حدیث روز
امام صادق (ع) : بر تو باد دعا کردن زیرا درمان همه بیماری ها دعاء است.

سه شنبه, ۳۱ فروردین , ۱۴۰۰ 9 رمضان 1442 تعداد کل نوشته ها : 339 تعداد نوشته های امروز : 0×
 • آمار سایت

 • حجامت

  حجامت درمان تمام بیماریها تعریف حجامت به صورت کلی و در زبان پارسی مناسبترین وقت حجامت در ایام هفته ؛ بررسی روایی (بخش ۲ ) تغذیه مناسب یکی از اعمال حجامت (بخش دوم) حد ضرورت حجامت در حج حدود الهی در انجام حجامت پسماند خون حجامت و لوازم مصرف شده در حجامت ۱ نکته: حجامت ، وضو را باطل نمی کند اعتماد به تطهیر حجامت کننده حجامت در شبهای ماه مبارک رمضان حجامت کننده و حجامت شونده افطار نمایند! حجامت روزه دار در ایام ماه رمضان حکم فدیه حجامت موضع حلق در روایات! (بخش اول) حد ضرورت حجامت در حج کراهت تعیین حق الزحمه و اجرت حجامت آیا درآمد حجامت کننده درست است؟ مقدمه بحث جایگاه حجامت در فقه اسلام کار حجام چه بوده است؟ حکم فقهی اسلام خصوص حجامت بانوان حجامت زنان در ایام حمل و قاعدگی دعای حجامت نگاه کردن به خون حجامت موجب جلای دیده می شود ضعف و بیحالی حجامت ، بررسی علت و رفع آن منع حجامت در موقع پر یا خالی بودن معده و یا در حالت گرسنگی بهترین زمان حجامت در طول سال چه موقع است روش حجامت در طب اسلامی بررسی انواع روش حجامت (بخش اول) خوراک قبل و بعد ، تغذیه حجامت تشخیص نیاز به حجامت و بهترین زمان حجامت حجامت ، هدیه شب معراج برای امت اسلام تأکید احادیث در اهمیت حجامت جایگاه حجامت در طب اعراب از روایات عید حجامت یکی از بهترین اعیاد در اسلام عید حجامت حجامت نجات بخش و رها کننده از امراض جسمی و روحی تاریخ حجامت و موقعیت حجامت در تاریخ جهان و اسلام

  حجامت ، هدیه شب معراج برای امت اسلام
  ۲۲ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۷
  بازدید 208
  3
  حجامت هدیه معراج تنها هدیه مادی برای امت اسلام حجامت و سیاه دانه است که در راستای هدایای معنوی و آیات الهی دیگری که مورد نیاز بشر تشخیص داده شده؛ توسط ملائکه الله در آسمان هفتم تأکید و توصیه گردیده است.
  نویسنده : عباس نوازی منبع : حجامت صفحات 57-58

  حجامت ، هدیه شب معراج برای امت اسلام

  تأکید ملائکه به رسول اکرم (ص) پیرامون حجامت در شب معراج

  معراج سفری است که در شبی برای رسول اکرم (ص) اتفاق افتاده است و در این سفر جسمانی و روحانی پیامبر اکرم (ص) از مسجدالحرام به مسجد اقصی و از

  مسجد اقصی به آسمان ها سفر می کند و از آسمان های هفت گانه و اهالی آن دیدارمی نماید و سپس به عرش رسیده و مقام باری تعالی را زیارت فرموده و مورد تکلم ذات اقدس الهی قرار می گیرد.

  پیامبر گرامی اسلام (ص) در این سفر مقام ملکوتی انسان ها رادرک می کند و جلوۂ عینی و تجسم عملی اعمال خیر و شر آنان را مشاهده می فرماید.

  به هر آسمانی که وارد می شود پیامبری را که به تناسب مقام خویش در آن آسمان جا و مقامی داده شده است ملاقات می کند.

  در آسمان پنجم حضرت ابراهیم (ع) را ملاقات می کند و ایشان حضرت را تا آسمان هفتم همراهی می نماید.

  واقعۂ شب معراج از معجزات بزرگ تمامی دوران آفرینش است که به این شکل و به این جامعیت فقط برای پیامبر گرامی اسلام (ص) اتفاق افتاده و واقعیت استثنایی در طول دوران خلقت است.

  شب معراج

  فلسفه شب معراج

  خداوند تبارک و تعالی در سوره اسری دلیل این مسافرت شبانه برای رسول اکرم (ص) را نشان دادن آیات و نشانه های الهی به ایشان ذکر می کند و می فرماید منزه است خدایی که در شبانگاه سیر داد بنده اش را از مسجدالحرام به سوی مسجد اقصایی که اطرافش را مبارک گردانیده ایم برای اینکه آیات خود را به او بنمایانیم به درستی که او شنونده بینا است.»

  بنابر نص آیه قرآن آنچه در این شب و در مسیر این سفر اتفاق می افتد آیات و نشانه های خداوند تبارک و تعالی است و حجتی است برای رسول خدا (ص) تا به امتش ابلاغ کرده و با آنان در روز قیامت احتجاج نماید.

  واقعه آسمان هفتم

  رسول اکرم (ص) در حدیث شب معراج می فرماید:
  «وقتی که به آسمان هفتم صعود داده شدم هیچ ملکی از ملائک از من گذر نکردند مگر اینکه گفتند: ای محمد (ص) حجامت کن و امتت را به حجامت کردن و خوردن سیاه دانه و قسط امر بفرما. .

  در این حدیث پیامبر اسلام (ص) فضایی که از شرایط حاکم بر آسمان هفتم تصویر می فرماید فوق العاده حائز اهمیت و استثنایی است و این نشان دهنده عظمت و نقش مهم حجامت و سیاه دانه است و برای کسانی که اندک اعتقادی به وحی و الهام و مقامات معنوی دارند.
  حداقل درک مفاهیم اعتقادی برخوردارند تنها همین حدیث کفایت می کند که اهمیت این سنت الهی را درک نموده و به آن توجه نمایند.

  حجامت هدیه شب معراج

  این سفر استثنایی که برای اسوه انسان ها، بهترین مخلوق خداوند تبارک و تعالی، اعظم و خاتم پیامبران در یک مرحله در طول تاریخ خلقت بشر اتفاق افتاده است.
  در مقامی که خداوند تبارک و تعالی میزبان و رسول گرامی اسلام (ص) میهمان است و حاضران پیامبران و ملائکه الله می باشند، تنها هدیه مادی برای امت اسلام حجامت و سیاه دانه است.
  که در راستای هدایای معنوی و آیات الهی دیگری که حضرت مشاهده فرموده است مورد نیاز بشر تشخیص داده شده و توسط ملائکه الله در آسمان هفتم تأکید و توصیه گردیده است.

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.