حدیث روز
امام صادق (ع) : بر تو باد دعا کردن زیرا درمان همه بیماری ها دعاء است.

دوشنبه, ۱۱ اسفند , ۱۳۹۹ 18 رجب 1442 تعداد کل نوشته ها : 339 تعداد نوشته های امروز : 0×
 • آمار سایت

 • حجامت

  حجامت درمان تمام بیماریها تعریف حجامت به صورت کلی و در زبان پارسی مناسبترین وقت حجامت در ایام هفته ؛ بررسی روایی (بخش ۲ ) تغذیه مناسب یکی از اعمال حجامت (بخش دوم) حد ضرورت حجامت در حج حدود الهی در انجام حجامت پسماند خون حجامت و لوازم مصرف شده در حجامت ۱ نکته: حجامت ، وضو را باطل نمی کند اعتماد به تطهیر حجامت کننده حجامت در شبهای ماه مبارک رمضان حجامت کننده و حجامت شونده افطار نمایند! حجامت روزه دار در ایام ماه رمضان حکم فدیه حجامت موضع حلق در روایات! (بخش اول) حد ضرورت حجامت در حج کراهت تعیین حق الزحمه و اجرت حجامت آیا درآمد حجامت کننده درست است؟ مقدمه بحث جایگاه حجامت در فقه اسلام کار حجام چه بوده است؟ حکم فقهی اسلام خصوص حجامت بانوان حجامت زنان در ایام حمل و قاعدگی دعای حجامت نگاه کردن به خون حجامت موجب جلای دیده می شود ضعف و بیحالی حجامت ، بررسی علت و رفع آن منع حجامت در موقع پر یا خالی بودن معده و یا در حالت گرسنگی بهترین زمان حجامت در طول سال چه موقع است روش حجامت در طب اسلامی بررسی انواع روش حجامت (بخش اول) خوراک قبل و بعد ، تغذیه حجامت تشخیص نیاز به حجامت و بهترین زمان حجامت حجامت ، هدیه شب معراج برای امت اسلام تأکید احادیث در اهمیت حجامت جایگاه حجامت در طب اعراب از روایات عید حجامت یکی از بهترین اعیاد در اسلام عید حجامت حجامت نجات بخش و رها کننده از امراض جسمی و روحی تاریخ حجامت و موقعیت حجامت در تاریخ جهان و اسلام

  الگوی تغذیه در طب اسلامی و ایرانی
  ۰۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۷:۳۰
  بازدید 63
  2
  الگوی تغذیه کسی که زیاد ترش بخورد، در رفتار و اخلاق، ترش خو میشود.
  نویسنده : عباس نوازی منبع : کتاب کافی در طب صفحه 39

  الگوی تغذیه در طب اسلامی و ایرانی 

  مصلح های غذایی

  پژوهش های گروه علمی سایت طب الابدان نشان می دهد؛ بهترین و جامع ترین و آسان ترین و پرفروش ترین و واضح ترین و کم عارضه ترین روش های اصلاحی کامل و همه جانبه برنامه غذایی رعایت مصلحات غذایی است. شرایط عمده ها و قالب این مصلحات کافیست که در جدول مربوط آمده است.

  تقریباً اکثر دستورات طبی در این مصلح ها رعایت شده یعنی مزاج، خون، یبوست، ۴ گروه غذایی، خواب، مسائل روانی و…همه را تقریباً یکجا جمع کرده اند.

  نحوه عمل به برنامه ها

  همه دستورات طبی را باید همراه با نشاط و آرامش و به سهولت اجرا کرد. برخی می‌خواهند غذایشان را اصلاح کنند، خیلی سخت گیری، فشار، اضطراب و دقت های خیلی شدید می کنند.در حالی که این خود عامل بیماری روحی و جسمی است.

  الگوی تغذیه
  پس باید کاملاً راحت ولی در عین حال کامل و جدید رعایت کرد. اگر گاهی رعایت یک دستور، سختی و آزار زیادی در پی دارد، لازم نیست رعایت شود.

  خلاصه قرار نیست از زندگی طبیعی خارج شویم.نباید همه کار و زندگی ما را مختل کنیم. آیا داروی گیاهی غذای دارویی بخوریم.

  باید دستگاه گوارش را یکبار به اندازه نیاز، غذا داد و سبک است و دستگاه گوارش خالی شود، این که کمی بعد از غذا عسل بخور، کمی بعد یک شربت سکنجبین بخور، کمی بعد میوه بخور، کمی بعد چند گردو یا پسته بخور، کمی بعد فلان را بخور، کار خیلی غلط و پر  ضرری است.

  باید همه قوانین رعایت شود، ولی به موقع و به اندازه و درست غذا میل کنیم.

  نباید به نام خوردن غذای مفید و متنوع، پرخوری کرد. هزینه را هم باید در نظر گرفت، اگر دیدید هزینه زیاد شد، می توانید از حجم غذا مخصوص حجم غذاهای گران بکاهید.

  باید به خصلت های غذاها نیز توجه کرد

  اگر زیاد گوشت گاو بخوریم، به گاو شباهت های اخلاقی، رفتاری و… پیدا میکنیم.

  گوشت گوسفند، شتر، مرغ و… حتی آب و میوه ها، خشک بودن یا مرطوب بودن غذا، گرم و سرد بودن،  کهنه و تازه بودن و مزه‌ها، همه ما را شبیه به خود می کنند.

  کسی که زیاد شیرینی بخورد، در رفتار و اخلاق، شیرین می‌شود.

  کسی که زیاد ترش بخورد، در رفتار و اخلاق، ترش خو میشود.

  کسی که زیاد گوشت شتر بخورد، در رفتار و اخلاق، مانند شتر می شود؛ مثلاً استقامت انسان را بالا میبرد.

  کسی که زیاد آب بخورد، در رفتار و اخلاق، مانند آب می‌شود. زود  و زیاد مریض می شود.

  خرما خوردن مادر بلافاصله بعد از تولد نوزاد، کودک را صبور می کند. میوه به، موجب شجاعت است.

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.