حدیث روز
امام صادق (ع) : بر تو باد دعا کردن زیرا درمان همه بیماری ها دعاء است.

سه شنبه, ۳۰ دی , ۱۳۹۹ 6 جماد ثاني 1442 تعداد کل نوشته ها : 302 تعداد نوشته های امروز : 3×
 • آمار سایت

 • حجامت

  حجامت درمان تمام بیماریها تعریف حجامت به صورت کلی و در زبان پارسی مناسبترین وقت حجامت در ایام هفته ؛ بررسی روایی (بخش ۲ ) تغذیه مناسب یکی از اعمال حجامت (بخش دوم) حد ضرورت حجامت در حج حدود الهی در انجام حجامت پسماند خون حجامت و لوازم مصرف شده در حجامت ۱ نکته: حجامت ، وضو را باطل نمی کند اعتماد به تطهیر حجامت کننده حجامت در شبهای ماه مبارک رمضان حجامت کننده و حجامت شونده افطار نمایند! حجامت روزه دار در ایام ماه رمضان حکم فدیه حجامت موضع حلق در روایات! (بخش اول) حد ضرورت حجامت در حج کراهت تعیین حق الزحمه و اجرت حجامت آیا درآمد حجامت کننده درست است؟ مقدمه بحث جایگاه حجامت در فقه اسلام کار حجام چه بوده است؟ حکم فقهی اسلام خصوص حجامت بانوان حجامت زنان در ایام حمل و قاعدگی دعای حجامت نگاه کردن به خون حجامت موجب جلای دیده می شود ضعف و بیحالی حجامت ، بررسی علت و رفع آن منع حجامت در موقع پر یا خالی بودن معده و یا در حالت گرسنگی بهترین زمان حجامت در طول سال چه موقع است روش حجامت در طب اسلامی بررسی انواع روش حجامت (بخش اول) خوراک قبل و بعد ، تغذیه حجامت تشخیص نیاز به حجامت و بهترین زمان حجامت حجامت ، هدیه شب معراج برای امت اسلام تأکید احادیث در اهمیت حجامت جایگاه حجامت در طب اعراب از روایات عید حجامت یکی از بهترین اعیاد در اسلام عید حجامت حجامت نجات بخش و رها کننده از امراض جسمی و روحی تاریخ حجامت و موقعیت حجامت در تاریخ جهان و اسلام

  شربت عتیق شربت طبیعی و مقوی برای بدن
  ۱۹ دی ۱۳۹۹ - ۷:۳۰
  بازدید 107
  2
  شربت طبیعی ۱۴ قرن قبل نیز به عنوان افشره و بلکه به جای خوردن شیرینی بعد از غذا، حضرت رضا علیه السلام در رساله ذهبیه شربتی را به نام شربت عتیق و حلال معرفی می فرمایند به شرح زیر: مقدار ۵-۴ کیلو کشمش پاک (هسته گرفته) کرده را با دقت در آب بشویید و بعد
  نویسنده : عباس نوازی منبع : عسل تالیف دکتر حسین خیراندیش (ص 76 تا 78)

  شربت عتیق شربت طبیعی و مقوی برای بدن

  ۱۴ قرن قبل نیز به عنوان افشره و بلکه به جای خوردن شیرینی بعد از غذا، حضرت رضا علیه السلام در رساله ذهبیه شربتی را به نام شربت عتیق و حلال معرفی می فرمایند به شرح زیر:

  مقدار ۵-۴ کیلو کشمش پاک (هسته گرفته) کرده را با دقت در آب بشویید و بعد آبی که بر روی آن ریخته می شود باید صاف و زلال باشد مقدار آب در حدودی است که به قدر چهار انگشت روی کشمش ها بایستد.

  این ظرف را در زمستان مدت ۷۲ ساعت و در تابستان ۲۴ ساعت به حال خود بگذارید (در محل خنک). آب این کشمش اگر از باران و یا چشمه های مشرقیه باشد شایسته است و بعد محتویات این ظرف را در یک دیگ تمیز بریزید (دیگ مسی باشد باید سفید و تمیز باشد) و سپس روی آتش قرار دهید تا کشمش ها بپزد و باد کند.
  سپس کشمش ها را می فشارید و شیره را پس از تصفیه دور از آتش می گذارید تا سرد شود.

   

  برای نوبت دوم مجددا شیره را در دیگ ریخته روی آتش گذاشته تا با حرارت ملایمی بجوشد و با همین حرارت آنقدر بجوشد تا یک سومش بخار شده سپس از روی آتش بردارید و مقدار ۵۰۰-۴۰۰ گرم عسل صاف شده از موم در آن بریزید و برای بار سوم روی آتش به همان میزان حرارت دهید که به میزان قبل از عسل مقدار آب کاهش یابد.

   

  معطر ساختن شربت

   

  برای معطر ساختن آن و هم از لحاظ تقویت بنیه می توانید ادویه های زیر را به آن اضافه نمایید، زنجبیل و زعفران از هر یک یک مثقال، میخک و دار چین و مصطکی و سنبل الطیب و کاسنی از هر یک نیم مثقال این مواد را کاملا کوبیده و نرم نمایید و در پارچه ناز کی بسته یا دوخته میان ظرف که شیره انکور می جوشد بیاندازید و با آن حال که شیره انگور در ظرف به آرامی می جوشد به هم بزنید و هم بزنید و هم چنان ادامه بدهید تا آب هایش بخار شود و حجم محتویات ظرف به میزان اول خود برسد، سپس از روی آتش بردارید.

  پس از سرد شدن آن را در شیشه بریزید این شراب باید سه ماه در شیشه بماند تا ترکیبات آن کاملا به هم بیامیزد. و نوبت نوشیدن آن فرا رسد، موقع نوشیدن هم با آب خالص مخلوط نموده (مقدار مصرف هر مرتبه از آن یک اوقیه که ۷٫۵ مثقال است با دو برابر آب خالص می باشد) بعد از صرف غذا نوشیده شود که در این صورت به اذن خداوند از بیماری های بسیاری مانند نقرس و اختلال های دیگر بدن و در درمان ناراحتی های عصبی و معدی و کبدی و درد طحال و معده قطعی در امان و محفوظ خواهی بود.

   

  رفع تشنگی بعد از نوشیدن

   

  ممکن است پس از نوشیدن شراب تشنگی حاصل شود اما باید مقدار مصرفی این آب نصف آن مقدار آب معمولی که می نوشید باشد. (یعنی کم باشد.)

  اگر بر اساس این برنامه رفتار شود از لذت خواب و خوراک و مقاربت و صحت مزاج برخوردار خواهید بود.

  این شربت حلال از نظر غذایی گرانمایه است.
  زیرا محتوی اساسی ترین مواد حیاتیست این شراب بیش از همه چیز لبریز از کالری است که بدن انسان همیشه بدان نیازمند است مخصوصا در فصل سرما این شراب مایه ی زندگانی است قند انگور (گلوکز) سهل الهضم و سهل الجذب ترین مواد غذایی است.
  به علاوه این شربت به سهولت به ماده ی (گلیکوژن) تبدیل و به کبد تحویل داده می شود و به صورت یک ذخیره ی احتیاجی برای بدن در آنجا می ماند که پشتیبان بدن قرار خواهد گرفت.
  گذشته از این خواص کشمش خسود حاوی مقدار مهمی آهن است که در تولید گلبول های قرمز و علاج کم خونی عامل مؤثر است.

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.