حدیث روز
امام صادق (ع) : بر تو باد دعا کردن زیرا درمان همه بیماری ها دعاء است.

سه شنبه, ۳۱ فروردین , ۱۴۰۰ 9 رمضان 1442 تعداد کل نوشته ها : 339 تعداد نوشته های امروز : 0×
 • آمار سایت

 • حجامت

  حجامت درمان تمام بیماریها تعریف حجامت به صورت کلی و در زبان پارسی مناسبترین وقت حجامت در ایام هفته ؛ بررسی روایی (بخش ۲ ) تغذیه مناسب یکی از اعمال حجامت (بخش دوم) حد ضرورت حجامت در حج حدود الهی در انجام حجامت پسماند خون حجامت و لوازم مصرف شده در حجامت ۱ نکته: حجامت ، وضو را باطل نمی کند اعتماد به تطهیر حجامت کننده حجامت در شبهای ماه مبارک رمضان حجامت کننده و حجامت شونده افطار نمایند! حجامت روزه دار در ایام ماه رمضان حکم فدیه حجامت موضع حلق در روایات! (بخش اول) حد ضرورت حجامت در حج کراهت تعیین حق الزحمه و اجرت حجامت آیا درآمد حجامت کننده درست است؟ مقدمه بحث جایگاه حجامت در فقه اسلام کار حجام چه بوده است؟ حکم فقهی اسلام خصوص حجامت بانوان حجامت زنان در ایام حمل و قاعدگی دعای حجامت نگاه کردن به خون حجامت موجب جلای دیده می شود ضعف و بیحالی حجامت ، بررسی علت و رفع آن منع حجامت در موقع پر یا خالی بودن معده و یا در حالت گرسنگی بهترین زمان حجامت در طول سال چه موقع است روش حجامت در طب اسلامی بررسی انواع روش حجامت (بخش اول) خوراک قبل و بعد ، تغذیه حجامت تشخیص نیاز به حجامت و بهترین زمان حجامت حجامت ، هدیه شب معراج برای امت اسلام تأکید احادیث در اهمیت حجامت جایگاه حجامت در طب اعراب از روایات عید حجامت یکی از بهترین اعیاد در اسلام عید حجامت حجامت نجات بخش و رها کننده از امراض جسمی و روحی تاریخ حجامت و موقعیت حجامت در تاریخ جهان و اسلام

  پسماند خون حجامت و لوازم مصرف شده در حجامت
  ۰۳ آذر ۱۳۹۹ - ۹:۱۴
  بازدید 185
  4
  خون حجامت گروهی نیز معتقدند حجم خون و تعداد افراد حجامت شونده بیش از زنان در شرایط قاعدگی نیستند و تا زمانی که دفع خون قاعدگی از طریق زباله شهری عادی است، دفع خون حجامت نیز موجب نگرانی نیست.
  نویسنده : عباس نوازی منبع : حجامت از دیدگاه اسلام (114 تا 116)

  دفن خون حجامت

  با توجه به بررسی گروه علمی سایت طب الابدان؛ چگونگی دفن خون حجامت یکی از موضوعات مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد تا موجب آلودگی محیط نگردد.

  در این زمینه نیز فقها به موضوع توجه کرده و فرموده اند خون حجامت نیز باید دفن گردد. همچنان که عضوی از بدن انسان در صورت قطع شدن باید دفن گردد.

  کارشناسان بهداشت توصیه می کنند در محل های انجام حجامت، در صورتی که خون دفع شده استریل گردد، می توان همراه با زباله های شهری دفع کرد، در غیر اینصورت باید همراه با زباله های بیمارستانی دفع گردد، تا در صورت آلوده بودن برخی از آنها موجبات نگرانی فراهم نگردد.

  دفن خون حجامت

  گروهی نیز معتقدند حجم خون و تعداد افراد حجامت شونده بیش از زنان در شرایط قاعدگی نیستند و تا زمانی که دفع آن خون با وجود آلودگی از طریق زباله شهری موجب بیماری نشده است، دفع خون حجامت نیز موجب نگرانی نیست. ولی به هر حال نظرات فقها و کارشناسان بهداشت اطمینان بخش تر و لازم الاجرا است.

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.