حدیث روز
امام صادق (ع) : بر تو باد دعا کردن زیرا درمان همه بیماری ها دعاء است.

سه شنبه, ۳۱ فروردین , ۱۴۰۰ 9 رمضان 1442 تعداد کل نوشته ها : 339 تعداد نوشته های امروز : 0×
 • آمار سایت

 • حجامت

  حجامت درمان تمام بیماریها تعریف حجامت به صورت کلی و در زبان پارسی مناسبترین وقت حجامت در ایام هفته ؛ بررسی روایی (بخش ۲ ) تغذیه مناسب یکی از اعمال حجامت (بخش دوم) حد ضرورت حجامت در حج حدود الهی در انجام حجامت پسماند خون حجامت و لوازم مصرف شده در حجامت ۱ نکته: حجامت ، وضو را باطل نمی کند اعتماد به تطهیر حجامت کننده حجامت در شبهای ماه مبارک رمضان حجامت کننده و حجامت شونده افطار نمایند! حجامت روزه دار در ایام ماه رمضان حکم فدیه حجامت موضع حلق در روایات! (بخش اول) حد ضرورت حجامت در حج کراهت تعیین حق الزحمه و اجرت حجامت آیا درآمد حجامت کننده درست است؟ مقدمه بحث جایگاه حجامت در فقه اسلام کار حجام چه بوده است؟ حکم فقهی اسلام خصوص حجامت بانوان حجامت زنان در ایام حمل و قاعدگی دعای حجامت نگاه کردن به خون حجامت موجب جلای دیده می شود ضعف و بیحالی حجامت ، بررسی علت و رفع آن منع حجامت در موقع پر یا خالی بودن معده و یا در حالت گرسنگی بهترین زمان حجامت در طول سال چه موقع است روش حجامت در طب اسلامی بررسی انواع روش حجامت (بخش اول) خوراک قبل و بعد ، تغذیه حجامت تشخیص نیاز به حجامت و بهترین زمان حجامت حجامت ، هدیه شب معراج برای امت اسلام تأکید احادیث در اهمیت حجامت جایگاه حجامت در طب اعراب از روایات عید حجامت یکی از بهترین اعیاد در اسلام عید حجامت حجامت نجات بخش و رها کننده از امراض جسمی و روحی تاریخ حجامت و موقعیت حجامت در تاریخ جهان و اسلام

  ۱ نکته: حجامت ، وضو را باطل نمی کند
  ۰۳ آذر ۱۳۹۹ - ۶:۱۶
  بازدید 265
  5
  حجامت در فقه حجامت موجب بطلان وضو نمی گردد و در صورتی که در اثر حجامت، قسمتی از بدن خون آلود گردد، با تطهیر موضع می توان نماز گزارد.
  نویسنده : عباس نوازی منبع : حجامت از دیدگاه اسلام (114 تا 116)

  وضو در حجامت

  در پژوهش های گروه علمی سایت طب الابدان؛مجموعه روایاتی که در مورد وضو در حجامت مورد استناد قرار گرفته اند، نشان دهنده این مطلب هستند که حجامت موجب بطلان وضو نمی گردد.

  در این مباحث که تمامی نظریات فقهای اهل تشیع و اهل سنت مورد توجه قرار گرفته اتفاق نظر دارند که حجامت موجب بطلان وضو نمی گردد و در صورتی که در اثر حجامت، قسمتی از بدن خون آلود گردد، با تطهیر موضع می توان نماز گزارد.

  وضو

  روایات مورد استفاده از رسول اکرم (ص) و امام صادق (ع) نقل شده است. از امام صادق (ع) سؤال شده است که آیا در حجامت وضو وجود دارد؟ فرمود: «خیر و مکان حجامت را نیز نشویید چرا که حجام مورد اعتماد است. وقتی که (حجامت کننده) نظافت کرد چنانچه کودک صغیری نباشد، به نظافت وی اعتماد کنید.»

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.