حدیث روز
امام صادق (ع) : بر تو باد دعا کردن زیرا درمان همه بیماری ها دعاء است.

دوشنبه, ۱۱ اسفند , ۱۳۹۹ 18 رجب 1442 تعداد کل نوشته ها : 339 تعداد نوشته های امروز : 0×
 • آمار سایت

 • حجامت

  حجامت درمان تمام بیماریها تعریف حجامت به صورت کلی و در زبان پارسی مناسبترین وقت حجامت در ایام هفته ؛ بررسی روایی (بخش ۲ ) تغذیه مناسب یکی از اعمال حجامت (بخش دوم) حد ضرورت حجامت در حج حدود الهی در انجام حجامت پسماند خون حجامت و لوازم مصرف شده در حجامت ۱ نکته: حجامت ، وضو را باطل نمی کند اعتماد به تطهیر حجامت کننده حجامت در شبهای ماه مبارک رمضان حجامت کننده و حجامت شونده افطار نمایند! حجامت روزه دار در ایام ماه رمضان حکم فدیه حجامت موضع حلق در روایات! (بخش اول) حد ضرورت حجامت در حج کراهت تعیین حق الزحمه و اجرت حجامت آیا درآمد حجامت کننده درست است؟ مقدمه بحث جایگاه حجامت در فقه اسلام کار حجام چه بوده است؟ حکم فقهی اسلام خصوص حجامت بانوان حجامت زنان در ایام حمل و قاعدگی دعای حجامت نگاه کردن به خون حجامت موجب جلای دیده می شود ضعف و بیحالی حجامت ، بررسی علت و رفع آن منع حجامت در موقع پر یا خالی بودن معده و یا در حالت گرسنگی بهترین زمان حجامت در طول سال چه موقع است روش حجامت در طب اسلامی بررسی انواع روش حجامت (بخش اول) خوراک قبل و بعد ، تغذیه حجامت تشخیص نیاز به حجامت و بهترین زمان حجامت حجامت ، هدیه شب معراج برای امت اسلام تأکید احادیث در اهمیت حجامت جایگاه حجامت در طب اعراب از روایات عید حجامت یکی از بهترین اعیاد در اسلام عید حجامت حجامت نجات بخش و رها کننده از امراض جسمی و روحی تاریخ حجامت و موقعیت حجامت در تاریخ جهان و اسلام

  الگوی صرف غذا و درمان طبق اندیشه اسلامی
  ۰۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۰
  بازدید 74
  1
  الگوی صرف غذا اعتیاد به یک غذای خاص غلط و مضر است. باید طوری برنامه غذایی را تنظیم کنیم که اگر آن خوراکی نبود، با سایر نوشیدنی ها و خوراکی ها نیاز بدن را رفع کرد.
  نویسنده : عباس نوازی منبع : روایات

  الگوی صرف غذا و درمان طبق اندیشه اسلامی

  با توجه به بررسی گروه علمی سایت طب الابدان؛ برخی از اساتید معروف طب اسلامی با وجود برتری قطعی برطب جدید، در نسخه نویسی، نکات تغذیه ای و ریشه های بیماری ها و افراط و تفریط ها را نمی نویسند. و فقط چند داروی قوی را در مدت چند دقیقه می نویسند.
  این نقص، بسیار مضر و خلاف مسلمات طبق معصومین است و واقعاً عارضه می دهد.
  خطر بزرگ این است که برخی از شاگردان و علاقه مندان مبتدی و  ذینفع این اساتید گرامی، شیوه ایشان را قوی ترین روش درمان می دانند و متاسفانه به تجربیات اساتید باسابقه طب اسلامی ایرانی بی اعتنایی می کنند.
  ابن انحراف موجب نقص و عوارض و رکود در جریان درمان طبیعی می‌شود.

  الگوی صرف غذا

  اعتیاد غذایی ممنوع

  اعتیاد به یک غذای خاص غلط و مضر است. باید طوری برنامه غذایی را تنظیم کنیم که اگر آن خوراکی نبود، با سایر نوشیدنی ها و خوراکی ها نیاز بدن را رفع کرد. اینطور نباشد، که به غذای خاصی اعتیاد پیدا شود.

  برخی از اطبا می‌گویند:اعتیاد و وابستگی به یک غذای خاص، حتی ممکن است چند سال از عمر فرد را کم کند.به طوری که اگر فرد چند مورد اعتیاد غذایی داشته باشد، شاید  سالها از عمر او کاسته می شود.

  شروع و پایان غذا با نمک

  آنچه در روایات در این باره آمده: از ۷۲ نوع بیماری، از جمله جذام، پیسی حفظ می کند.
  سفره بی نمک، چهره بی برکت است. برای بدن بهتر است، لکه های صورت را می زداید.

  خداوند به موسی علیه السلام امر فرمود: که امتش را بر این کار وادار کند.

  انسان را به سوی دارایی و بی نیازی می برد. برای گلو درد، دندان درد و دل درد مفید است.
  پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله و سلم به علی علیه السلام عمر کرد” یا علی! غذا را با نمک شروع و با نمک تمام کن که شفای هفتاد و دو بیماری در آن نهفته است”.

  البته مصرف نمک باید به اندازه باشد، شوری زیاد نیز فرد را به سوی سودایی شدن می‌کشاند که خیلی مضر است.
  بلغمی ها باید کمی بر حجم نمک شان اضافه کنند همان طور که باید بر حجم ادویه جات شان اضافه کنند، البته ممکن است فردی بلغمی می باشد و اینها را زیاد مصرف کند.

  پس منظور ما بلغمی هایی هستند که کمتر مصرف می‌کنند و سودایی ها قبل از شوق زیاد می خورندکه باید کمتر شود زیرا از عوامل غلبه سودا بر افراد سودایی، مصرف غذای شور، بیات و نمک سود است.

  می توان نمک را با برخی داروهای گیاهی مانند: آویشن، سیاه دانه و… مخلوط کرد و به هر غذا کمی سیاه دانه، هلیله سیاه، کندر و آویشن و… اضافه کرد. فواید سیاه دانه و هلیله سیاه بسیار زیاد است. البته باید مقدار اینها خیلی کم باشد.

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.