حدیث روز
امام صادق (ع) : بر تو باد دعا کردن زیرا درمان همه بیماری ها دعاء است.

دوشنبه, ۱۱ اسفند , ۱۳۹۹ 18 رجب 1442 تعداد کل نوشته ها : 339 تعداد نوشته های امروز : 0×
 • آمار سایت

 • حجامت

  حجامت درمان تمام بیماریها تعریف حجامت به صورت کلی و در زبان پارسی مناسبترین وقت حجامت در ایام هفته ؛ بررسی روایی (بخش ۲ ) تغذیه مناسب یکی از اعمال حجامت (بخش دوم) حد ضرورت حجامت در حج حدود الهی در انجام حجامت پسماند خون حجامت و لوازم مصرف شده در حجامت ۱ نکته: حجامت ، وضو را باطل نمی کند اعتماد به تطهیر حجامت کننده حجامت در شبهای ماه مبارک رمضان حجامت کننده و حجامت شونده افطار نمایند! حجامت روزه دار در ایام ماه رمضان حکم فدیه حجامت موضع حلق در روایات! (بخش اول) حد ضرورت حجامت در حج کراهت تعیین حق الزحمه و اجرت حجامت آیا درآمد حجامت کننده درست است؟ مقدمه بحث جایگاه حجامت در فقه اسلام کار حجام چه بوده است؟ حکم فقهی اسلام خصوص حجامت بانوان حجامت زنان در ایام حمل و قاعدگی دعای حجامت نگاه کردن به خون حجامت موجب جلای دیده می شود ضعف و بیحالی حجامت ، بررسی علت و رفع آن منع حجامت در موقع پر یا خالی بودن معده و یا در حالت گرسنگی بهترین زمان حجامت در طول سال چه موقع است روش حجامت در طب اسلامی بررسی انواع روش حجامت (بخش اول) خوراک قبل و بعد ، تغذیه حجامت تشخیص نیاز به حجامت و بهترین زمان حجامت حجامت ، هدیه شب معراج برای امت اسلام تأکید احادیث در اهمیت حجامت جایگاه حجامت در طب اعراب از روایات عید حجامت یکی از بهترین اعیاد در اسلام عید حجامت حجامت نجات بخش و رها کننده از امراض جسمی و روحی تاریخ حجامت و موقعیت حجامت در تاریخ جهان و اسلام

  باید غذا دوای ما باشد؛اصلاح بدن باطعام وشراب
  ۰۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۰
  بازدید 70
  2
  باید غذا دوای ما باشد همانا اصلاح و قوام بدن به طعام و شراب است، چنانکه فسادش نیز به همین دوتا است،
  نویسنده : عباس نوازی منبع : روایات

  باید غذا دوای ما باشد؛ اصلاح بدن با طعام و شراب

  طبق پژوهش های گروه علمی سایت طب الابدان؛

  امام رضا علیه السلام در  این باره فرمودند: همانا اصلاح و قوام بدن به طعام و شراب است، چنانکه فسادش نیز به همین دوتا است، اگر خوردنی و نوشیدنی را اصلاح کنید بدن سالم است و اگر آشفته و بی‌نظم باشد و در نیز فاسد و پریشان خواهد بود. یعنی باید غذا دوای ما باشد.

  تا غذای روزمره عادت های مربوط به تغذیه اصلاح نشود درمان ثمر چندانی ندارد و گاهی خطر نیز دارد. امام کاظم علیه السلام در این رابطه فرمودند: لیس من دوا الا و هو یهیج داء،  هیچ دارویی نیست مگر اینکه بیماری را تحریک میکند.

  غذا دوای ما

  اگر بعد از اصلاح غذا، موارد ممنوعه را مصرف کنید، بدن شما سریعتر از افراد غیر پرهیزکار واکنش نشان می دهد و فرد بیمار می شود، اگر عادت به سالم خواری باشد، در صورت فاسد بودن غذا،  خود به خود دفع می شود. اما در مواقع ضروری سخت نگیرید.

  بی اثر شدن دارو

  کسی که مزاج و یبوستش یا ظروف غذا یا نحوه پختن غذا، زمان،  اندازه و ترکیب غذایش و… اصلاح نشود هیچ دارویی سلامتی کامل او را تامین  نخواهد کرد. پزشکی جدید نمی تواند بیماری ها را ریشه کن کند، یقینا دانش پزشکی و غذایی جدید یکی از اصلی ترین عوامل بیماری ها است.

  چون اصلاً کاری با ریشه بیماری ندارد و از طرف دیگر انواع سموم و مواد نگهدارنده و شیمیایی و داروهای شیمیایی و چرک خشک کن ها و… را به خورد بشر می دهد.

  بیماری با عادات غذایی غلط

  یهود بشر را با سموم و عادات غلط غذایی بیمار می کند و فقط به درمان محصول این غلط ها، یعنی بیماریها؛ آن  هم  به طور ناقص و با عوارض می پردازد. دقیقا مثل اینکه کسی را بیهوش یا معتاد کنی و بعد به طور موقت درمان کنی.

  متاسفانه مردم و مسئولین در خواب غفلت هستند و نمی دانند درچه دام افتاده قبل از آنکه بیماری های لاعلاج به سراغتان بیاید، باید غذا و عادات غذایی خود را اصلاح کنید. غیر ممکن است که طب جدید بتواند حتی یک بیماری را به طور ریشه ای و بدون عوارض جدی درمان کند. ولی طب اسلامی ایرانی میتواند.

  برای این کار باید قوانین ضروری و ریشه‌ای اصلاح غذا و عادات غذایی را بدانیم و به تدریج شروع به عمل کردن کنید.

  دقت در خوراکی ها

  حکما  میگویند: اگر طبیب درمان را با اصلاح غذا شروع نکند، ممکن است حتی بیمار طی درمان هلاک شود. قرآن می فرماید:  انظر الی طعامک. امام صادق علیه السلام فرمودند: غذای تو باید داروی تو باشد. اینکه از قدیم گفتند: بگو چه می خوری؟ و چگونه میخوری؟ تا بگویم: چه هستی و که هستی! کاملاً درست است.

  خوردن از پاکی ها

  قرآن مجید می فرماید: کلوا من الطیبات و عملوا الصالحات. پس اگر طیب نخوریم،  عمل نیز صالح نمی‌شود. امکان ندارد کسی مانند ائمه علیهم السلام غذا نخورد ولی شبیه آنها عمل کند.

  این مسئله خیلی خیلی مهم تر از آن است که ما و حتی اطبا فهمیده‌اند، چون روح سالم در بدن سالم است. است کسی که اعصابش  سالم نباشد، روحش سالم و کامل نخواهد بود.  یکی از اصلی ترین عوامل رشد گناه در جامعه ما همین غذاهای صنعتی و روش غذایی مخالف با ائمه (ع) است.

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.