حدیث روز
امام صادق (ع) : بر تو باد دعا کردن زیرا درمان همه بیماری ها دعاء است.

سه شنبه, ۳۰ دی , ۱۳۹۹ 6 جماد ثاني 1442 تعداد کل نوشته ها : 302 تعداد نوشته های امروز : 3×
 • آمار سایت

 • حجامت

  حجامت درمان تمام بیماریها تعریف حجامت به صورت کلی و در زبان پارسی مناسبترین وقت حجامت در ایام هفته ؛ بررسی روایی (بخش ۲ ) تغذیه مناسب یکی از اعمال حجامت (بخش دوم) حد ضرورت حجامت در حج حدود الهی در انجام حجامت پسماند خون حجامت و لوازم مصرف شده در حجامت ۱ نکته: حجامت ، وضو را باطل نمی کند اعتماد به تطهیر حجامت کننده حجامت در شبهای ماه مبارک رمضان حجامت کننده و حجامت شونده افطار نمایند! حجامت روزه دار در ایام ماه رمضان حکم فدیه حجامت موضع حلق در روایات! (بخش اول) حد ضرورت حجامت در حج کراهت تعیین حق الزحمه و اجرت حجامت آیا درآمد حجامت کننده درست است؟ مقدمه بحث جایگاه حجامت در فقه اسلام کار حجام چه بوده است؟ حکم فقهی اسلام خصوص حجامت بانوان حجامت زنان در ایام حمل و قاعدگی دعای حجامت نگاه کردن به خون حجامت موجب جلای دیده می شود ضعف و بیحالی حجامت ، بررسی علت و رفع آن منع حجامت در موقع پر یا خالی بودن معده و یا در حالت گرسنگی بهترین زمان حجامت در طول سال چه موقع است روش حجامت در طب اسلامی بررسی انواع روش حجامت (بخش اول) خوراک قبل و بعد ، تغذیه حجامت تشخیص نیاز به حجامت و بهترین زمان حجامت حجامت ، هدیه شب معراج برای امت اسلام تأکید احادیث در اهمیت حجامت جایگاه حجامت در طب اعراب از روایات عید حجامت یکی از بهترین اعیاد در اسلام عید حجامت حجامت نجات بخش و رها کننده از امراض جسمی و روحی تاریخ حجامت و موقعیت حجامت در تاریخ جهان و اسلام

  توحید زنبور عسل عجایب رفتاری و عملکردی زنبور عسل
  ۱۷ دی ۱۳۹۹ - ۷:۳۰
  بازدید 29
  2
  قرآن و عسل نکته ی مهم عملیات بیولوژیکی و بیوشیمیایی زنبور عسل بر اساس «وحی ربانی» است که این حشره ی مفید و کوچک را در طول میلیون ها سال مامور تهیه و تولید این ماده ی غذایی و دارویی ساخته است.
  نویسنده : عباس نوازی منبع : معجزات درمانی عسل و انگبین (53 تا 55)

  توحید زنبور عسل عجایب رفتاری و عملکردی زنبور عسل

  فرآیند تولید شگفت عسل از شهد گیاهان و تلاش بی وقفه ی زنبور عسل را ملاحظه فرمودید.
  نکته ی مهم عملیات بیولوژیکی و بیوشیمیایی زنبور عسل بر اساس «وحی ربانی» است که این حشره ی مفید و کوچک را در طول میلیون ها سال مامور تهیه و تولید این ماده ی غذایی و دارویی ساخته است.

  به نظر می رسد واژه ی وحی در قرآن که در مورد انبیاء و اولیای الهی به کار رفته گاه نیز برخی موجودات هوشمند را نیز مورد عنایت قرار داده است زیرا وحی ممکن است مستقیما در ارتباط با سیستم عقلانی بالا و عالی باشد و «الهام» مرتبط با سیستم اندیشمندانه و تفکرات مغزی و احتمالأ نفسانیات و غرایز باشد به طور خلاصه وقتی می گوییم خداوند به زنبور عسل وحی فرمود… یعنی سیستم مهندسی عقلانی و خرد او را مورد القای موج فیوضات ربانی قرار داده تا بر اساس سیستم عقلانی و بدون دخالت سیستم هوشمند مغزی، تابع مقررات نظام مند آفرینش، عملیات بیولوژیکی و مهندسی را در اوج استحکام و بهره دهی به انجام رساند و از دخالت تفکرات مغزی و احساسات غریزی، پرهیز نماید.

  این نوع القای وحی به هدایت تکوینی می انجامد و آن گونه از وحی که به پیامبران و اولیا افاضه و القاء می شود به هدایت تشریعی و تعیین هندسه ی عقلانی و تأسیس مناسبات و احکام و مقررات انسانی منتهی می گردد.

  وحی به زنبور توحید زنبور

  به هر تقدیر وحی الهی زنبور عسل را مأمور و مسخر تهیه و تولید عالی ترین نوع غذا و دارو و اکسیرحیات برای بشر می سازد و گونه ای از وحی، مجموعه ی قوانین تشریعی را در قالب «قرآن» نهادینه می کند.

  چه زیباست که این دو عصاره ی ممتاز آفرینش (قرآن و عسل) «شفابخش» تمام آلام و رنجها و کاستی ها و دردهای روحی و جسمی و درمانگر و جبران ساز همه ی کمبودها و نواقص و امراض و محرومیت های بشری می گردد و این دو اعجوبه ی هستی ما را از منجلاب ها و گرداب ها و گردبادها و فاضلابها وسیاهچالها می رهاند و روح عطشناک ما را سیراب می سازد.

  این موجود کوچک و حشره ی شگفت آور، این چنین شگفتی و اندیشه می سازد و با ظریف ترین حرکات زیبا و پروازهای رقص آمیز و تلاش پیگیر، محصولی پربرکت را به انسان تقدیم می دارد.

  بی انصافی نیست که با تقلبات و سودجویی های زیاده طلبانه محصول این موجود پربرکت را به موادغذایی مضر و ناسودمند تبدیل کنیم و خلق خدا را از نعمت بزرگ سلامتی و تغذیه ی سالم محروم سازیم و به اندازه ی یک میلیگرم هم برای خود و دیگران سودمند نباشیم.

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.