حدیث روز
امام صادق (ع) : بر تو باد دعا کردن زیرا درمان همه بیماری ها دعاء است.

دوشنبه, ۱۱ اسفند , ۱۳۹۹ 18 رجب 1442 تعداد کل نوشته ها : 339 تعداد نوشته های امروز : 0×
 • آمار سایت

 • حجامت

  حجامت درمان تمام بیماریها تعریف حجامت به صورت کلی و در زبان پارسی مناسبترین وقت حجامت در ایام هفته ؛ بررسی روایی (بخش ۲ ) تغذیه مناسب یکی از اعمال حجامت (بخش دوم) حد ضرورت حجامت در حج حدود الهی در انجام حجامت پسماند خون حجامت و لوازم مصرف شده در حجامت ۱ نکته: حجامت ، وضو را باطل نمی کند اعتماد به تطهیر حجامت کننده حجامت در شبهای ماه مبارک رمضان حجامت کننده و حجامت شونده افطار نمایند! حجامت روزه دار در ایام ماه رمضان حکم فدیه حجامت موضع حلق در روایات! (بخش اول) حد ضرورت حجامت در حج کراهت تعیین حق الزحمه و اجرت حجامت آیا درآمد حجامت کننده درست است؟ مقدمه بحث جایگاه حجامت در فقه اسلام کار حجام چه بوده است؟ حکم فقهی اسلام خصوص حجامت بانوان حجامت زنان در ایام حمل و قاعدگی دعای حجامت نگاه کردن به خون حجامت موجب جلای دیده می شود ضعف و بیحالی حجامت ، بررسی علت و رفع آن منع حجامت در موقع پر یا خالی بودن معده و یا در حالت گرسنگی بهترین زمان حجامت در طول سال چه موقع است روش حجامت در طب اسلامی بررسی انواع روش حجامت (بخش اول) خوراک قبل و بعد ، تغذیه حجامت تشخیص نیاز به حجامت و بهترین زمان حجامت حجامت ، هدیه شب معراج برای امت اسلام تأکید احادیث در اهمیت حجامت جایگاه حجامت در طب اعراب از روایات عید حجامت یکی از بهترین اعیاد در اسلام عید حجامت حجامت نجات بخش و رها کننده از امراض جسمی و روحی تاریخ حجامت و موقعیت حجامت در تاریخ جهان و اسلام

  روش تولید داروی شافیه
  ۰۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۰
  بازدید 88
  1
  تولید داروی شافیه مقداری سیر پوست کنده تهیه و آن را خرد کن ولی نه آنقدر که نرم شود، و آن را درون پاتیل یا ظرفی که حاضر است ریخته و سپس حرارت ملایمی زیر آن روشن کن.
  نویسنده : عباس نوازی منبع : کافی در طب اسلامی (109تا 115).

  روش تولید داروی شافیه

  با توجه به مطالعات گروه علمی سایت طب الابدان؛ خداوند داروی شافیه را توسط جبرئیل بر رسول خود نازل کرد:
  مقداری سیر پوست کنده تهیه و آن را خرد کن ولی نه آنقدر که نرم شود، و آن را درون پاتیل یا ظرفی که حاضر است ریخته و سپس حرارت ملایمی زیر آن روشن کن. سپس روغن گاو را به اندازه ای اضافه می کنی که روی سیر را بگیرد و با شعله ملایم حرارت می دهی تا روغن را به خود بگیرد،

  (حاشیه۱۱۵ در کتاب آمده (یتعافوا) ولی صحیح آن (یتفانوا) است. ۱۱۶ در کتاب آمده : (لقح) هولی صحیح آن (نفخ ) است.)

  بار دیگر مقداری روغن اضافه کن تا به خود بگیرد و این کار را آنقدر تکرار کن تا اینکه دیگر سیر چیزی به خود نگیرد. سپس بر آن شیر گاو جوان ریخته و با شعله ملایم حرارت ده و همانند روغن عمل کن تا اینکه دیگر شیر را نیز به خود نگیرد. سپس به سراغ موم عسل رفته و عسل را از آنجدا کرده و جداگانه حرارت می دهی و نباید ذره ای موم در آن باشد، سپس آن را روی سیر ریخته و با شعله ملایم حرارت بده همانگونه که با روغن وشیر عمل کردی.

  آنگاه به سراغ ده درهم سیاه دانه رفته و آن را نرم کن بکوب و بدون اینکه آن را صاف کنی پاک کن. و به اندازه پنج درهم فلفل مرزنجوش تهیه و آن را کوبیده و درون آن ریخته و بر روی آتش حرارت بده تا مثل حلوا شود.

  تولید داروی شافیه

  سپس آن را فورا درون ظرفی که به روغن گاو چرب شده باشد بریز تا نه غبار ونه چیز دیگری و نه باد به آن نرسد. سپس آن را به مدت چهل روز درون ظرفی از جویا درون خاک قرار می دهی و البته هر چه بیشتر بماند بهتر است. مقدار یک نخود از این دارو را به هنگام شدت درد به بیمار می دهی.

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.