حدیث روز
امام صادق (ع) : بر تو باد دعا کردن زیرا درمان همه بیماری ها دعاء است.

سه شنبه, ۳۱ فروردین , ۱۴۰۰ 9 رمضان 1442 تعداد کل نوشته ها : 339 تعداد نوشته های امروز : 0×
 • آمار سایت

 • حجامت

  حجامت درمان تمام بیماریها تعریف حجامت به صورت کلی و در زبان پارسی مناسبترین وقت حجامت در ایام هفته ؛ بررسی روایی (بخش ۲ ) تغذیه مناسب یکی از اعمال حجامت (بخش دوم) حد ضرورت حجامت در حج حدود الهی در انجام حجامت پسماند خون حجامت و لوازم مصرف شده در حجامت ۱ نکته: حجامت ، وضو را باطل نمی کند اعتماد به تطهیر حجامت کننده حجامت در شبهای ماه مبارک رمضان حجامت کننده و حجامت شونده افطار نمایند! حجامت روزه دار در ایام ماه رمضان حکم فدیه حجامت موضع حلق در روایات! (بخش اول) حد ضرورت حجامت در حج کراهت تعیین حق الزحمه و اجرت حجامت آیا درآمد حجامت کننده درست است؟ مقدمه بحث جایگاه حجامت در فقه اسلام کار حجام چه بوده است؟ حکم فقهی اسلام خصوص حجامت بانوان حجامت زنان در ایام حمل و قاعدگی دعای حجامت نگاه کردن به خون حجامت موجب جلای دیده می شود ضعف و بیحالی حجامت ، بررسی علت و رفع آن منع حجامت در موقع پر یا خالی بودن معده و یا در حالت گرسنگی بهترین زمان حجامت در طول سال چه موقع است روش حجامت در طب اسلامی بررسی انواع روش حجامت (بخش اول) خوراک قبل و بعد ، تغذیه حجامت تشخیص نیاز به حجامت و بهترین زمان حجامت حجامت ، هدیه شب معراج برای امت اسلام تأکید احادیث در اهمیت حجامت جایگاه حجامت در طب اعراب از روایات عید حجامت یکی از بهترین اعیاد در اسلام عید حجامت حجامت نجات بخش و رها کننده از امراض جسمی و روحی تاریخ حجامت و موقعیت حجامت در تاریخ جهان و اسلام

  ۰۲ آذر ۱۳۹۹ - ۴:۰۶
  بازدید 161
  6
  کفاره در حجامت در صورتی که حجامت ضروری انجام گیرد و موضع حجامت حلق شود بر اساس نظرات فقهای اهل سنت باید فدیه داده شود.
  نویسنده : عباس نوازی منبع : حجامت از دیدگاه اسلام (110 تا 112)

  بررسی فدیه حجامت ، حجامت موضع حلق فدیه دارد؟!

  طبق تحقیقات گروه علمی سایت طب الابدان؛ در صورتی که حجامت ضروری انجام گیرد و موضع حجامت حلق شود بر اساس نظرات فقهای اهل سنت باید فدیه حجامت داده شود.

  در این میان ابوحنیفه معتقد است که فدیه حلق حجامت مشمول حال همه نمی شود چرا که جای حجامت همه افراد (در صورتی که حجامت بین دو کتف باشد) دارای موی زیاد نیست
  در صورتی که موی کمی داشته باشد حجام حاذق می تواند در موقع ایجاد خراش به گونه ای عمل نماید که مو قطع نگردد و بنابراین حجامتی که موجب حلق مو نگردد باعث فدیه نمی گردد و پرداخت صدقه کفایت می کند.

  هم چنین در کتاب بدائع الصنائع ابوحنیفه اظهار می دارد: به لحاظ اینکه حلق موضع حجامت فی نفسه برای بدن انجام نمی شود بلکه برای انجام حجامت ضروری است، بنابراین حجامت شونده مشمول کفاره کامله نمی گردد.

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.