حدیث روز
امام صادق (ع) : بر تو باد دعا کردن زیرا درمان همه بیماری ها دعاء است.

سه شنبه, ۳۱ فروردین , ۱۴۰۰ 9 رمضان 1442 تعداد کل نوشته ها : 339 تعداد نوشته های امروز : 0×
 • آمار سایت

 • حجامت

  حجامت درمان تمام بیماریها تعریف حجامت به صورت کلی و در زبان پارسی مناسبترین وقت حجامت در ایام هفته ؛ بررسی روایی (بخش ۲ ) تغذیه مناسب یکی از اعمال حجامت (بخش دوم) حد ضرورت حجامت در حج حدود الهی در انجام حجامت پسماند خون حجامت و لوازم مصرف شده در حجامت ۱ نکته: حجامت ، وضو را باطل نمی کند اعتماد به تطهیر حجامت کننده حجامت در شبهای ماه مبارک رمضان حجامت کننده و حجامت شونده افطار نمایند! حجامت روزه دار در ایام ماه رمضان حکم فدیه حجامت موضع حلق در روایات! (بخش اول) حد ضرورت حجامت در حج کراهت تعیین حق الزحمه و اجرت حجامت آیا درآمد حجامت کننده درست است؟ مقدمه بحث جایگاه حجامت در فقه اسلام کار حجام چه بوده است؟ حکم فقهی اسلام خصوص حجامت بانوان حجامت زنان در ایام حمل و قاعدگی دعای حجامت نگاه کردن به خون حجامت موجب جلای دیده می شود ضعف و بیحالی حجامت ، بررسی علت و رفع آن منع حجامت در موقع پر یا خالی بودن معده و یا در حالت گرسنگی بهترین زمان حجامت در طول سال چه موقع است روش حجامت در طب اسلامی بررسی انواع روش حجامت (بخش اول) خوراک قبل و بعد ، تغذیه حجامت تشخیص نیاز به حجامت و بهترین زمان حجامت حجامت ، هدیه شب معراج برای امت اسلام تأکید احادیث در اهمیت حجامت جایگاه حجامت در طب اعراب از روایات عید حجامت یکی از بهترین اعیاد در اسلام عید حجامت حجامت نجات بخش و رها کننده از امراض جسمی و روحی تاریخ حجامت و موقعیت حجامت در تاریخ جهان و اسلام

  مدیریت کندو عسل، اداره کندو از شگفتی های زنبور عسل
  ۰۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۷:۳۰
  بازدید 120
  2
  عملکرد شگفت انگیز زنبوران عسل در روز مهاجرت زنبورها در درون کندو پرواز می کنند یا مثل خوشه بالا و پایین می روند و هیجان آنها طوری حرارت درون کندو را بالا می برد که بعضی از مومها آب می شوند
  نویسنده : عباس کنار نوازی منبع : مجله اسلامی ، شماره ۱۴۵، ص 20 با اندکی تغییر

  مدیریت کندو عسل، اداره کندو از شگفتی های زنبور عسل

  گروه علمی سایت طب الابدان؛ مترلینگ در ادامه در مورد فصل مهاجرت زنبورها چنین می نویسد:
  هنوز علامت مشخصی برای شروع مهاجرت در کندو و در بین ساکنین آن وجود ندارد با این حال در کندو هیجان شدیدی حکم فرماست.

  یکی از مظاهر این هیجان این است که در مواقع عادی، زنبور عسل به محض ورود به کندو دیگر از بالهای خود استفاده نمی نماید گویی فراموش کرده که بالی دارد و هر زنبوری بدون استفاده از بالهایش در محلی که مربوط به اوست قرار میگیرد و به انجام وظایفش می پردازد.

  روز مهاجرت زنبورها

  ولی در روز مهاجرت زنبورها در درون کندو پرواز می کنند یا مثل خوشه بالا و پایین می روند و هیجان آنها طوری حرارت درون کندو را بالا می برد که بعضی از مومها آب می شوند و بعضی از خانه ها شکل اصلی خود را از دست می دهد. ملکه، که در مواقع عادی هیچگاه از بخش های مربوط به خود خارج نمی شود در این هنگام به این طرف و آن طرف می رود و از روی زنبورها عبور می نماید و چند لحظه بعد زنبورها هیجان زده اطراف او حلقه می زنند.

  عسل خام نگهداری عسل مدیریت کندو

  البته هنوز مشخص نیست که آیا ملکه در این حالت خود فرمان صادر می کند یا از فرمان دیگران اطاعت می نماید و این هیجان بین زنبورها آیا علامت غضب، اعتراض، استدعا و یا استرحام است.

  همچنین مشخص نیست آیا این هیجان و التهاب تحت تأثیر رفتار ملکه ایجاد می شود یا خود او نیز تحت تأثیر هیجان دیگران قرار میگیرد به هر حال آن چیزی که مشخص است این است که مهاجرت زنبورهای عسل همواره بر خلاف میل ملکه صورت میگیرد.

  فرمان مهاجرت

  زنبورها ملکه را دوست میدارند و وجود او را برای بقای جامعه لازم می دانند و عملا او را به عنوان موجودی می شناسند که از جای دیگر فرمان می گیرد.

  با مطالعات دقیقی که انجام شده این نکته اثبات شده است که فرمان مهاجرت از طرف ملکه صادر نمی شد بلکه در این جا نیز روح الهام شونده بر کندو فرمان مهاجرت را صادر می نماید و ملکه هم مثل دیگران از این فرمان اطاعت می کند.

  در نهایت این که، هنوز کاملا مشخص نیست که در موسم کوچ پیام رفتن چگونه به همه ی زنبوران میرسد و آیا این یک حس غریزی است یا اعمالی مکانیکی و شرایط محیطی بر آن مؤثر می باشد.

   

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.