزند نانیش نخورد.

  هر زنبوری پس از نیش زدن می میرد. زنبوران هم، نژاد نجیب و نیش نزن – نانجیب و نیش زن دارند.

  از ابتدا همین که زنبوران در شکاف درخت جای می گرفتند بشر آن قطعه را از درخت بریده به خانه می آورد و کندوهای صنعتی اولیه چنین بودند.

  کندو به اشکال یک خانواری و چند خانواری نیز وجود دارد که دومی دارای طبقاتی است و هر طبقه ای مخصوص خانواری از زنبوران عسل.

  زنبورداران همیشه باید سعی کنند در خانوار ضعیف را یکی کنند تا یک خانوار نیرومند به وجود آورند.

   

  دانستنی زنبور عسل

  دانستنیهای کندوی زنبور عسل

  کندو را باید جایی گذارد که هنگام پرواز، زنبوران به سر و صورت مردم نخورند یعنی یا بر بلندی حداکثر دو متری باشد یا دو طرفشان طوری باشد که به بالا بیایند و پرواز کنند یا در فاصله ای از دیوار باغ باشند که هنگام بیرون رفتن از باغ صاحب زنبور، ارتفاع گرفته باشند.

  کندو باید جایی باشد که باد و طوفان واردش نشود بلکه اگر سوراخش به طرف شرق یا جنوب باشد که آفتاب در آن بتابد نیکوست.

   

  بیماری های زنبور عسل

  زنبوران ممکن است به بیماریهای: اسهال، ناخوشی های روده و جرب زنبور مبتلا شوند. صاحب زنبور اگر دید کنار سوراخ یا دیوار کندو چندین زنبور مرده است باید بداند که از سرما مرده اند ولیکن اگر تعدادی زنبوران در وسط کندو افتاده اند و تعدادی هم هستند که نمی توانند پرواز کنند و عده ای هم خارج شده بر زمین نشسته و قدرت پرواز ندارند باید آن کندو را با دود گوگرد از بین برد تا به کندوهای دیگر سرایت ننماید.

  هر چه جمعیت کندو بیشتر باشد نسبت برداشت عسل در زمستان کمتر است زیرا جمعیت، آنان را گرم می کند و کالری غذائی کمتری لازم دارند.

  هر زنبور نر دویست سلول نر برای بارور کردن ملکه آماده می سازد.

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.