حدیث روز
امام صادق (ع) : بر تو باد دعا کردن زیرا درمان همه بیماری ها دعاء است.

شنبه, ۴ بهمن , ۱۳۹۹ 10 جماد ثاني 1442 تعداد کل نوشته ها : 315 تعداد نوشته های امروز : 0×
 • آمار سایت

 • حجامت

  حجامت درمان تمام بیماریها تعریف حجامت به صورت کلی و در زبان پارسی مناسبترین وقت حجامت در ایام هفته ؛ بررسی روایی (بخش ۲ ) تغذیه مناسب یکی از اعمال حجامت (بخش دوم) حد ضرورت حجامت در حج حدود الهی در انجام حجامت پسماند خون حجامت و لوازم مصرف شده در حجامت ۱ نکته: حجامت ، وضو را باطل نمی کند اعتماد به تطهیر حجامت کننده حجامت در شبهای ماه مبارک رمضان حجامت کننده و حجامت شونده افطار نمایند! حجامت روزه دار در ایام ماه رمضان حکم فدیه حجامت موضع حلق در روایات! (بخش اول) حد ضرورت حجامت در حج کراهت تعیین حق الزحمه و اجرت حجامت آیا درآمد حجامت کننده درست است؟ مقدمه بحث جایگاه حجامت در فقه اسلام کار حجام چه بوده است؟ حکم فقهی اسلام خصوص حجامت بانوان حجامت زنان در ایام حمل و قاعدگی دعای حجامت نگاه کردن به خون حجامت موجب جلای دیده می شود ضعف و بیحالی حجامت ، بررسی علت و رفع آن منع حجامت در موقع پر یا خالی بودن معده و یا در حالت گرسنگی بهترین زمان حجامت در طول سال چه موقع است روش حجامت در طب اسلامی بررسی انواع روش حجامت (بخش اول) خوراک قبل و بعد ، تغذیه حجامت تشخیص نیاز به حجامت و بهترین زمان حجامت حجامت ، هدیه شب معراج برای امت اسلام تأکید احادیث در اهمیت حجامت جایگاه حجامت در طب اعراب از روایات عید حجامت یکی از بهترین اعیاد در اسلام عید حجامت حجامت نجات بخش و رها کننده از امراض جسمی و روحی تاریخ حجامت و موقعیت حجامت در تاریخ جهان و اسلام

  جامعه زنبور و بافت اجتماعی در کندو
  ۲۰ دی ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۰
  بازدید 37
  2
  وحی به زنبور عسل زنبوران بدون اشتباه راهی را که از طریق وحی الهی به آن راهنمایی شده اند دنبال میکنند
  نویسنده : عباس کنار نوازی منبع : به نقل از مجله حافظان اسلام ، شماره ۱۴۵، ص ۲۷ با اندکی تغییر

  جامعه زنبور و بافت اجتماعی در کندو

  در کتاب آسمانی قرآن کریم ۱۵ قرن قبل اعلام شده است که قانون مرموز و اراده ی تسخیر ناپذیری زنبوران عسل را در امرکندو گزینی منقاد و مطیع ساخته وهمه ی زنبوران بدون اشتباه راهی را که از طریق وحی الهی به آن راهنمایی شده اند دنبال میکنند منظور این است که قرآن کری معجزه ای بزرگ و پایدار است که درمورد تمامی ارزشهای هستی سخن گفته است و مسلمانان باید از این چشمه ی وحی اله مستفیض گردند.

  چرا که در مورد همین وحی بر زنبور عسل که قرآن حدود ۱۵ قرن قبل آن را بیان فرموده، علم بشری حدود صد سال است که دانسته هایی آن هم نه بطور کامل کسب کرد است.
  پس وظیفه ماست که به بیان آنچه قرآن در مورد این مخلوق بی نظیر ذکر فرموده علاوه بر افزیش بار علمی خود، از راه معرفت مخلوق راهی بشناسایی خالق و صانع یکتای آن برده باشیم.

   کندوی زنبور عسل

  بافت اجتماعی هر کندو مرکب از ملکه و زنبورهای کارگر است.

  ملکه ی مادر، مادر و فرماندهی همه ی زنبورهاست و به واسطه ی طبیعت خود وظیفه ی حفظ نسل و ادامه ی حیات در کندو بر عهده ی اوست.
  ملکه در حدود نیمه ی بهمن ماه شروع به تخم گذاری می کند و هیچ گاه در تشخیص زمان درست تخم گذاری اشتباه نمی کند.

  زنبورهای کارگر نیز بنا به موقعیت کندو و شرایط آب و هوایی تعیین می کنند که تخم های گذاشته شده به ملکه تبدیل شود و یا به زنبورهای کارگر دیگر.
  هر اندازه که شرایط آب و هوایی مناسب تر باشد و گلهای بیشتری در اطراف کندو وجود داشته باشد تعداد بیشتری از تخم ها توسط زنبورهای پرورش دهنده به ملکه تبدیل خواهند شد.

   

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.