حدیث روز
امام صادق (ع) : بر تو باد دعا کردن زیرا درمان همه بیماری ها دعاء است.

دوشنبه, ۱۱ اسفند , ۱۳۹۹ 18 رجب 1442 تعداد کل نوشته ها : 339 تعداد نوشته های امروز : 0×
 • آمار سایت

 • حجامت

  حجامت درمان تمام بیماریها تعریف حجامت به صورت کلی و در زبان پارسی مناسبترین وقت حجامت در ایام هفته ؛ بررسی روایی (بخش ۲ ) تغذیه مناسب یکی از اعمال حجامت (بخش دوم) حد ضرورت حجامت در حج حدود الهی در انجام حجامت پسماند خون حجامت و لوازم مصرف شده در حجامت ۱ نکته: حجامت ، وضو را باطل نمی کند اعتماد به تطهیر حجامت کننده حجامت در شبهای ماه مبارک رمضان حجامت کننده و حجامت شونده افطار نمایند! حجامت روزه دار در ایام ماه رمضان حکم فدیه حجامت موضع حلق در روایات! (بخش اول) حد ضرورت حجامت در حج کراهت تعیین حق الزحمه و اجرت حجامت آیا درآمد حجامت کننده درست است؟ مقدمه بحث جایگاه حجامت در فقه اسلام کار حجام چه بوده است؟ حکم فقهی اسلام خصوص حجامت بانوان حجامت زنان در ایام حمل و قاعدگی دعای حجامت نگاه کردن به خون حجامت موجب جلای دیده می شود ضعف و بیحالی حجامت ، بررسی علت و رفع آن منع حجامت در موقع پر یا خالی بودن معده و یا در حالت گرسنگی بهترین زمان حجامت در طول سال چه موقع است روش حجامت در طب اسلامی بررسی انواع روش حجامت (بخش اول) خوراک قبل و بعد ، تغذیه حجامت تشخیص نیاز به حجامت و بهترین زمان حجامت حجامت ، هدیه شب معراج برای امت اسلام تأکید احادیث در اهمیت حجامت جایگاه حجامت در طب اعراب از روایات عید حجامت یکی از بهترین اعیاد در اسلام عید حجامت حجامت نجات بخش و رها کننده از امراض جسمی و روحی تاریخ حجامت و موقعیت حجامت در تاریخ جهان و اسلام

  شافیه معجزه طب اسلامی
  ۰۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۰
  بازدید 73
  0
  داروی شافیه برای درمان فلج کهنه و جدید ، و کج شدن فک کهنه و جدید وادمل کهنه و جدید و سیاه سرفه کهنه مفید است.
  نویسنده : عباس نوازی منبع : کافی در طب اسلامی (109تا 115)

  شافیه معجزه طب اسلامی

  مطالعات گروه علمی سایت طب الابدان نشان می دهد، ائمه اطهار (ع) این دارو را به دوستان خود می آموختند و این دارو، دارویی است که “شافیه” نامیده شده و غیر از داروی “جامعه” است.

  فواید داروی شافیه

  برای درمان فلج کهنه و جدید ، و کج شدن فک کهنه و جدید وادمل کهنه و جدید و سیاه سرفه کهنه و جدید مفید است.

  وهمچنین برای کزاز و باد شوک آور و چشم درد و ریح السبل که باعث روئیدن موی در چشم می شود و برای پادرد کهنه ناشی از روئیدن چیز اضافه ای بر پا و معده ضعیف و بادام الصبیان و بی تابی زن باردار در خواب و بیماری سل که نفخ می آورد و آن آب زردی است که در شکم است و برای جذام و نشانه زهره و بلغم و خارش پوست و مار و عقرب گزیدگی مفید است.

  داستان پیدایش شافیه

  این دارو را آنگاه که فرعون تصمیم گرفت بنی اسرائیل را مسموم کند امین وحی جبرئیل برای موسی بن عمران آورد. فرعون روز یکشنبه را عید قرار داد و غذاهای فراوانی را تهیه و سفره های بسیاری گستراند و غذای آنان را به سم آغشته کرد.

  حضرت موسی به همراه بنی اسرائیل که ششصد هزار نفر بودند به سوی این مهمانی خارج شد. حضرت موسی (ع) در آستانه محل میهمانی توقف کرد و زنان و فرزندان را بر گرداند و به بنی اسرائیل گفت از خوراکی ها و نوشیدنی ها نخورید و نیاشامید تا من برگردم.

  (حاشیه۱۱۱ الکافی ج ۶ ص ۳۳۳ ۱۱۲ در کتاب آمده 🙁 بالنقح) که صحیح آن (بالنفخ ) است. ۱۱۳ در کتاب، رقم سیصد هزار نفر آمده ۱۱۴ یا تنگه، در نسخه ای آمده (عندالمضیف) و در نسخه دیگر:عندالمضیق).) .

  پس از چندی بازگشت و به هر کدام از این دارو داد زیرا وی میدانست که (اگر به نخوردن غذا فرمان بدهد) آنان فرمان او را مخالفت کرده و از غذای فرعون استفاده خواهند کرد. او به همراه بنی اسرائیل روانه شد.

  شافیه

   

  وقتی که نگاه آنان به سفره های گسترده افتاد به سوی غذاها هجوم برده و سرگرم خوردن شدند. فرعون برای موسی و هارون ویوشع بن نون و برخی از بزرگان بنی اسرائیل غذای مخصوصی آورد و گفت: من بر خود عهد کرده ام که خدمتکار شما جز من یا یکی از بزرگان کشورم نباشد.

  همه خوردند تا سیر شدند و فرعون پی در پی به آنان سم می داد. وقتی که غذا تمام شد موسی و یاران او خارج شده و آن حضرت به فرعون گفت: زنان و کودکان و سالمندان پس از ما می آیند. منتظر آنها می مانیم!
  فرعون گفت : به آنها نیز غذا می دهیم و همانند همراهانت، آنان را نیز اکرام خواهیم کرد؟
  پس چنین کرده و به آنان نیز همانند مردان غذا دادند. موسی به سوی لشکر رفت و فرعون رو به اصحاب خود کرد و گفت: می پندارید که موسى و هارون جادو کرده یا جادو به همرانشان دادند که غذا می خورند ولی اکنون که خارج شده اند و سحر باطل شده است معلوم می شود که هیچ نخورده اند. هر کس را که می توانید امروز و فردا برای خوردن باقیمانده غذاها گرد آورید تا نابود شوند و آنان چنین کردند.

  از سوی دیگر فرعون فرمان داده بود که برای اصحاب خود غذای ویژه ای که مسموم نباشد تهیه کنند. او همه را برای خوردن آن گرد آورد. برخی خوردند و برخی نخوردند. هر کس خورده بود نفخ کرد. و هفتاد هزار مرد و صد و شصت هزار زن به جز چهار پایان و سگها و… به هلاکت رسیدند. اینجا بود که موسی و اصحاب خود از فرمان خداوند درباره خوردن داروی (شافیه) در شگفت شدند.

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.