حدیث روز
امام صادق (ع) : بر تو باد دعا کردن زیرا درمان همه بیماری ها دعاء است.

دوشنبه, ۱۱ اسفند , ۱۳۹۹ 18 رجب 1442 تعداد کل نوشته ها : 339 تعداد نوشته های امروز : 0×
 • آمار سایت

 • حجامت

  حجامت درمان تمام بیماریها تعریف حجامت به صورت کلی و در زبان پارسی مناسبترین وقت حجامت در ایام هفته ؛ بررسی روایی (بخش ۲ ) تغذیه مناسب یکی از اعمال حجامت (بخش دوم) حد ضرورت حجامت در حج حدود الهی در انجام حجامت پسماند خون حجامت و لوازم مصرف شده در حجامت ۱ نکته: حجامت ، وضو را باطل نمی کند اعتماد به تطهیر حجامت کننده حجامت در شبهای ماه مبارک رمضان حجامت کننده و حجامت شونده افطار نمایند! حجامت روزه دار در ایام ماه رمضان حکم فدیه حجامت موضع حلق در روایات! (بخش اول) حد ضرورت حجامت در حج کراهت تعیین حق الزحمه و اجرت حجامت آیا درآمد حجامت کننده درست است؟ مقدمه بحث جایگاه حجامت در فقه اسلام کار حجام چه بوده است؟ حکم فقهی اسلام خصوص حجامت بانوان حجامت زنان در ایام حمل و قاعدگی دعای حجامت نگاه کردن به خون حجامت موجب جلای دیده می شود ضعف و بیحالی حجامت ، بررسی علت و رفع آن منع حجامت در موقع پر یا خالی بودن معده و یا در حالت گرسنگی بهترین زمان حجامت در طول سال چه موقع است روش حجامت در طب اسلامی بررسی انواع روش حجامت (بخش اول) خوراک قبل و بعد ، تغذیه حجامت تشخیص نیاز به حجامت و بهترین زمان حجامت حجامت ، هدیه شب معراج برای امت اسلام تأکید احادیث در اهمیت حجامت جایگاه حجامت در طب اعراب از روایات عید حجامت یکی از بهترین اعیاد در اسلام عید حجامت حجامت نجات بخش و رها کننده از امراض جسمی و روحی تاریخ حجامت و موقعیت حجامت در تاریخ جهان و اسلام

  خواص داروی شافیه
  ۰۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۰
  بازدید 66
  1
  خواص داروی شافیه پس از گذشت ده ماه برای زهره سوداء و صفراء که آدمی را مضطرب و پریشان می کند و برای تب درونی و پریشانی عقل مفید است.
  نویسنده : عباس نوازی منبع : کافی در طب اسلامی (109تا 115).

  خواص داروی شافیه

  بررسی های گروه علمی سایت طب الابدان نشان می دهد؛ خواص داروی شافیه در گذر زمان تفاوت می کند، اگر بر این دارو یک ماه بگذرد. و به اندازه نصف گردو از آن پیش از غذا مصرف شود برای دندان درد و همه پیامدهای بلغم مفید است.

  اگر دو ماه بر آن بگذرد و به اندازه نصف گردو از آن به هنگام خواب مصرف شود، برای تب شدید مفید بوده و بهترین دارو برای هضم غذا و هر گونه بیماری چشم است.

  پس از سه ماه اگر پیش از غذا مصرف شود برای زهره صفراء و بلغم فوران کرده و برای هر بیماری دیگری که از پیامدهای فوران بلغم باشد مفید است.

  پس از چهار ماه، خوردن آن پیش از خواب برای تار شدن چشم و تنگی نفس به هنگام راه رفتن مفید است.

  پس از پنج ماه روغن بنفشه یا روغن کنجد تهیه و به اندازه نصف عدس از این دارو را با آن تفت داده و در بینی کسی که به سر درد شدید دچار است ریخته می شود.

  پس از شش ماه، به اندازه یک عدس آن را به همراه بنفشه ، صبح ناشتا درون سوراخ بینی که در سمت شقیقه ای است که درد می کند، ریخته می شود.

  پس از هفت ماه برای بادی که در گوش می پیچد مفید است. به اندازه یک عدس آن را باید صبح ناشتا به وسیله عصاره گل درون گوشی که درد می کند چکاند.

  پس از گذشت هشت ماه برای زهره حمراء وخوره مفید است. آن را به همراه آب پیش از صبحانه به هنگام طلوع خورشید صرف کرده و یا هر گونه که خواستی چرب کن و بر محل درد بگذار.

  پس از گذشت نه ماه، به اذن خداوند برای مسدود شدن رگ و پرخوابی وهذیان گوئی در خواب و ترس و بی تابی مفید است. به اندازه یک عدس از آن را با روغن بذر ترب، در حال ناشتا و هنگام خواب باید مصرف کرد.

  پس از گذشت ده ماه برای زهره سوداء و صفراء که آدمی را مضطرب و پریشان می کند و برای تب درونی و پریشانی عقل مفید است. یک عدس آن را صبح ناشتا و به هنگام خواب، به همراه سرکه و سفیده تخم مرغ با هر روغنی که خواستی باید مصرف کرد.

  پس از گذشت یازده ماه برای زهره سوداء که بی تابی و وسواس را در پی دارد مفید است ، صبح ناشتا یک نخود آن را با روغن گل و به هنگام خواب یک نخود آن را بدون آن باید مصرف کرد.

  پس از گذشت دوازده ماه به همراه آب مرزنجوش برای فلج جدید و کهنه مفید است. به اندازه یک عدس آن را باید مصرف کرد و به مدت دو روز پاهای او را پیش از خواب با روغن و نمک چرب کرد و از خوردن سرکه و شیر و سبزیجات و ماهی پرهیز کرد. و پس از آن هر چه خواست بخورد.

  پس از سیزده ماه برای دملی که در شکم به هم رسد و برای خنده بی جهت و بازی با ریش مفید است. یک نخود آن را با آب سداب باید تفت داد و اول شب مصرف کرد.

  پس از گذشت چهارده ماه برای همه سم ها مفید است هر چند پیش از مصرف دارو مسموم شده باشد. تخم بادنجان را کوبیده روی آتش تفت داده و صاف کرده و باید به هنگام سحر یک نخود از این دارو را با آب گرم ، یک، دو ، سه و یا چهار بار ونه بیشتر مصرف کرد.

  داروی شافیه

  پس از پانزده ماه برای جلو گیری از زیان جادو ، گرمی، سردی وارواح مفید است.
  یک فندق آن را با خرما تفت داده و به هنگام خواب خورده و در آن شب و فردای آن ننوشد تا اینکه به مقدار زیاد اطعام کند.

  پس از شانزده ماه، نصف عدس آن را با آب باران تازه از همان روز یا همان شب، و یا با تگرگ تفت داده و تا چهار روز، هر روز سه نوبت صبح ، عصر و به هنگام خواب، به چشم کسی که کوری کهنه یا جدید دارد، کشیده می شود.
  اگر خوب نشد این کار را باید تا هشت روز ادامه داد. به اذن خداوند تا به روز هشتم نرسیده خوب خواهد شد.

  س از گذشت هفده ماه، به همراه روغن پاچه گاو،نه گوسفند، به اذن خداوند، برای درمان جذام مفید است.
  یک فندق آن را به هنگام خواب وناشتا باید مصرف کرد و با یک حبه آن بدنش را به شدت چرب کرده و مالش داد.
  مقدار کمی از آن را نیز به همراه روغن زیتون یا روغن گل، باید در آخرین ساعات روز وداخل حمام ، درون بینی او ریخت.

  پس از گذشت هجده ماه، به اذن خداوند برای سفیدی پوست که شبیه پیسی است با این تفاوت که پوست را می شکافد و خون می آید مفید می باشد.

  بعد از طلوع فجر به اندازه یک نخود آن را با روغن فندق یا بادام تلخ و یا روغن صنوبر باید مصرف کرد. و یک حبه آن را با روغن در بینی ریخته و به همراه نمک به بدن مالید.
  نباید در اندازه و ویژگی این داروها تغییری داد. اگر دگرگون شود، تاثیر آن نیز دگرگون شده وهیچ فایده ای نخواهد داشت.

  پس از گذشت نوزده ماه، آب انار شیرین و به اندازه یک حبه حنظله تهیه و در حالت ناشتا ، به همراه آب گرم، برای درمان ناهنجاریهایی چون سهو و نسیان و بلغم به جوش آمده و تب کهنه و جدید مصرف می شود.

  پس از گذشت بیست ماه، به اذن خداوند ناشنوایی را درمان می کند.

  آن را در آب کندر خیسانده و سپس آب را از آن جدا کرده و به اندازه دانه عدس کو چک درون گوش وی ریخته می شود. اگر شنوایی به وی برنگشت، روز بعد به همین مقدار به درون بینی کشیده می شود و باقیمانده آن به سر وی ریخته می شود. و همچنین برای بیمار مبتلا به برسام، آنگاه که سنگین شودو زبانش بلند شود نیز مفید است.
  ابتدا یک دانه انگور ترش و سپس از آن دارو به وی داده می شود که سودمند واقع خواهد شد و درد او را کاهش خواهد داد.

  هر چه این دارو کهنه تر شود بهتر بوده و به مقدار کمتری باید استفاده شود.

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.