حدیث روز
امام صادق (ع) : بر تو باد دعا کردن زیرا درمان همه بیماری ها دعاء است.

سه شنبه, ۳۱ فروردین , ۱۴۰۰ 9 رمضان 1442 تعداد کل نوشته ها : 339 تعداد نوشته های امروز : 0×
 • آمار سایت

 • حجامت

  حجامت درمان تمام بیماریها تعریف حجامت به صورت کلی و در زبان پارسی مناسبترین وقت حجامت در ایام هفته ؛ بررسی روایی (بخش ۲ ) تغذیه مناسب یکی از اعمال حجامت (بخش دوم) حد ضرورت حجامت در حج حدود الهی در انجام حجامت پسماند خون حجامت و لوازم مصرف شده در حجامت ۱ نکته: حجامت ، وضو را باطل نمی کند اعتماد به تطهیر حجامت کننده حجامت در شبهای ماه مبارک رمضان حجامت کننده و حجامت شونده افطار نمایند! حجامت روزه دار در ایام ماه رمضان حکم فدیه حجامت موضع حلق در روایات! (بخش اول) حد ضرورت حجامت در حج کراهت تعیین حق الزحمه و اجرت حجامت آیا درآمد حجامت کننده درست است؟ مقدمه بحث جایگاه حجامت در فقه اسلام کار حجام چه بوده است؟ حکم فقهی اسلام خصوص حجامت بانوان حجامت زنان در ایام حمل و قاعدگی دعای حجامت نگاه کردن به خون حجامت موجب جلای دیده می شود ضعف و بیحالی حجامت ، بررسی علت و رفع آن منع حجامت در موقع پر یا خالی بودن معده و یا در حالت گرسنگی بهترین زمان حجامت در طول سال چه موقع است روش حجامت در طب اسلامی بررسی انواع روش حجامت (بخش اول) خوراک قبل و بعد ، تغذیه حجامت تشخیص نیاز به حجامت و بهترین زمان حجامت حجامت ، هدیه شب معراج برای امت اسلام تأکید احادیث در اهمیت حجامت جایگاه حجامت در طب اعراب از روایات عید حجامت یکی از بهترین اعیاد در اسلام عید حجامت حجامت نجات بخش و رها کننده از امراض جسمی و روحی تاریخ حجامت و موقعیت حجامت در تاریخ جهان و اسلام

  (بخش اول) خوراک قبل و بعد ، تغذیه حجامت
  ۲۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۵
  بازدید 161
  4
  تغذیه قبل و بعد از حجامت امام صادق (ع) در روایتی فرمود: «ای معتب اناری بیاور، چرا که من در هیچ چیز به اندازه شریک گرفتن در انار ناراحت نمی شوم.»سپس حجامت نمود و امر فرمود که حجامت کنم.
  نویسنده : عباس نوازی منبع : حجامت از دیدگاه اسلام (93 تا 95)

  (بخش اول) خوراک قبل و بعد ، تغذیه حجامت

  در تحقیقات انجام شده توسط گروه علمی سایت طب الابدان؛

  در تغذیه حجامت غذاهایی باید میل گردد که مناسب ترین آنها در روایات نقل گردیده است.

  در روایتی از عبدالملک نوفلی آمده که بر امام صادق (ع) وارد شدم، در دست ایشان اناری دیدم، فرمود:

  «ای معتب اناری بیاور، چرا که من در هیچ چیز به اندازه شریک گرفتن در انار ناراحت نمی شوم.»

  سپس حجامت نمود و امر فرمود که حجامت کنم و من نیز حجامت کردم.

  سپس انار دیگری خواست و فرمود:

  «ای یزید هر مؤمنی که اناری میل کند خداوند تا چهل روز آثار شیطان را از قلب او می برد.
  اگر دو انار میل کند خداوند آثار شیطان را تا یکصد روز از قلب او می برد و پس اگر سه انار میل کند خداوند آثار شیطان را تا یک سال از قلب او خارج می کند.
  هر کس آثار شیطان از قلب او زدوده شد گناه نمی کند و هر کس گناه نکند وارد بهشت می شود.» این حدیث تکرار شده است.

  تغذیه حجامت

  روایت دیگری است که حمیری می گوید به امام صادق (ع) نامه نوشتم و به ایشان عرض کردم که من خون و صفرا دارم و زمانی که حجامت می کنم صفرا بر من غلبه می کند و زمانی که حجامت را به تأخیر می اندازم خون به من ضرر می رساند.
  نظر شما در این مورد چیست؟
  پس حضرت نامه نوشت به من که:

  حجامت کن و برای اثر حجامت ماهی تازه بخور، دوباره مسئله را سؤال کردم نوشت حجامت کن، ماهی تازه بخور با آب و نمک. این کار را انجام دادم و سلامت یافتم و غذای خوشمزهای بود.

  در حدیث دیگری نقل شده است امام رضا (ع) از یک روز فرمود:
  «ای معتب برای من ماهی تازه تهیه کن می خواهم حجامت کنم»، تهیه کردم پس فرمود: «ای معتب برای من سوپی درست کن» و سوپ را برای ایشان درست کردم و حضرت از آن تناول فرمود.

  و امام حسن عسگری (ع) در خصوص تغذیه حجامت می فرماید:

  «بعد از حجامت انار شیرین میل کنید. چون انار خون را آرام می کند و آن را در مسیر خود (رگ ها) صاف می گرداند.»

  زید الحشام می گوید خدمت امام صادق (ع) بودم حضرت حجام خواست و فرمود:
  «ابزار حجامت را بشوی و اناری خواست و میل فرمود و پس از این که از حجامت فارغ شد انار دیگری خواسته و میل کرد فرمود این کار مرار (صفرا) را فرو می نشاند.»

  ابو بصیر می گوید به امام ششم (ع) عرض کردم بعد از حجامت چه چیزی بخوریم و اضافه کردم کاسنی و سرکه چگونه است فرمود عیبی ندارد.

   

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.