حدیث روز
امام صادق (ع) : بر تو باد دعا کردن زیرا درمان همه بیماری ها دعاء است.

سه شنبه, ۳۱ فروردین , ۱۴۰۰ 9 رمضان 1442 تعداد کل نوشته ها : 339 تعداد نوشته های امروز : 0×
 • آمار سایت

 • حجامت

  حجامت درمان تمام بیماریها تعریف حجامت به صورت کلی و در زبان پارسی مناسبترین وقت حجامت در ایام هفته ؛ بررسی روایی (بخش ۲ ) تغذیه مناسب یکی از اعمال حجامت (بخش دوم) حد ضرورت حجامت در حج حدود الهی در انجام حجامت پسماند خون حجامت و لوازم مصرف شده در حجامت ۱ نکته: حجامت ، وضو را باطل نمی کند اعتماد به تطهیر حجامت کننده حجامت در شبهای ماه مبارک رمضان حجامت کننده و حجامت شونده افطار نمایند! حجامت روزه دار در ایام ماه رمضان حکم فدیه حجامت موضع حلق در روایات! (بخش اول) حد ضرورت حجامت در حج کراهت تعیین حق الزحمه و اجرت حجامت آیا درآمد حجامت کننده درست است؟ مقدمه بحث جایگاه حجامت در فقه اسلام کار حجام چه بوده است؟ حکم فقهی اسلام خصوص حجامت بانوان حجامت زنان در ایام حمل و قاعدگی دعای حجامت نگاه کردن به خون حجامت موجب جلای دیده می شود ضعف و بیحالی حجامت ، بررسی علت و رفع آن منع حجامت در موقع پر یا خالی بودن معده و یا در حالت گرسنگی بهترین زمان حجامت در طول سال چه موقع است روش حجامت در طب اسلامی بررسی انواع روش حجامت (بخش اول) خوراک قبل و بعد ، تغذیه حجامت تشخیص نیاز به حجامت و بهترین زمان حجامت حجامت ، هدیه شب معراج برای امت اسلام تأکید احادیث در اهمیت حجامت جایگاه حجامت در طب اعراب از روایات عید حجامت یکی از بهترین اعیاد در اسلام عید حجامت حجامت نجات بخش و رها کننده از امراض جسمی و روحی تاریخ حجامت و موقعیت حجامت در تاریخ جهان و اسلام

  نگاه کردن به خون حجامت موجب جلای دیده می شود
  ۳۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۴
  بازدید 213
  4
  جلای دیده روایت است که امام محمد بن علی باقرالعلوم (ع) فرمود: «هر کس حجامت کند و به خون حجامت اول خودش نگاه کند تا حجامت دیگر از آبریزش چشم ایمن می گردد.»
  نویسنده : عباس نوازی منبع : حجامت از دیدگاه اسلام (95 تا 98)

  نگاه کردن به خون حجامت در احادیث

  با توجه تحقیقات انجام شده گروه علمی سایت طب الابدان؛ نگاه کردن به خون گرفته شده از شاخ اول حجامت توصیه شده است.

  روایت است که امام محمد بن علی باقرالعلوم (ع) فرمود: «هر کس حجامت کند و به خون حجامت اول خودش نگاه کند تا حجامت دیگر از آبریزش چشم ایمن می گردد.»

  نگاه کردن به خون حجامت و جلای دیده

  در روایت دیگر نقل است که هر کس به خون شاخ اول حجامت خود نگاه کند از واهنه امن می گردد تا حجامت دیگر. پس سؤال شد واهنه چیست؟ فرمود: درد بینی.

  در حدیث دیگری است که نگاه به خون حجامت اول موجب جلای دیده و بینایی می گردد.

  نگاه کردن به خون حجامت

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.