حدیث روز
امام صادق (ع) : بر تو باد دعا کردن زیرا درمان همه بیماری ها دعاء است.

سه شنبه, ۳۱ فروردین , ۱۴۰۰ 9 رمضان 1442 تعداد کل نوشته ها : 339 تعداد نوشته های امروز : 0×
 • آمار سایت

 • حجامت

  حجامت درمان تمام بیماریها تعریف حجامت به صورت کلی و در زبان پارسی مناسبترین وقت حجامت در ایام هفته ؛ بررسی روایی (بخش ۲ ) تغذیه مناسب یکی از اعمال حجامت (بخش دوم) حد ضرورت حجامت در حج حدود الهی در انجام حجامت پسماند خون حجامت و لوازم مصرف شده در حجامت ۱ نکته: حجامت ، وضو را باطل نمی کند اعتماد به تطهیر حجامت کننده حجامت در شبهای ماه مبارک رمضان حجامت کننده و حجامت شونده افطار نمایند! حجامت روزه دار در ایام ماه رمضان حکم فدیه حجامت موضع حلق در روایات! (بخش اول) حد ضرورت حجامت در حج کراهت تعیین حق الزحمه و اجرت حجامت آیا درآمد حجامت کننده درست است؟ مقدمه بحث جایگاه حجامت در فقه اسلام کار حجام چه بوده است؟ حکم فقهی اسلام خصوص حجامت بانوان حجامت زنان در ایام حمل و قاعدگی دعای حجامت نگاه کردن به خون حجامت موجب جلای دیده می شود ضعف و بیحالی حجامت ، بررسی علت و رفع آن منع حجامت در موقع پر یا خالی بودن معده و یا در حالت گرسنگی بهترین زمان حجامت در طول سال چه موقع است روش حجامت در طب اسلامی بررسی انواع روش حجامت (بخش اول) خوراک قبل و بعد ، تغذیه حجامت تشخیص نیاز به حجامت و بهترین زمان حجامت حجامت ، هدیه شب معراج برای امت اسلام تأکید احادیث در اهمیت حجامت جایگاه حجامت در طب اعراب از روایات عید حجامت یکی از بهترین اعیاد در اسلام عید حجامت حجامت نجات بخش و رها کننده از امراض جسمی و روحی تاریخ حجامت و موقعیت حجامت در تاریخ جهان و اسلام

  ضعف و بیحالی حجامت ، بررسی علت و رفع آن
  ۳۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۶
  بازدید 181
  3
  بی حالی در حجامت افرادی که در حال حجامت دچار چنین حالتی می گردند معمولا اظهار می دارند که احساس نشاط عمومی و یا احساس سبکی دارند.
  نویسنده : عباس نوازی منبع : حجامت از دیدگاه اسلام (95 تا 98)

  بیحالی حجامت

  برای برخی از افراد در حال انجام حجامت حالت غشوهای به وجود می آید که در مدت ۳ الی ۵ دقیقه طول می کشد.
  پس از گذشت این فرصت حجامت شونده به حالت طبیعی خود برمی گردد.

  افرادی که در حال حجامت دچار چنین حالتی می گردند معمولا اظهار می دارند که احساس نشاط عمومی و یا احساس سبکی دارند.

  بیحالی حجامت

  این حالت به طور طبیعی برای برخی از کسانی که در شرایطی شبیه عمل حجامت قرار می گیرند نیز رخ می دهد که یک نوع شوک خفیف است که در دسته بندی شوک ها، شوک شبیه (وازوواگال) به حساب می آید و باید نخست فورا یک الی دو لیوان آب به وی نوشانید و در صورت نیاز فرد را در حالت خوابیده نگاه داشت تا به حالت عادی خود بازگردد.

  به هر حال این حالت فرد مانع از انجام حجامت وی نمی گردد و چنین افرادی در نوبت های بعدی حجامت، غشوه ندارند.
  در یک تحقیق که جمعیتی بالغ بر دو هزار نفر را مورد مطالعه قرار داده، نشان می دهد که چنانچه افراد قبل از حجامت یک قاشق مرباخوری عسل بنوشند و در حالت چهار زانو بنشینند میزان شوک حجامت به سه درصد کاهش پیدا می کند.

  (حاشیه: مقاله دکتر علیرضا آزادبخت)

   

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.