حدیث روز
امام صادق (ع) : بر تو باد دعا کردن زیرا درمان همه بیماری ها دعاء است.

سه شنبه, ۳۱ فروردین , ۱۴۰۰ 9 رمضان 1442 تعداد کل نوشته ها : 339 تعداد نوشته های امروز : 0×
 • آمار سایت

 • حجامت

  حجامت درمان تمام بیماریها تعریف حجامت به صورت کلی و در زبان پارسی مناسبترین وقت حجامت در ایام هفته ؛ بررسی روایی (بخش ۲ ) تغذیه مناسب یکی از اعمال حجامت (بخش دوم) حد ضرورت حجامت در حج حدود الهی در انجام حجامت پسماند خون حجامت و لوازم مصرف شده در حجامت ۱ نکته: حجامت ، وضو را باطل نمی کند اعتماد به تطهیر حجامت کننده حجامت در شبهای ماه مبارک رمضان حجامت کننده و حجامت شونده افطار نمایند! حجامت روزه دار در ایام ماه رمضان حکم فدیه حجامت موضع حلق در روایات! (بخش اول) حد ضرورت حجامت در حج کراهت تعیین حق الزحمه و اجرت حجامت آیا درآمد حجامت کننده درست است؟ مقدمه بحث جایگاه حجامت در فقه اسلام کار حجام چه بوده است؟ حکم فقهی اسلام خصوص حجامت بانوان حجامت زنان در ایام حمل و قاعدگی دعای حجامت نگاه کردن به خون حجامت موجب جلای دیده می شود ضعف و بیحالی حجامت ، بررسی علت و رفع آن منع حجامت در موقع پر یا خالی بودن معده و یا در حالت گرسنگی بهترین زمان حجامت در طول سال چه موقع است روش حجامت در طب اسلامی بررسی انواع روش حجامت (بخش اول) خوراک قبل و بعد ، تغذیه حجامت تشخیص نیاز به حجامت و بهترین زمان حجامت حجامت ، هدیه شب معراج برای امت اسلام تأکید احادیث در اهمیت حجامت جایگاه حجامت در طب اعراب از روایات عید حجامت یکی از بهترین اعیاد در اسلام عید حجامت حجامت نجات بخش و رها کننده از امراض جسمی و روحی تاریخ حجامت و موقعیت حجامت در تاریخ جهان و اسلام

  بهترین زمان حجامت در طول سال چه موقع است
  ۳۰ آبان ۱۳۹۹ - ۰:۰۵
  بازدید 185
  5
  تعداد حجامت به لحاظ اینکه حجامت باعث پیشگیری از بیماری هاست، به عنوان عامل تنظیف کننده و صفابخش درون بدن انسان بطور مستمر در طول حیات انسان باید انجام گیرد.
  نویسنده : عباس نوازی منبع : حجامت از دیدگاه اسلام (95 تا 98)

  بهترین زمان حجامت در طول سال چه موقع است

  طبق بررسی گروه علمی سایت طب الابدان؛ به لحاظ اینکه حجامت باعث پیشگیری از بیماری هاست، به عنوان عامل تنظیف کننده و صفابخش درون بدن انسان بطور مستمر در طول حیات انسان باید انجام گیرد.
  و قاعده انجام آن در طول عمر بدین ترتیب است که حجامت در طفولیت و از سنین چهار ماهگی طفل شروع می شود و تا پایان عمر ادامه دارد.

  آخرین سن حجامت چه موقع است و زمان حجامت در سن بالا

  البته در این زمینه بوعلی سینا سن شصت سالگی را پایان دوره نیاز انسان به حجامت شمرده است ولی احادیث، پایانی برای آن ذکر نکرده اند و تجربیات اجرایی ما نشان داده است که حجامت در سنین بالاتر از شصت سال نیز نتایج شایسته خود را به دست داده است.

  فواصل ، زمان حجامت

  ولی در مورد فواصل حجامت در حدیثی که در بحث قبل نقل شد فواصل انجام حجامت کودکان یک ماه ذکر شده است.اجرت حجامت ، زمان حجامت
  هم چنین در وصیت رسول اکرم (ص) تار تا پیرامون حجامت کودکان یک ماه ذکر شده است و نیز فرموده است: «هر کس در هر ماه یکبار حجامت کند نیازمند به طبیبی نمی شود که وی را مداوا کند.»

  و در حدیثی دیگر نقل شده است که فاصله انجام حجامت برای افراد بر حسب میزان سن یک روز می تواند باشد.
  بدین معنی که اگر بیست سال سن دارد هر بیست روز یک بار اگر سی سال سن دارد هر سی روز و اگر چهل سال هر چهل روز یکبار.

  این فواصل حداقل فاصله ای است که می توان رعایت کرد و برای کسانی که بدن آنان انضباط لازم را گرفته است و برای خود دورۂ حجامت گذاشته اند و در سال دو بار و یا حداقل هر سال یک بار باید حتما حجامت انجام گیرد.
  و این در صورتی است که دچار عارضه و بیماری نباشند و این کار را برای پیشگیری انجام دهند ولی وقتی که حجامت به عنوان مداوا انجام می پذیرد همان فواصل کوتاه لازم به رعایت است.

  در برخی موارد بر حسب تشخیص نوع بیماری و شرایط جسمی فواصل زمان حجامت به هفت روز یک بار و در مواردی به روزی یک بار نیز کاهش پیدا می کند. که در اینصورت حتما باید حجامت تجویز گردد و تمهیدات آن نیز رعایت شود.

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.