حدیث روز
امام صادق (ع) : بر تو باد دعا کردن زیرا درمان همه بیماری ها دعاء است.

سه شنبه, ۳۱ فروردین , ۱۴۰۰ 9 رمضان 1442 تعداد کل نوشته ها : 339 تعداد نوشته های امروز : 0×
 • آمار سایت

 • حجامت

  حجامت درمان تمام بیماریها تعریف حجامت به صورت کلی و در زبان پارسی مناسبترین وقت حجامت در ایام هفته ؛ بررسی روایی (بخش ۲ ) تغذیه مناسب یکی از اعمال حجامت (بخش دوم) حد ضرورت حجامت در حج حدود الهی در انجام حجامت پسماند خون حجامت و لوازم مصرف شده در حجامت ۱ نکته: حجامت ، وضو را باطل نمی کند اعتماد به تطهیر حجامت کننده حجامت در شبهای ماه مبارک رمضان حجامت کننده و حجامت شونده افطار نمایند! حجامت روزه دار در ایام ماه رمضان حکم فدیه حجامت موضع حلق در روایات! (بخش اول) حد ضرورت حجامت در حج کراهت تعیین حق الزحمه و اجرت حجامت آیا درآمد حجامت کننده درست است؟ مقدمه بحث جایگاه حجامت در فقه اسلام کار حجام چه بوده است؟ حکم فقهی اسلام خصوص حجامت بانوان حجامت زنان در ایام حمل و قاعدگی دعای حجامت نگاه کردن به خون حجامت موجب جلای دیده می شود ضعف و بیحالی حجامت ، بررسی علت و رفع آن منع حجامت در موقع پر یا خالی بودن معده و یا در حالت گرسنگی بهترین زمان حجامت در طول سال چه موقع است روش حجامت در طب اسلامی بررسی انواع روش حجامت (بخش اول) خوراک قبل و بعد ، تغذیه حجامت تشخیص نیاز به حجامت و بهترین زمان حجامت حجامت ، هدیه شب معراج برای امت اسلام تأکید احادیث در اهمیت حجامت جایگاه حجامت در طب اعراب از روایات عید حجامت یکی از بهترین اعیاد در اسلام عید حجامت حجامت نجات بخش و رها کننده از امراض جسمی و روحی تاریخ حجامت و موقعیت حجامت در تاریخ جهان و اسلام

  حجامت در شبهای ماه مبارک رمضان
  ۰۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۲
  بازدید 1086
  5
  حجامت ماه رمضان اگر حجامت به شکل سنتی برای اجرای سنت و یا به منظور پیشگیری از بیماری انجام شود، بهتر است در شب انجام گردد.ولی اگر حجامت به منظور درمان انجام می شود می توان در ماه رمضان نیز حجامت کرد.
  نویسنده : عباس نوازی منبع : حجامت از دیدگاه اسلام (112 تا 114)

  حجامت در شب ماه رمضان

  حجامت ائمه را در ماه رمضان در شب است

  از امام صادق (ع) نقل شده است که فرمود: «حجامت را در غیر ماه رمضان هر زمان که میل داشت انجام دهد، اما در ماه رمضان باعث فشار بر تن خویش نشود و به جز در زمان ضرورت و تا وقتی که خون بر تن غلبه نکرده است خون را از تن خارج نکند (حجامت نکند) پس حجامت ما در ماه رمضان در شب انجام می شود....».

  از این روایت چنین استفاده می شود که اگر حجامت به شکل سنتی برای اجرای سنت و یا به منظور پیشگیری از بیماری انجام شود، بهتر است در شب انجام گردد.

  ولی اگر حجامت به منظور درمان انجام می شود می توان در ماه رمضان نیز حجامت کرد.

  حجامت رمضان

  جمع بندی مباحث حجامت در ماه رمضان

  ١- نگرانی انجام حجامت در ماه رمضان برای روزه دار ترس از ضعف است و اگر کسی فکر کند نمی تواند در حال روزه دار بودن حجامت را تحمل کند، نباید حجامت کند.
  ۲- افرادی که می خواهند در ماه رمضان حجامت ماهیانه یا سالیانه خود را انجام دهند و نیاز شدیدی به حجامت ندارند و حجامت کردن در روز هم ممکن است موجب ضعف آنها بشود، می توانند در شب حجامت کنند.
  ٣- افرادی که در حال اضطرار به سر می برند و دچار بیماری هایی هستند که توسط حجامت درمان پذیر است، می توانند در روز نیز حجامت نمایند.

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.