حدیث روز
امام صادق (ع) : بر تو باد دعا کردن زیرا درمان همه بیماری ها دعاء است.

سه شنبه, ۳۰ دی , ۱۳۹۹ 6 جماد ثاني 1442 تعداد کل نوشته ها : 302 تعداد نوشته های امروز : 3×
 • آمار سایت

 • حجامت

  حجامت درمان تمام بیماریها تعریف حجامت به صورت کلی و در زبان پارسی مناسبترین وقت حجامت در ایام هفته ؛ بررسی روایی (بخش ۲ ) تغذیه مناسب یکی از اعمال حجامت (بخش دوم) حد ضرورت حجامت در حج حدود الهی در انجام حجامت پسماند خون حجامت و لوازم مصرف شده در حجامت ۱ نکته: حجامت ، وضو را باطل نمی کند اعتماد به تطهیر حجامت کننده حجامت در شبهای ماه مبارک رمضان حجامت کننده و حجامت شونده افطار نمایند! حجامت روزه دار در ایام ماه رمضان حکم فدیه حجامت موضع حلق در روایات! (بخش اول) حد ضرورت حجامت در حج کراهت تعیین حق الزحمه و اجرت حجامت آیا درآمد حجامت کننده درست است؟ مقدمه بحث جایگاه حجامت در فقه اسلام کار حجام چه بوده است؟ حکم فقهی اسلام خصوص حجامت بانوان حجامت زنان در ایام حمل و قاعدگی دعای حجامت نگاه کردن به خون حجامت موجب جلای دیده می شود ضعف و بیحالی حجامت ، بررسی علت و رفع آن منع حجامت در موقع پر یا خالی بودن معده و یا در حالت گرسنگی بهترین زمان حجامت در طول سال چه موقع است روش حجامت در طب اسلامی بررسی انواع روش حجامت (بخش اول) خوراک قبل و بعد ، تغذیه حجامت تشخیص نیاز به حجامت و بهترین زمان حجامت حجامت ، هدیه شب معراج برای امت اسلام تأکید احادیث در اهمیت حجامت جایگاه حجامت در طب اعراب از روایات عید حجامت یکی از بهترین اعیاد در اسلام عید حجامت حجامت نجات بخش و رها کننده از امراض جسمی و روحی تاریخ حجامت و موقعیت حجامت در تاریخ جهان و اسلام

  اصلاح تغذیه روح و جسم از منظر طب اسلامی
  ۱۸ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۰
  بازدید 49
  5
  غذای روح مهم و حیاتی قالب خصوصیات فکری، اخلاقی، اجتماعی، اقتصادی، سیاسی، علمی، دینی، اعتقادی، روانی، نحوه برخورد با دیگران، ثروت و فقر،  استعدادها و ضعف‌ها، بیماری ها، مسائل دینی و دنیوی و هر چه که به انسان مربوط است، را تا حد زیادی میتوان فهمید و اصلاحات لازم را با غذا و آموزه های طبی معصومین در فرد ایجاد می شود.
  نویسنده : عباس نوازی

  اصلاح تغذیه روح و جسم از منظر طب اسلامی

  غذا فقط شامل خوردنی ها نیست ، بلکه هر چیزی که نفس ما دریافت می کند  یا خود نفس تولید می کند و دوباره مصرف کند، غذا است.
  پس همه خوردنی ها، نوشیدنی ها، گفتنی ها، شنیدنی ها، پوشیدنی ها، انس و ارتباطات با دیگران، معنویات، مطالعه کتاب و اطلاعات، دیدنی ها، اعمال و رفتار، اخلاق، افکار و نیت ها، موسیقی، فیلم، قران خواندن و… غذا هستند.

  هر چیزی که نفس ما دریافت و تولید می کند در واقع غذای جسم و روح ماست. حال اگر همه اینها طیب باشند انسان میشود  معصوم و هر چه قدر غیر طیب باشد به همان نسبت شیطانی و غیر الهی می شویم.

  پس اگر خوب فکر کنیم ما چیزی نیستیم به جز غذایی که نفس ما دریافت می کند و در میان این غذاها نیت ها و اعتقادات، بالاترین تاثیر را در کمال یا  نقص ما دارند.

  بخش اول: قوانین و توصیه های مهم غذایی

  بدون پرهیز، درمان کامل غیر ممکن است

  الحمیه راس الدوا؛ پرهیز سرآمد همه داروهاست.

  علی علیه السلام فرمود: تقوا شفای عکسات شماست.

  اکثر بیماری های مردم زمان ما از پرخوری و افراط در خوردن و نوشیدن است.
  اما کسانی نیز بودند که در  اثر روزه و سخت گیری زیاد، حتی روانی شده‌اند و یا ضعف اعصاب و… گرفته‌اند پس باید اندازه را نگه داشت روزه مستحبی زیاد برای افراد ضعیف مضر است.
  باید در هر موضوعی تقوا و مراقبه ( عدم افراط و تفریط) داشته باشیم. تا از غذاها و کارهای مضر پرهیز نشود، درمانگر ها اثر کامل نخواهد داشت.

  غذاهای شیمیایی و کارخانه‌ای از اصلی ترین عوامل بیماریهای زمان ما است. تناسب غذا با مزاج و یبوست و خون و… نیز لازم است.
  روایات پرخوری و پرهیز از سیری و اصلاح مزاج و… هم مربوط به همین بحث است تست و تا آنها اصلاح نشود، داروهای گیاهی و شیمیایی اثر نمی گذارد یا ناقص اثر می کند.
  تا زمانی که فرد مواد نگهدارنده و غیر طیب، شیمیایی و مسموم آترا در شکمش پر میکند، یا از غذا سیر می شود منتظر سلامت کامل روح و جسم نباشد.

  حرام هم که جای بحث ندارد. علل و ریشه های مشترک همه بیماری ها و عامل اختصاصی هر بیماری را باید ترک کنیم، رفع علل بیماری، مهم تر از نسخه مخصوص بیماری است.

  آثار غیر جسمی غذا و دارو و عادات غذایی در تغذیه روح :

  با استفاده از مزاج و غذا و آموزه‌های طب اسلامی، می توان خصوصیات خود و دیگران را بدانیم و حتی اصلاح کنیم.

  قالب خصوصیات فکری، اخلاقی، اجتماعی، اقتصادی، سیاسی، علمی، دینی، اعتقادی، روانی، نحوه برخورد با دیگران، ثروت و فقر،  استعدادها و ضعف‌ها، بیماری ها، مسائل دینی و دنیوی و هر چه که به انسان مربوط است، را تا حد زیادی میتوان فهمید و اصلاحات لازم را با غذا و آموزه های طبی معصومین در فرد ایجاد می شود.

  با توجه به آثار روحی، روانی، اخروی، اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و… غذا و عادات غذایی و دارو ها کاملاً ضروری است.

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.