حدیث روز
امام صادق (ع) : بر تو باد دعا کردن زیرا درمان همه بیماری ها دعاء است.

شنبه, ۴ بهمن , ۱۳۹۹ 10 جماد ثاني 1442 تعداد کل نوشته ها : 315 تعداد نوشته های امروز : 0×
 • آمار سایت

 • حجامت

  حجامت درمان تمام بیماریها تعریف حجامت به صورت کلی و در زبان پارسی مناسبترین وقت حجامت در ایام هفته ؛ بررسی روایی (بخش ۲ ) تغذیه مناسب یکی از اعمال حجامت (بخش دوم) حد ضرورت حجامت در حج حدود الهی در انجام حجامت پسماند خون حجامت و لوازم مصرف شده در حجامت ۱ نکته: حجامت ، وضو را باطل نمی کند اعتماد به تطهیر حجامت کننده حجامت در شبهای ماه مبارک رمضان حجامت کننده و حجامت شونده افطار نمایند! حجامت روزه دار در ایام ماه رمضان حکم فدیه حجامت موضع حلق در روایات! (بخش اول) حد ضرورت حجامت در حج کراهت تعیین حق الزحمه و اجرت حجامت آیا درآمد حجامت کننده درست است؟ مقدمه بحث جایگاه حجامت در فقه اسلام کار حجام چه بوده است؟ حکم فقهی اسلام خصوص حجامت بانوان حجامت زنان در ایام حمل و قاعدگی دعای حجامت نگاه کردن به خون حجامت موجب جلای دیده می شود ضعف و بیحالی حجامت ، بررسی علت و رفع آن منع حجامت در موقع پر یا خالی بودن معده و یا در حالت گرسنگی بهترین زمان حجامت در طول سال چه موقع است روش حجامت در طب اسلامی بررسی انواع روش حجامت (بخش اول) خوراک قبل و بعد ، تغذیه حجامت تشخیص نیاز به حجامت و بهترین زمان حجامت حجامت ، هدیه شب معراج برای امت اسلام تأکید احادیث در اهمیت حجامت جایگاه حجامت در طب اعراب از روایات عید حجامت یکی از بهترین اعیاد در اسلام عید حجامت حجامت نجات بخش و رها کننده از امراض جسمی و روحی تاریخ حجامت و موقعیت حجامت در تاریخ جهان و اسلام

  صرف غذا را با چه چیز شروع کنیم؟
  ۱۹ دی ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۰
  بازدید 48
  3
  بهتر است از غذاهایی شروع کنید که زودتر هضم می‌شوند, تا زودتر از معده خارج شود و معده خالی شود، و هضم و جذب غذا را راحت تر و بهترانجام شود.
  نویسنده : عباس کنارنوازی منبع : منبع کافی در طب صفحه ۳۸

  صرف غذا را با چه چیز شروع کنیم؟

  بهتر است از غذاهایی شروع کنید که زودتر هضم می‌شوند, تا زودتر از معده خارج شود و معده خالی شود، و هضم و جذب غذا را راحت تر و بهترانجام شود.

  از خوردن غذاهای ترکیبی ذیل باید اجتناب شود:

  تخم مرغ با قارچ، تخم مرغ با مرغ، تخم مرغ با ماهی، تخم مرغ با پنیر، تخم مرغ با ماست، تخم مرغ با ترشیجات، خربزه با عسل، انواع گوشت و انواع میوه با لبنیات،  چند غذای سرد با هم، چند غذای گرم با هم، چند غذای خشک با هم بدون آب، ترشیجات همراه سردیجات، سرکه با ماست، میوه با گوشت، چندغذای نفخ آور باهم،  چند غذای چرب با هم، چند غذای شیرین با هم، چند غذای ترش با هم، چند غذای تلخ با هم، چند غذای سنگین( برای معده) با هم.

  صرف غذا در الگوی غذایی اسلامی ایرانی

  ممنوعیت همه موارد فوق برای افراد عادی و برنامه روزانه است ولی گاهی برای مداوا یا اصلاح مزاج یا رفع یبوست یا… ممکن است به صورت کوتاه مدت لازم باشد، برخی موارد فوق با هم مصرف شود.

  مثلاً اگر بدن فرد خیلی سرد شود و احتمال خطر بالا باشد لازم می شود مدتی غذای گرم مصرف شود یا برعکس.
  البته در صورت غلبه اندک مزاج یا پایین بودن خطر بیماری، تا جایی که امکان دارد باید هیچ غذایی به کلی از برنامه حذف نشود. بلکه باید درصد مصرف آن پایین بیاید.

  چله های درمانی غذایی

  می توانید یک غذای کاملا طبیعی که مصرف مستمر آن عوارض نداشته باشد، انتخاب کنید و ۴۰ روز مصرف کنید.  مثلاً چهل روز، هر روز حدود ۱۰ عدد بادام میل کنید؛ یا چهل روز، هر روز دو عدد سیب بخورید؛ یا چهل روز، هر روز چند عدد عناب بخورید و… .

  البته چله دارویی ممنوع است

  مگر آنکه از روی علم و نیاز باشد. چون داروها عوارض دارند. ولی چله غذایی که به عارضه نداشتن آن یقین دارید،  مفید است.

  می توانید یک چله برای مغز، یک چله برای چشم، یک چله برای قلب و… بگیرید. البته باید به همه ابعاد و عوارض غذا توجه کنید.

  مثلاً اگر چهل روز می خواهید غذای گرم، زیاد تر بخورید باید به جنبه یبوست زا، شهوت زا، غضب زا و… عوارض غذای گرم را هم در نظر بگیرید و با غذاهای مناسب، آن عوارض را رفع نمایید.

  یا مثلاً ۴۰ روز می خواهید( کاسنی+ شاه تره+ کمی عسل) برای کبد یا طحال را مصرف کنید، باید با تدابیر لازم، عوارض احتمالی را رفع کنید.
  ابوعلی سینا و بسیاری از اطبا، دوره های چهل روزه را برای مداوا انتخاب می‌کردند. عدد ۴۰ رموز و آثار فراوانی دارد.

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.