حدیث روز
امام صادق (ع) : بر تو باد دعا کردن زیرا درمان همه بیماری ها دعاء است.

شنبه, ۴ بهمن , ۱۳۹۹ 10 جماد ثاني 1442 تعداد کل نوشته ها : 315 تعداد نوشته های امروز : 0×
 • آمار سایت

 • حجامت

  حجامت درمان تمام بیماریها تعریف حجامت به صورت کلی و در زبان پارسی مناسبترین وقت حجامت در ایام هفته ؛ بررسی روایی (بخش ۲ ) تغذیه مناسب یکی از اعمال حجامت (بخش دوم) حد ضرورت حجامت در حج حدود الهی در انجام حجامت پسماند خون حجامت و لوازم مصرف شده در حجامت ۱ نکته: حجامت ، وضو را باطل نمی کند اعتماد به تطهیر حجامت کننده حجامت در شبهای ماه مبارک رمضان حجامت کننده و حجامت شونده افطار نمایند! حجامت روزه دار در ایام ماه رمضان حکم فدیه حجامت موضع حلق در روایات! (بخش اول) حد ضرورت حجامت در حج کراهت تعیین حق الزحمه و اجرت حجامت آیا درآمد حجامت کننده درست است؟ مقدمه بحث جایگاه حجامت در فقه اسلام کار حجام چه بوده است؟ حکم فقهی اسلام خصوص حجامت بانوان حجامت زنان در ایام حمل و قاعدگی دعای حجامت نگاه کردن به خون حجامت موجب جلای دیده می شود ضعف و بیحالی حجامت ، بررسی علت و رفع آن منع حجامت در موقع پر یا خالی بودن معده و یا در حالت گرسنگی بهترین زمان حجامت در طول سال چه موقع است روش حجامت در طب اسلامی بررسی انواع روش حجامت (بخش اول) خوراک قبل و بعد ، تغذیه حجامت تشخیص نیاز به حجامت و بهترین زمان حجامت حجامت ، هدیه شب معراج برای امت اسلام تأکید احادیث در اهمیت حجامت جایگاه حجامت در طب اعراب از روایات عید حجامت یکی از بهترین اعیاد در اسلام عید حجامت حجامت نجات بخش و رها کننده از امراض جسمی و روحی تاریخ حجامت و موقعیت حجامت در تاریخ جهان و اسلام

  حرکت زنبور عسل ؛ بینهایت بزرگ ، بینهایت کوچک
  ۱۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۰
  بازدید 50
  3
  ویژگی های زنبور عسل مطالعه در زندگی شگفت انگیز زنبور عسل، حشره ای که با همه خردی و کوچکی یک شاهکار بزرگ آفرینش است ما را به وجود عظمت آفریدگاری دانا و توانا راهنمایی میکند. چه هیچ عقلی نمی پذیرد که این همه عجایب و شگفتی زاییده تصادف و طبیعت بی فکر و اراده باشد.
  نویسنده : عباس نوازی منبع : عسل تالیف خیراندیش 42_43

  حرکت زنبور عسل ؛ بینهایت بزرگ ، بینهایت کوچک

  حرکت زنبور عسل

  برای بیان مسافتی که کمتر از ۵۰ متر است گردش دایره شکل و برای بیان مسافت بیش از ۵۰ متر حرکات اهتزازی را به کار می برد.

  ابزار کار زنبور عسل

  پاهای زنبوران کارگر تمام ابزار کار آنان را در بر دارد.

  از استخوان سپید مانند ساق پا برای جمع آوری گرده های گل و از سیخکهای مخصوص برای جدا کردن گرده ها و ساختن گلوله های پولن (یا گرده های گل) و خمیر کردن آن به وسیله بزاق، و نصب آنها استفاده می کنند. و با موهای زبری که همچون شانه، خداوند متعال به آنها داده است به تمیز کردن خود می پردازند.

  حرکت زنبور

  آب منشاء حیات موجود زنده

  مصرف آب در کندو زیاد است. زنبوران برای تهیه آب به سوی برکه ها و رودخانه ها می روند و برای کندو آب می آورند و آن را مانند شیره گل به زنبور دیگری تحویل میدهند که مأموریت دارد آب را به میزان احتیاج به نقاط مختلف توزیع کند و به مصرف تهیه ژل و غذای مخصوص برساند.

  تقسیم کار در میان زنبوران

  یکی از رموز موفقیت زنبوران در زندگی اجتماعی خود این است که کارها را میان خود تقسیم می کنند، برخی به کارهای داخلی و بعضی به کارهای خارجی می پردازند آنها به گونه ای وظیفه شناسند که حتی در خارج از کندو از وظیفه خود سرباز نمی زنند.

  نابرده رنج گنج میسر نمی شود (ارادتی بنما، تا سعادتی ببری)

  کار و کوشش در نظر زنبوران امر مقدسی است و زنبوران برای رفع گرسنگی و احتیاج کار نمیکنند. زیرا در مدت کوتاهی، می توانند آذوقه خود را فراهم سازند. اما در سایه عشق به کارگاهی کارگران یک کندو چهل تا پنجاه کیلو عسل می دهند.

  تحقق اهداف در اتحاد و همبستگی

  یکی دیگر از اسرار موفقیت زنبوران روح اتفاق و اتحادی است که در میان آنها حکمفرماست. با هم مهاجرت می کنند و با هم به خانه سازی می پردازند و با هم به محل کار می روند. گویی همه دارای یک روحند.

  یأس از رحمت الهی ممنوع

  یکی از خصایص ذاتی زنبوران، امید و پایداری است. از این رو وقتی از شهر قدیم مهاجرت می کنند دست از همه چیز می کشند و با دست تھی زندگی جدیدی از نو می سازند.

  و اگر حادثه ای برای آنها پیش آید مثلا کندویشان دچار آتش سوزی شود تا آخرین لحظه استقامت و پایداری می ورزند.

  بینهایت بزرگ، بینهایت کوچک

  مطالعه در زندگی شگفت انگیز زنبور عسل، حشره ای که با همه خردی و کوچکی یک شاهکار بزرگ آفرینش است ما را به وجود عظمت آفریدگاری دانا و توانا راهنمایی میکند. چه هیچ عقلی نمی پذیرد که این همه عجایب و شگفتی زاییده تصادف و طبیعت بی فکر و اراده باشد.

  وحی و الهام؛ درس آموز زنبور عسل

  وقتی می بینیم که این حشره کوچک بی رنج شاگردی هیچ شکرریزی، ماهرانه در قنادی استاد گشته و بی آن که مکتب و دانشکده ای دیده باشد در صنعت معماری و مهندسی سرآمد معماران و مهندسین گردیده و بی آنکه علم الاجتماع خوانده باشد با نظم و تمدنی عالی به زندگی اجتماعی پرداخته است. به باد پیامبران که چگونه بی آنکه به مکتب با مدرسه ای رفته باشند به غمزه مسأله آموز صدها مدرس گشته و با وحی و الهام پروردگار به رهبری و راهنمایی همنوعان پرداخته و برای بشر علم و تمدن، سعادت و نیکبختی، اخلاق و رستگاری به ارمغان آورده اند.

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.